Słaby internet ODU-IDU 300

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z Internetem LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Jesteś teoretycznie w zasięgu obu tych stacji ale sygnał z Szwadzim jest pewnie na wyższym poziomie. W ustawieniach wymuś LTE2600 powinieneś wtedy połączyć się z 32056 w Baranowie (poziom sygnału spadnie przy tym paśmie). Daj znać jakie masz wtedy prędkości.
KRWPL
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2021, o 13:00

Re: Problem z Internetem LTE

Post autor: KRWPL »

Hej. Przede wszystkim wielkie dzięki za szybką odpowiedź.

Zrobiłem jak radziłeś i musze powiedzieć efekt świetny - skoczyły prędkości kilkukrotnie! Pytanie, czy można zrobić coś, żeby było jeszcze lepiej? Nie wiem, inna antena, jeszcze się inaczej przełączyć?

Jeszcze raz dzięki!

Tutaj wyniki po przełączeniu:
update2.png
update.png
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: zbych_in_flames »

Raczej w tej chwili nic więcej nie zrobisz, jeśli z automatu łapiesz Szwadzim (można kombinować z anteną kierunkową skierowaną w stronę Baranowa ale nie wiem czy gra warta świeczki, wtedy na automacie pewnie była by agregacja z pasmem L1800). Poprawa może być jak na stacji w Szwadzim BT33840 też odpalą L2600, a czy takie plany są i kiedy będą realizowane to możesz zapytać w oficjalnym wątku tutaj. Jak odpalą to wracasz na auto i wtedy będziesz miał agregacje dwóch pasm L1800 i 2600 z tamtej stacji i potencjalnie będzie szybciej. Szwadzim jest zapchany, więc taka rozbudowana tam jest raczej nieunikniona.

Jeśli wcześniej miałeś szybciej to może łapałeś Baranowo na automacie, może warunki się zmieniły, może na stacji w Baranowie były jakieś zmiany w ustawieniach anten bo sygnał w sumie masz dobry na tym L2600. Sprawdź za jakiś czas czy na auto dalej łapiesz Szwadzim.

Jak sprawdzi numer stacji w którą się łaczysz -> Informacja o lokalizacji:
8206345 / 256 = 32056,03516 stacja w Baranowie
8663041 / 256 = 33840,00391 stacja w Szwadzimu
picio73sw
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2021, o 19:41

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: picio73sw »

Witam . Jak sprawdzić skąd pobierany jest sygnał na ODU IDU
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: zbych_in_flames »

Dwa posty wyżej masz screen z panelu admina gdzieś jest informacja o lokalizacji, a post dalej jak policzyć nr stacji.
pietrzelaaa
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2021, o 22:05

ODU IDU 300 słaby internet

Post autor: pietrzelaaa »

Czesc, mam ostatnio problem z ODU IDU 300, mieszkam na wsi. Miesiac temu wszystko było elegancko, teraz nawet film w 720p się zacina co chwile.. Jakies pomysły?

Dodam, że na początku miałem 30mbps na speedtescie teraz mam 8/9.
Załączniki
plus.png
plus.png (9.08 KiB) Przejrzano 4429 razy
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: zbych_in_flames »

A masz wymuszone jakieś pasmo teraz?
pietrzelaaa
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2021, o 22:05

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: pietrzelaaa »

zbych_in_flames pisze:A masz wymuszone jakieś pasmo teraz?
Nie mam. Mam automatyczne zaznaczone
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: zbych_in_flames »

A załącza się agregacja jak coś transferujesz, widać LTE+ na głownie stronie??
pietrzelaaa
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2021, o 22:05

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: pietrzelaaa »

zbych_in_flames pisze:A załącza się agregacja jak coś transferujesz, widać LTE+ na głownie stronie??
Widać.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: zbych_in_flames »

CELL ID wskazuje na Mełgiew, Lubelskie
ul. Kościelna - maszt Plusa i L1800 i 2600 jest potwierdzone.

Wymuś oddzielnie 1800 i 2600 i zrób testy dla obu oddzielnie. Daj znać jakie wyniki. Póki CO zgaduje, że skoro sprzęt jest 2CA to wpada w 900+1800 i stąd niższa prędkość, wcześniej może miałeś 1800+2600. Jeśli będą wyższe prędkości na samym 2600 to pewnie to jest powodem.
Awatar użytkownika
Shey
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2021, o 09:32

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: Shey »

Witam, na wstępie chciałabym zaznaczyć, że w sprawach związanych z internetem jestem zielona, dlatego piszę tu na forum, ponieważ nie mam już pomysłu co mogę zrobić by internet wreszcie działał poprawnie.

