połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,

najmocniej przepraszam za tę sytuację. Gorąca prośba o przesłanie numeru telefonu i krótkiego opisu sprawy przez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

Joanna_Plus pisze:wlo,

najmocniej przepraszam za tę sytuację. Gorąca prośba o przesłanie numeru telefonu i krótkiego opisu sprawy przez ten formularz.
Dlaczego Państwo musicie cały czas przepraszać - za kogoś??
Pani Joasiu... W tej chwili nie ma to już znaczenia. Karta zapewne już wylądowała w... Limie (Peru) ;-) Będzie wyłączona przez najbliższe kilka miesięcy.
Inna sprawa, że o ile ja zarządzam tym numerem, to nie jest to mój numer. A nawet nie jest to numer siostrzenicy - formalnie jest zarejestrowany na jej brata (mimo, że wcześniej był numerem abonamentowym na koncie mojej siostry - żeby jeszcze ciekawiej było) ;-) Nie bardzo więc mogę chyba - na poziomie wyższym niż ebok - rozporządzać danymi tego numeru?
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Ja przestałem zwracać uwagę na te wiadomości. Od ubiegłego roku dostaję info że rozmowy w roamingu mam po 79 gr. Nie ważne w jakim kraju jestem, DE NL B. Będę musiał pojechać kiedyś do Czech albo Austrii i zobaczyć czy tam też jest tak drogo.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

bodek510 - ja o tym mówię, nie dlatego, że mam z tym problem... Bo większego problemu nie mam - ani ja, ani ludzie którzy korzystają z moich "usług" doradczych. Wiedzą jak postępować, żeby krzywdy finansowej sobie nie zrobić ;-)
Ja jedynie zwracam uwagę, że coś jest nie tak jak być powinno! I ma to znaczenie dla naprawdę wielu klientów, którzy wpadają w różne pułapki roamingowe - o czym można tu poczytać, całkiem niezłe historie czasem.
tm6010
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2021, o 09:17

Roaming w Czechach problem

Post autor: tm6010 »

Cześć, od ponad pół roku zmagam się z pewnym problemem, który nie został do tej pory rozwiązany przez dział techniczny pomimo wielu zgłoszeń. Problem dotyczy gorszego traktowania prepaid (Plush) niż postpaid w dostępie do sieci danych w roamingu w Czechach... Pracuję w Czechach, zawsze mam przy sobie 2 telefony - prepiad (Plush) i postpaid - postpaid ciągle hula na Lte przeważnie w sieci O2 a prepaid ciągle loguję się do sieci Vodafone i działa tylko w EDGE (które jest bardzo słabe i nie pociągnie nawet działanie przeglądarki). Postpaid nawet jak czasami zaloguje się do Vodafone to i tak działa w LTE. Początkowo myślałem, że to wina telefonu, ale jak przełożę kartę do drugiego telefonu jest tak samo (na chwilę loguję się do 02 w LTE a potem zmów na Vodofone w EDGE). Wymuszenie tylko sieci LTE powoduję, że telefon w ogóle nie zaloguję się do sieci. Często przy przekroczeniu granicy telefon też sam się nie przeloguje jak w przypadku pospaid. Wymieniałem kartę sim, ale to też nie pomogło. Ponieważ telefon to dual-sim byłem zmuszony zakupić drugą kartę lokalnego czeskiego operatora T-mobile. I tu niespodzianka bo gdy wybiorę domyślną transmisję danych dla karty sim T-mobile CZ, prepaid w Plushu nagle zaloguję się do 02, ale gdy przełączę transmisję danych z powrotem na Plush telefon wróci do Vodafone w EDGE... Dodam tylko, że sytuacja ma miejsce bez względu na to czym mam jakiś pakiet danych w roamingu czy też nie, i dotyczy tylko Czech (np. na Słowacji w której również często bywam telefon normalnie loguję się i działa w LTE). Podobny incydent zdarzał się na Cyprze, ale tu pomagało włącznie i wyłączenie na chwilę trybu samolotowego i telefon wracał do LTE. Mam nadzieję, że zanim po 16 latach użytkowania tego numeru zdecyduję się przenieść numer do innej sieci (a tego bym raczej nie chciał robić) to znajdę na tym forum jakąś poradę ... i odpowiedź... z góry dzięki...
Ostatnio zmieniony 25 lis 2021, o 10:48 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj tm6010,
tm6010 pisze:Początkowo myślałem, że to wina telefonu, ale jak przełożę kartę do drugiego telefonu jest tak samo
tm6010 pisze:Ponieważ telefon to dual-sim
Oba telefony są dual SIM?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tm6010
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2021, o 09:17

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: tm6010 »

Tak, jeden to Huawei P30 pro a drugi to Samsung Galaxy A41 i w obydwóch są karty Plus oraz T mobile CZ
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

tm6010,
tm6010 pisze:Tak, jeden to Huawei P30 pro a drugi to Samsung Galaxy A41 i w obydwóch są karty Plus oraz T mobile CZ
I bez względu na to, w którym slocie umieścisz tę kartę, to zawsze występuje opisana sytuacja?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tm6010
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2021, o 09:17

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: tm6010 »

Dokładnie tak jest obojętnie w którym slocie jest karta, nawet jak jeden slot jest pusty to i tak problem występuje. Gdy wybiorę domyślną transmisję danych dla karty sim T-mobile CZ, prepaid w Plushu nagle zaloguję się do 02, ale gdy przełączę transmisję danych z powrotem na Plush telefon zaloguje się do O2 w LTE po czym po kilku minutach wróci do Vodafone w EDGE... Testowałem na obu aparatach, karta sim postpaid zawsze łapie LTE w obu, karta prepiad (Plush) ciągle loguje się do Vodafone EDGE... Bardzo uciążliwy problem...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

tm6010,

gorąca prośba zatem jeszcze o weryfikację działania tej karty w "standardowym" telefonie (nie dual SIM).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tm6010
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2021, o 09:17

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: tm6010 »

Witam, przełożyłem dziś kartę do Samsunga S3 (stary model nie ma lte) i oczywiście telefon zalogował się do Vodafone i EDGE (proszę o email to wyślę screeny).... Ewidentnie problem operatora....
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj tm6010,

prześlij proszę opis sytuacji wraz z numerem telefonu przez ten formularz. Następnie podaj tutaj numer zagadnienia, który dotrze w wiadomości zwrotnej. Przekaże wówczas prośbę o weryfikację i odpowiedź na tę korespondencję.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tm6010
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2021, o 09:17

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: tm6010 »

Witam, zgłoszenie zostało zarejestrowane pod numerem 2475923. Dziękuję, T.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

tm6010,
tm6010 pisze:zgłoszenie zostało zarejestrowane pod numerem 2475923
Przekazałam sprawę dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tm6010
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2021, o 09:17

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: tm6010 »

Joanna_Plus pisze:tm6010,
tm6010 pisze:zgłoszenie zostało zarejestrowane pod numerem 2475923
Przekazałam sprawę dalej.

Dzień dobry, otrzymałem SMS z informacją o zamknięciu zgłoszenia, od wczoraj faktycznie jestem w LTE w O2, czy oznacza to, że problem został odnaleziony i rozwiązany?? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam T
ODPOWIEDZ