Opłata za brak aktywności

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Joanna_Plus »

populares,
populares pisze: 23 lip 2022, o 08:32 Pakiet bonus za doładowanie (doładowuję zawsze za 50 zł).

Tu zasada będzie taka sama:
plufor pisze: 4 kwie 2022, o 09:44 Czy poniższe trzy przypadki będą potraktowane jako czynności zwalniająca z opłaty za brak aktywności:
1) Korzystanie z bonusowych GB za doładowanie?
Joanna_Plus pisze: 4 kwie 2022, o 17:51 plufor,

nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
populares
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 15 mar 2022, o 12:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: populares »

sl@w_es pisze: 23 lip 2022, o 09:27
populares pisze: 23 lip 2022, o 08:32 (...) Niestety nie mam jak sprawdzić, czy te 3 zł zostały faktycznie pobrane, czy nie.
Kiedyś można było sprawdzić w aplikacji iPlus. Obecnie nie widzę takiej możliwości w aplikacji. (...)
Zapewniam Cię, że teraz też możesz sprawdzać w aplikacji mobilnej połączenia z ostatnich 30-tu dni. Przed chwilą sprawdziłem, żeby się upewnić. Poza tym sprawdzany numer wcale nie musi być dodany do numerów zaprzyjaźnionych; wystarczy znajomość 4 ostatnich cyfr kodu PUK i masz wszystko do wglądu.
Bardzo proszę wytłumacz mi, jak to uczynić.
Mam aplikację iPlus na iPadzie /aplikacja w aktualnej wersji, iPadOS aktualny/.
Loguję się do aplikacji. Widzę 4 wiersze
Stan konta: tu OK jest widoczny aktualny stan konta
Rozmowy: w kółeczku widzę Bez Limitu - klikam w to - nic się nie dzieje
Internet: Podsumowanie, Pakiety - tu trochę mało precyzyjna informacja, tylko łącznie GB
SMS/MMS: Bez Limitu
Poniżej reklama.

I to tyle.

Na samym dole ekranu mam jeszcze
Start / Usługi i pakiety / Doładowania / Centrum informacji / Więcej

Klikam Więcej, pojawia się od góry na dół

Połączenia
Ustawienia
Twój profil
Wyloguj

klikam Połączenia, pojawia się

Twoje połączenia z ostatnich 30 dni

i pod spodem trzy kolorowe kółka, a w nich
słuchawka z symbolem nieskończoności, emotikon z symbolem nieskończoności i globus - tylko w globusie jest liczba GB

Klikam zakładkę Rozmowy na górze i pojawia się

Twoje połączenia z ostatnich 30 dni
i pod spodem do samo czerwone koło z symbolem słuchawki i symbolem nieskończoności w środku.

nieco niżej po prawej malutki blady napis

Sortuj od najnowszych

klikam to i pojawia się menu podręczne

Od najnowszych: ptaszek
Od najdroższych: kółeczko
Od najczęstszych: kółeczko

Klikam w Od najczęstszych i menu podręczne znika. Nadal widzę symbol słuchawki w kole i symbol nieskończoności.

Co robię nie tak?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: sl@w_es »

populares pisze: 28 lip 2022, o 19:36
sl@w_es pisze: 23 lip 2022, o 09:27
populares pisze: 23 lip 2022, o 08:32 (...) Niestety nie mam jak sprawdzić, czy te 3 zł zostały faktycznie pobrane, czy nie.
Kiedyś można było sprawdzić w aplikacji iPlus. Obecnie nie widzę takiej możliwości w aplikacji. (...)
Zapewniam Cię, że teraz też możesz sprawdzać w aplikacji mobilnej połączenia z ostatnich 30-tu dni. Przed chwilą sprawdziłem, żeby się upewnić. Poza tym sprawdzany numer wcale nie musi być dodany do numerów zaprzyjaźnionych; wystarczy znajomość 4 ostatnich cyfr kodu PUK i masz wszystko do wglądu.
Bardzo proszę wytłumacz mi, jak to uczynić.
Mam aplikację iPlus na iPadzie /aplikacja w aktualnej wersji, iPadOS aktualny/.
Nie wspomniałeś wcześniej z jakiego urządzenia korzystasz i z jakim systemem, a moja odpowiedź oparta była na doświadczeniach z androidem.
Jeszcze raz powtórzę, że do aplikacji iPlus zalogujesz się nawet, gdy w telefonie (android) nie będzie żadnej karty SIM. Potrzebujesz tylko nr tel i 4 ostatnie cyfry kodu PUK (pisałem wcześniej).
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
populares
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 15 mar 2022, o 12:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: populares »

Nie mam problemu z zalogowaniem się. Loguję się normalnie, tylko że po zalogowaniu brak informacji, które kiedyś były i powinny być.
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: bodek510 »

Na jaką kwotę trzeba mieć połączenie aby nie pobrało 3 zł ? Żona ma konto ważne do listopada, włączoną usługę smsy i rozmowy w sieci za darmo, bo przeważnie komunikuje się tylko z numerami Plusa. Czasami jakąś rozmowa z obcym numerem, tak że około 1zl jej idzie z konta. Dzisiaj dostała sms ,że za 10 dni będzie pobrane 3zl za brak aktywności.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1186
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Ron »

