Zmiana właściciela numeru SIMPLUS

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
joopla
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2016, o 18:43
Lokalizacja: Grudziądz

Przerejestrowanie numeru na inną osobę

Post autor: joopla »

Witam. Zrobiłem głupotę i po zakupie starteru zarejestrowałem numer zamiast na siebie, to na inną osobę poprzez wysłanie wiadomości SMS z jej numeru na wskazany na starterze numer. Czy da się tą kartę SIM przerejestrować na mnie? Jak to zrobić? Co jest potrzebne?
Ostatnio zmieniony 2 lis 2022, o 10:49 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przerejestrowanie numeru na inną osobę

Post autor: Ron »

Musicie udać się do salonu... Informacje znajdziesz w tym linku.
joopla
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 1 lut 2016, o 18:43
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Przerejestrowanie numeru na inną osobę

Post autor: joopla »

Dziękuję bardzo za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
rafmik
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 9 lis 2017, o 21:32

Przeniesienie numeru na inną osobę przy zmianie abonamentu na ofertę na kartę.

Post autor: rafmik »

Witam
Od lat mój tata ma numer w abonamentowy w ofercie Plusha.
Aktualnie umowa ta jest na okresie wypowiedzenia i zostanie przeniesiona do oferty na kartę.

Chciałbym jednocześnie przenieść ten numer na siebie (łatwiej tym zarządzać jak będą wszystkie usługo na jedną osobę).

Jak to zrobić? Z tego co rozumiem, po okresie wypowiedzenia umowy abonamentowej numer zostanie przeniesiony do oferty na kartę i zostanie "zamrożony" do czasu jego rejestracji.

I tutaj mam dwie rozbieżne wersje:

- wersja z iBOK przy rejestracji karty na nowe dane muszą być obecne dwie osoby - były właściciel numeru (ten z umowy abonamentowej) oraz nowy właściciel. Dodatkowo potrzebna jest karta SIM.

- natomiast wg konsultanta z salonu plusa wystarczy tylko osoba na którą ma być zarejestrowana karta oraz sam numer karty SIM.

Która wersja jest prawidłowa? Nie kryję, że dużo wygodniejsza była by wersja z salonu plusa, ze względu na odległość dzielącą byłego i nowego właściciela numeru.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2022, o 15:54 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zmiana właściciela numeru SIMPLUS

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj rafmik,
rafmik pisze: 23 gru 2022, o 00:21 Z tego co rozumiem, po okresie wypowiedzenia umowy abonamentowej numer zostanie przeniesiony do oferty na kartę i zostanie "zamrożony" do czasu jego rejestracji.
Aby zachować numer, należy dokonać jego zasilenia w ciągu 30 dni.
Jeżeli nie nastąpiło przeniesienie danych, to numer będzie można zarejestrować w punkcie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rafmik
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 9 lis 2017, o 21:32

Re: Zmiana właściciela numeru SIMPLUS

Post autor: rafmik »

Joanna_Plus pisze: 23 gru 2022, o 16:11
Aby zachować numer, należy dokonać jego zasilenia w ciągu 30 dni.
Jeżeli nie nastąpiło przeniesienie danych, to numer będzie można zarejestrować w punkcie.

A numer musi zarejestrować osoba na którą była umowa w abonamencie, czy może inna?
Jeśli numer będzie rejestrowany na inną osobę, to czy osoba na którą był abonament musi być przy tym obecna?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Zmiana właściciela numeru SIMPLUS

Post autor: Marta_Plus »

rafmik,
rafmik pisze: 23 gru 2022, o 17:09 A numer musi zarejestrować osoba na którą była umowa w abonamencie, czy może inna?
Nie, może to być inna osoba.
rafmik pisze: 23 gru 2022, o 17:09 Jeśli numer będzie rejestrowany na inną osobę, to czy osoba na którą był abonament musi być przy tym obecna?
Nie. Rejestracji numeru na kartę można dokonać na różne sposoby. Więcej informacji znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Zmiana właściciela numeru SIMPLUS

