Odstąpienie od umowy....

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
AdamGl
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 cze 2015, o 23:13

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: AdamGl »

Mam pytanie, w dniu 09.07.2022 poprzez kliknięcie w link wysłany emailem potwierdziłem zawarcie nowej umowy w formie dokumentowej bez telefonu, jednak kartę SIM od kuriera odebrałem 21.07.2022, czy w tej sytuacji 14 dni liczy się od kliknięcia w link czy od dnia odebrania karty SIM?

I jeszcze jedno pytanie gdybym wysłał oświadczenie o odstapieniu po przysługującym 14 dniowym terminie zostanie odrzucone czy umowa będzie rozwiązana z naliczeniem kary?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: Marta_Plus »

AdamGl,
AdamGl pisze: 3 sie 2022, o 11:24 jednak kartę SIM od kuriera odebrałem 21.07.2022, czy w tej sytuacji 14 dni liczy się od kliknięcia w link czy od dnia odebrania karty SIM?
Liczy się dzień aktywacji karty SIM.
AdamGl pisze: 3 sie 2022, o 11:24 I jeszcze jedno pytanie gdybym wysłał oświadczenie o odstapieniu po przysługującym 14 dniowym terminie zostanie odrzucone czy umowa będzie rozwiązana z naliczeniem kary?
Oświadczenie zostanie wówczas odrzucone.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AdamGl
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2015, o 23:13

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: AdamGl »

Bardzo dziękuje za odpowiedź wszystko poszło bardzo sprawnie a nawet za sprawnie, odstąpiłem przez wielką pomyłkę numerów telefonów z umowy normalnej zamiast z drugiej internetu mobilnego, oczywiście umowa i karta już dezaktywowana w dniu 03.08 :-/ czy jest jakakolwiek szansa jeszcze na uratowanie numeru i reaktywowanie umowy i posiadanej karty sim (była to umowa bez telefonu)?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: Marta_Plus »

AdamGl,
AdamGl pisze: 5 sie 2022, o 01:01 czy jest jakakolwiek szansa jeszcze na uratowanie numeru i reaktywowanie umowy i posiadanej karty sim (była to umowa bez telefonu)?
W tej kwestii możesz zgłosić reklamację. Jeśli prześlesz zgłoszenie przez ten formularz i podasz mi tutaj numer otrzymanego zagadnienia, postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AdamGl
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2015, o 23:13

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: AdamGl »

Reklamacja wysłana, numer CASE/220805/303
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: Marta_Plus »

AdamGl,
AdamGl pisze: 5 sie 2022, o 10:22 Reklamacja wysłana, numer CASE/220805/303
Dziękuję za numer zgłoszenia. Poprosiłam o przyśpieszenie realizacji tej sprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AdamGl
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2015, o 23:13

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: AdamGl »

Bardzo dziękuję za pomoc, reklamacja rozpatrzona pozytywnie a umowa i numer już są ponownie aktywowane.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: Marta_Plus »

AdamGl ,
AdamGl pisze: 5 sie 2022, o 13:00 Bardzo dziękuję za pomoc, reklamacja rozpatrzona pozytywnie a umowa i numer już są ponownie aktywowane.
Super. :-> Cieszę się, że mogłam pomóc. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AdamGl
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2015, o 23:13

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: AdamGl »

Mam jeszcze jedną prośbę gdyż zdecydowałem pozostać także z umową internetową, czy mogę jeszcze prosić o przyspieszenie tej sprawy, numer zgłoszenia CASE/220806/438
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: Basia_Plus »

AdamGl,
AdamGl pisze: 8 sie 2022, o 09:53 czy mogę jeszcze prosić o przyspieszenie tej sprawy, numer zgłoszenia CASE/220806/438
poprosiłam o udzielenie odpowiedzi na tę korespondencję.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: Ron »

Hej,

Wysłałem zapytanie na bok@plus.pl , ale widzę jakieś zmiany i nie przychodzą numery zgłoszeń, a także informacja zwrotna na maila.

Zmiast tego potwierdzenie przychodzi w SMS

"Szanowny kliencie, Potwierdzamy otrzymanie wniosku. Pozdrawiamy, Plus".
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: imarcin0409 »

Też tak miałem, ale po dwóch dniach od odebrania takiego SMSa otrzymałem odpowiedź na maila.
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
Mania3011
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2024, o 17:24

Odstąpienie od umowy

Post autor: Mania3011 »

Dzień dobry,
Podpisałam umowę z plusem w salonie na internet na kartę za 40 zł miesięcznie na próbę, zdecydowałam się jednak z niego zrezygnować po jednym dniu (podobno miałam na to 48h) zadzwoniłam do salonu gdzie ta umowę podpisywałam i pan powiedział że nie ma sprawy i jutro ta umowa będzie już nie ważna, jednak nadal przychodzą mi faktury, w poniedziałek udam się wyjaśnić to do salonu z którym rozmawiałam jednak jeśli powiedzmy ta umowa nie została wypowiedziana w te 48h to jest szansa że uda mi się to jeszcze rozwiązać ? jak wygląda odstąpienie od umowy i czy jest możliwe po takim czasie ?
Ostatnio zmieniony 23 lut 2024, o 18:07 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - podobny temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Odstąpienie od umowy....

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Mania3011,
Mania3011 pisze: 23 lut 2024, o 17:31 Podpisałam umowę z plusem w salonie na internet na kartę za 40 zł miesięcznie na próbę,
jaka jest nazwa promocji, w której umowa została zawarta?
Mania3011 pisze: 23 lut 2024, o 17:31 jak wygląda odstąpienie od umowy
Możliwość odstąpienia od umowy istnieje tylko w sytuacji zawarcia kontraktu na odległość oraz poza lokalem przedsiębiorstwa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Odstąpienie od umowy

Post autor: sedzia20 »

Mania3011 pisze: 23 lut 2024, o 17:31 Dzień dobry,
Podpisałam umowę z plusem w salonie na internet na kartę za 40 zł miesięcznie na próbę, zdecydowałam się jednak z niego zrezygnować po jednym dniu (podobno miałam na to 48h) zadzwoniłam do salonu gdzie ta umowę podpisywałam i pan powiedział że nie ma sprawy i jutro ta umowa będzie już nie ważna, jednak nadal przychodzą mi faktury, w poniedziałek udam się wyjaśnić to do salonu z którym rozmawiałam jednak jeśli powiedzmy ta umowa nie została wypowiedziana w te 48h to jest szansa że uda mi się to jeszcze rozwiązać ? jak wygląda odstąpienie od umowy i czy jest możliwe po takim czasie ?
Jeśli masz Internet na kartę, to nie masz żadnej umowy więc nie masz co rozwiązywać.

Natomiast jeśli coś źle podałaś i masz na abonament w promocji z możliwością odstąpienia w ramach testów na 14 dni, to prędziuchno leć do salonu złożyć rezygnację - i nie słuchaj specjalistów, że nie można odstąpić, bo można! Doczytaj regulamin swojej promocji nie daj się nabić w butelkę!
ODPOWIEDZ