Wystarczy kilka sekund, tak naprawdę nie ma sprecyzowane w cenniku, więc nawet 1gr.
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry,
ręce już opadają, chyba Plus chce mnie psychicznie wykończyć nieprawidłowym działaniem usług. Na zapasowym numerze nie mogę zrobić płatnej aktywności. Nie pobiera mi opłaty za połączenia poza sieć. Taryfa "Ja + na kartę", promocja "Ja + zawsze bez limitu w Plus", ważność konta 01.09.2024 kupiona w zeszłym roku na 3 lata do przodu (po 29 zł) jeszcze przed wprowadzeniem "kary" za brak aktywności. Do zeszłego miesiąca wszystko działało bez problemu. Ciekawe czy jutro pobiorą mi 3 zł opłaty. W tym roku napisałem już kilkanaście reklamacji na wszystkie rodzaje promocji, na różnych numerach. Brak odnowienia pakietu pomimo środków na koncie. Nawet 1500 GB na lata (kilka razy). Teleprzelew. Cztery doładowania i gratis (kilka razy). Nie pamiętam już co jeszcze. Teraz nowość będzie, reklamacja związana z brakiem aktywności. Czy ktoś jeszcze ma taki problem? Do tego jeszcze aplikacja nie działa prawidłowo. Co rusz mnie wylogowuje, nie przełącza numerów albo wcale nie można się zalogować.
Pozdrawiam.
Załączniki
IMG_20221013_171602.jpg
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj misiu-182,

na koncie nie ma aktywnego jakiegoś pakietu kwotowego? Sprawdź proszę, co dociera w wiadomości zwrotnej po wpisaniu kodu *121#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: misiu-182 »

Zgadza się, są jakieś środki bonusowe na 30 zł. Tylko skąd się to wziąło i dlaczego? Nic takiego nie włączałem i w aplikacji też tego nie widać. W sensie w pakietach, bo w historii połączeń jest chyba jego aktywacja 04.10.2022 godz. 10.51. Nie otrzymałem żadnej wiadomości o uruchomieniu takiego czegoś. Ostatnie zasilenie konta ponad rok temu.
Załączniki
IMG_20221013_223422.jpg
IMG_20221013_223533.jpg
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: sl@w_es »

misiu-182 pisze: 13 paź 2022, o 22:41 (...) są jakieś środki bonusowe na 30 zł. Tylko skąd się to wzięło i dlaczego? Nic takiego nie włączałem i w aplikacji też tego nie widać. (...)
misiu-182 nie przeoczyłeś SMS-a o następującej treści:

1 Rekompensata BA.jpg

Otrzymałem takie wiadomości na dwa numery i te pakiety rzeczywiście sprawdzić można tylko kodem *121#.

2 Aktywne pakiety.jpg

Skrupulatnie cofając się w pamięci to brak powiadomień o braku aktywności na koncie wystąpił przynajmniej ze dwa razy dla różnych numerów.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: misiu-182 »

SMS-a nie przeoczyłem. Prawdopodobnie minął jego "termin ważności" i dlatego go nie otrzymalem. Numer jest w telefonie w samochodzie i prawie zawsze jest wyłączony. Jest to telefon awaryjny, na wypadek gdybym zapomniał/zgubił/zniszczył swój główny a potrzebował kontaktu/pomocy. W kalendarzu mam przypomnienie co 28 dni, wtedy go włączam i robię aktywność. Sprawdzałem w sms-ach i rzadko mam powiadomienie na 10 dni przed opłatą (bo telefon wyłączony) a na 3 dni przed, mam co miesiąc. Tak było i w tym miesiącu. Gdy karta SIM zalogowała się w sieci od razu przyszedł ten o pobraniu opłaty za 3 dni. Nie przyszedł natomiast ten wcześniejszy, o "karze" za 10 dni. Środki zostały przyznane 4 października a ja telefon uruchomiłem 12. Minęło więc co najmniej 9 dób od aktywacji i może dlatego SMS-a już nie dostałem. Trzeba będzie przejść na jakąś taryfę z roczną ważnością, bez opłat za brak aktywności. Z drugiej strony, moim zdaniem, nie powinna ona być pobierana gdy opłaciłem sobie roczną ważność konta (29 zł/rok na 3 lata do przodu) przed wprowadzenie oplaty za brak aktywności.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2022, o 11:07 przez misiu-182, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: sl@w_es »

misiu-182 pisze: 14 paź 2022, o 08:41 (...) Trzeba będzie przejść na jakąś taryfę z roczną ważnością, bez opłat za brak aktywności. Z drugiej strony, moim zdaniem, nie powinna ona być pobierana gdy opłaciłem sobie roczną ważność konta (29 zł/rok na 3 lata do przodu) przed wprowadzeniem opłaty za brak aktywności.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
W Plusie/Plushu nie ma taryfy bez opłaty za brak aktywności nawet jeśli masz roczną ważność konta.
Co do wykupu rocznej ważności za brak aktywności na koncie to skoro ktoś kupuje usługę powinien być zwolniony z opłat za brak aktywności, a nie płacić podwójnie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: misiu-182 »

Trzeba będzie rozważyć czy nie czas na zmiany. Część numerów, które miałem pod opieką, już zmieniła operatora w związku z powtarzającymi się reklamacjami i problemami z internetem.
tomybb
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 29 sty 2018, o 10:04

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: tomybb »

Witam,
Nie ma środków na koncie, dostałem sms że za kilka dni zostanie pobrana opłata za brak aktywności. A co jeśli wcześnie, przed pobraniem opłaty przejdę do innej sieci komórkowej? Czy opłaty nie będzie czy plus przypadkiem nie będzie mnie potem ścigał żeby zapłacić te 3zł w jakiś sposób?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1186
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Ron »

tomybb pisze: 13 sty 2023, o 08:14 ...A co jeśli wcześnie, przed pobraniem opłaty przejdę do innej sieci komórkowej? Czy opłaty nie będzie czy plus przypadkiem nie będzie mnie potem ścigał żeby zapłacić te 3zł w jakiś sposób?
Opłaty nie będzie 😏 nikt nie ściga 😁
ODPOWIEDZ