Od paru miesięcy internet strasznie zwolnił. Dla mnie dobry internet oznaczał 1mb/s, co dawało mi w grze (konkretnie Lol'u jesli to istotne) ok. 70-80 stabilnego pingu. Niestety od niedawna granie stało się przeszłością - występują coraz częstsze problemy, wysoki ping, strony które długo się ładują, brak możliwości rozmów na discordzie czy teamsie- nie da się połączyć, bądź rozłącza po chwili (ew. zakłócenia, nie da się zrozumieć co ktoś mówi). Płacenie za coś, czego się nie ma nie jest przyjemnym doświadczeniem, a ostatnia wizyta w salonie poskutkowała tylko propozycją powiększenia pakietu GB. Kompletnie nie mam pomysłu co mogę pozmieniać w ustawieniach, bo po moim ostatnim poscie tutaj na jakiś czas internet działał jako tako. Załączam screeny speedtestu sprzed paru minut, jak widac ping strasznie niestabilny, a o pobieraniu i wysyłaniu nie wspomnę. Natomiast pół godziny przed tymi testami ping wynosił 29ms a download na poziomie 1/1,5mb/s. Staram się nie sugerować podanym pingiem, bo w grze wygląda to całkiem inaczej (od 200 do nawet 1000+ms), nawet widzę tę różnicę, gdy staram się otworzyć zwykłe wiadomości w przeglądarce, bądź próbuję obejrzeć jakiś film - w skrócie tragedia. Wspomnę również, że siostra ostatnio przedłużyła umowę (na 300mb? a wczesniej mielismy bodajze 100), nie wiem czy to istotna informacja, ale wolę dopisać :-) PS. Ciężko uchwycić stabilny ping/przesyłanie, internet czasem ma zapędy do skakania :evil:
Model to IDU-300
Załączniki
status LTE
status LTE
wyniki speed testu
wyniki speed testu
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: zbych_in_flames »

Podaj swoja lokalizację (miejscowość, ulica albo współrzędne).

Jakie wyniki na testach masz np.: wcześnie rano albo koło północy. Takie same czy jest szybciej
Shey pisze:Wspomnę również, że siostra ostatnio przedłużyła umowę (na 300mb? a wczesniej mielismy bodajze 100),
?
To może Odu IDU było zmienione z modelu 100 na 300? Taryfę jaką masz to sprawdź w umowie. Limit został
Awatar użytkownika
Shey
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2021, o 09:32

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: Shey »

zbych_in_flames pisze:Podaj swoja lokalizację (miejscowość, ulica albo współrzędne).

Jakie wyniki na testach masz np.: wcześnie rano albo koło północy. Takie same czy jest szybciej
Shey pisze:Wspomnę również, że siostra ostatnio przedłużyła umowę (na 300mb? a wczesniej mielismy bodajze 100),
?
To może Odu IDU było zmienione z modelu 100 na 300? Taryfę jaką masz to sprawdź w umowie. Limit został
lokalizacja: Sadków, ul. Sadowa.

Co do wyników testów - jak wspominałam wypadają róznie, ciężko określić jednoznacznie bo prawie każdego dnia są inne. Po 00/01 badz nawet o 2 internet śmiga dobrze, ale ciężko mi robić projekty na zajęcia w tych godzinach, więc liczę na internet we wcześniejszych godzinach. Rano to róznie, wczesnym rankiem (7/8godz) jest okej, po 12 już lekkie problemy występują co jakiś czas (jakby co pare godzin go odcinało).

Odu idu od początku wpisane jest 300 z tego co pamiętam (na naklejce na routerze). W umowie widniał pakiet 100mb/s, natomiast teraz miało to się zmienić na pakiet 300mb/s :-o

tutaj podsyłam aktualny wynik speed testu, godzina 21:09 - strona forum chwilę się ładowała:) (po dwóch minutach download na poziomie 0.85 a upload 1.42)
Załączniki
speed test aktualny
speed test aktualny
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby internet ODU-IDU 300

Post autor: zbych_in_flames »

Shey pisze:W umowie widniał pakiet 100mb/s, natomiast teraz miało to się zmienić na pakiet 300mb/s
Nie ma takich pakietów, to maksymalna prędkość urządzenia. Pakiety są w paczkach GB.
Shey pisze: Po 00/01 badz nawet o 2 internet śmiga dobrze, ale ciężko mi robić projekty na zajęcia w tych godzinach, więc liczę na internet we wcześniejszych godzinach. Rano to róznie, wczesnym rankiem (7/8godz) jest okej, po 12 już lekkie problemy występują co jakiś czas (jakby co pare godzin go odcinało).
Czyli, powodem jest obciążenie sektora stacji, w ciągu dnia zmniejsza się lub zwiększa ruch (więcej osób korzysta w określonych czasach np 19-23 duży ruch zazwyczaj)

8726531/256 = BT34088 Nowa Wieś Wrocławska - gm. Kąty Wrocławskie, Dolnośląskie

Ogólnie dość słaby zasięg uzyskujesz, jak wysoko jest zamontowany modem?
ODPOWIEDZ