Post autor: wlo »

Szukałem odpowiedniego wątku, żeby zadać pytanie, ale wątek sam mnie znalazł ;-)
W związku z ostatnimi zmianami, znajomy pozbywa się paru numerów prepaid... Są to fajne numery, naprawdę "złote" można by powiedzieć. Pytanie - jak przenieść numer (zmienić użytkownika), w sytuacji gdy niemożliwe jest spotkanie się obecnego i przyszłego użytkowników w jakimkolwiek punkcie Plusa, z przyczyny - być może dla niektórych błahej - jaką jest odległość - kilkaset kilometrów? ;-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zmiana właściciela numeru SIMPLUS

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,
wlo pisze: 23 gru 2022, o 22:13 Pytanie - jak przenieść numer (zmienić użytkownika), w sytuacji gdy niemożliwe jest spotkanie się obecnego i przyszłego użytkowników
To jest warunek konieczny:
Jak mogę przepisać numer w Plusie na Kartę na nowego właściciela?

W celu przepisania numeru wraz z przyszłym właścicielem numeru udajcie się do punktu Plusa (listę punktów znajdziesz na stronie www.plus.pl/znajdz-salon).
Jakie dokumenty są wymagane przy realizacji zlecenia?

Dowody osobiste obecnego i przyszłego właściciela.
Ty i nowy właściciel numeru składacie swoje podpisy na formularzu rejestracyjnym.
FAQ
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
doktorarca
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2014, o 15:50

Przeniesienie numeru na inną osobę

Post autor: doktorarca »

Dzień dobry

mam numer w plushu na kartę już od ponad 10 lat, który jest zarejestrowany na mojego tatę, a jest używany przeze mnie przez cały ten czas. Na stronie telepolis ( https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... r-telefonu ) przeczytałem, że od niedawna jest możliwe przeniesienie numeru na inną osobę na podstawie pełnomocnictwa zwykłego (w formie pisemnej). Na tejże stronie znajduje się wzór takiego pełnomocnictwa. Na waszych stronach nie znalazłem takiej możliwości. Mam zatem pytania:

1. czy jest możliwość przeniesienia numeru na podstawie pełnomocnictwa zwykłego (w formie pisemnej) wg wzoru tam zamieszczonego?
2. jak mam rozumieć: przerejestrowanie użytkownika karty prepaid na podstawie pełnomocnictwa zwykłego (w formie pisemnej), po uprzednim potwierdzeniu przez Biuro Obsługi Klienta zakresu udzielonego pełnomocnictwa z abonentem? tzn że biuro obsługi zadzwoni pod ten numer przenoszony aby potwierdzić z właścicielem przeniesienie numeru skoro to ja używam ten numer od wielu lat??
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2023, o 09:49 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zmiana właściciela numeru SIMPLUS

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj doktorarca,
doktorarca pisze: 27 wrz 2023, o 21:55 Na waszych stronach nie znalazłem takiej możliwości.

Informacje oraz wzór pełnomocnictwa znajdziesz na tej stronie.
doktorarca pisze: 27 wrz 2023, o 21:55 1. czy jest możliwość przeniesienia numeru na podstawie pełnomocnictwa zwykłego (w formie pisemnej) wg wzoru tam zamieszczonego?
Tak.
doktorarca pisze: 27 wrz 2023, o 21:55 2. jak mam rozumieć: przerejestrowanie użytkownika karty prepaid na podstawie pełnomocnictwa zwykłego (w formie pisemnej), po uprzednim potwierdzeniu przez Biuro Obsługi Klienta zakresu udzielonego pełnomocnictwa z abonentem? tzn że biuro obsługi zadzwoni pod ten numer przenoszony aby potwierdzić z właścicielem przeniesienie numeru skoro to ja używam ten numer od wielu lat??
Skontaktuj się proszę z Działem Obsługi Klienta, gdzie przeprowadzisz i uzyskasz wszelkie informacje związane z tym procesem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