Plush ABO - pytania

Bez konsekwencji dla młodych… oferta na kart, MIX
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: imarcin0409 »

mariusz9a, jest dokładnie tak jak napisałeś, wszystko da się zrobić przez internet, przejście z Plus/Plush na kartę na Plush Abo, z MNP też nie ma kłopotów, poza ewentulanymi, o których wspomniałeś. Przeniosłem tak kilka numerów i działa to sprawnie, tak z karty na abo, jak i z innej sieci na abo. Jest tylko utrudnienie, gdy masz numer w Plus Abonament i chciałbyś przejść na Plush Abo, musisz najpierw przejść na ofertę na kartę, innej drogi nie ma.

zbych_in_flames, nie wydaje ci się, tak właśnie jest z Plush'em, submarki mają swoje strony www, e-sklep, często też oddzielną obsługę itd.
Znikomą ilość spraw załatwisz w salonie marki-matki, powody są różne, submarki są tańsze, sprzedawane przez internet/infolinię - kierowane są do innej grupy...
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: g-rs »

mariusz9a pisze:A nie prościej będzie to zrobić przez internet? Tzn na stronie Plush'a wybrać abonament, który Cię interesuje i w następnym kroku zaznaczyć, że chcesz przejść z Plusa/Plusha na kartę na abonament? Przyjedzie kurier z umową i po problemie.
Widzę, że jest taka opcja i prawdopodobnie tak zrobię po wyczerpaniu środków na koncie. Czy procedura wymaga przesyłania skanów dokumentów drogą internetową? Jak operator weryfikuje czy numer faktycznie należy do mnie?
mariusz9a pisze:Tzn po problemie - jeśli to nadal firma kurierska TNT to się niestety zacznie w nieskończoność zabawa z kurierem w kotka i myszkę, ale to temat na osobny wątek :-/
A mógłbyś w dwóch zdaniach przybliżyć temat?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: mariusz9a »

g-rs pisze:
mariusz9a pisze:A nie prościej będzie to zrobić przez internet? Tzn na stronie Plush'a wybrać abonament, który Cię interesuje i w następnym kroku zaznaczyć, że chcesz przejść z Plusa/Plusha na kartę na abonament? Przyjedzie kurier z umową i po problemie.
Widzę, że jest taka opcja i prawdopodobnie tak zrobię po wyczerpaniu środków na koncie. Czy procedura wymaga przesyłania skanów dokumentów drogą internetową? Jak operator weryfikuje czy numer faktycznie należy do mnie?
Nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało gdy ja przechodziłem z karty na abonament właśnie przez internet, ale chyba weryfikacja następowała przez kod SMS wysłany na numer telefonu który chcesz przenieść. Dokumentów żadnych nie trzeba skanować. Wszelkie dane weryfikuje kurier (stąd pewnie ta nieszczęsna firma TNT bo pewnie oni mają jakieś certyfikaty do obrotu dokumentami).
g-rs pisze:
mariusz9a pisze:Tzn po problemie - jeśli to nadal firma kurierska TNT to się niestety zacznie w nieskończoność zabawa z kurierem w kotka i myszkę, ale to temat na osobny wątek :-/
A mógłbyś w dwóch zdaniach przybliżyć temat?
Firma ma bardzo złe opinie. Potrafi w ogóle nie przyjechać i zostawić bezczelnie informacje że nie było klienta w domu. Ja się z tym kurierem mordowałem ponad tydzień. Napisałem na nich kilka skarg. Wielokrotnie w moim imieniu interweniował sklep internetowy Plusa. Nie dało się z nimi dogadać. Nawet urlop specjalnie wziąłem żeby być w domu to zaś mimo zapewnień że będą, nikt nie przyjechał - katastrofa totalna. Już miałem jechać do ich siedziby w Katowicach zrobić im awanturę i samemu zabrać te dokumenty, ale w końcu po którejś skardze przyjechali do mnie do pracy z tą umową :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Miki983
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 21:23

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: Miki983 »

Witam,
Mam pytanie, od ponad dwóch lat jestem w Plush, mam 2 abonamenty po 25 zł, płacę 40 zł (duet) i jestem zadowolony, jednak chciałbym na jednym z numerów mieć internet 5G (zmieniłem telefon na Samsung S20FE 5G), czy muszę podpisać umowę na 24 miesiące za 30 zł na ten numer? Gdzie to załatwić? Punkty stacjonarne/infolinia/internet? Bo nie widzę nigdzie możliwości włączenia takiego pakietu.
Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: imarcin0409 »

Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
Miki983
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 21:23

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: Miki983 »

Ok, dzięki, o to mi chodziło, szkoda, że trzeba podpisać lojalkę na 24 miesiące, ale warunki są spoko, więc czemu nie :mrgreen:
Pozdrawiam.
ipatszy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2022, o 12:43

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: ipatszy »

Posiadam numer w Plusie. Chciałbym na jednej fakturze mieć jeszcze numer Plush ABO. Czy jest to aktualnie możliwe czy muszę jednak mieć to na osobnych fakturach?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: zbych_in_flames »

Tak możesz, a za Duet jeszcze 5 zł zniżki dostaniesz na oba: https://www.plushbezlimitu.pl/duety
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: Ron »

@zbych_in_flames, ale jak ma jeden numer w Plus, a drugi będzie w Plush, to nię będzie zniżki.
ipatszy pisze: 18 sie 2022, o 14:52 Posiadam numer w Plusie. Chciałbym na jednej fakturze mieć jeszcze numer Plush ABO. Czy jest to aktualnie możliwe czy muszę jednak mieć to na osobnych fakturach?
Jest możliwe, napisz maila na bok@plus.pl z przesłanym skanem wniosku z własnoręcznym podpisem.
Wszystkie informacje w tym linku - konsolidacja kont.
OOPP24
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2022, o 19:45

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: OOPP24 »

Mam plus na kartę (esim) czy istnieje możliwość przeniesienia numeru na abonament w pluhh także z opcją esim?
widex
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, o 17:43

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: widex »

Wydaje mi się, że ta opcja jest dostępna.

Mam takie pytanie. Będę przenosił numer do Plusha i mam dość ograniczony czas na załatwienie wszelkich formalności. Chciałbym zapytać, po jakim czasie numer telefonu zostanie przeniesiony na kartę SIM dostarczoną przez kuriera? Jest to zmiana oferta na kartę w Play -> Plush Abo.
Kurier podobno powinien pojawić się do trzech dni po złożeniu zamówienia (Przynajmniej tak stoi na stronie). Będzie to od razu po złożeniu zamówienia/gdy dotrą dokumenty do Plusa? czy 14 dni?
Możnaby przyspieszyć całość, gdybym najpierw przeniósł się do Plusa na kartę, a potem do PlushAbo?
SACZI
PlusManiak
Posty: 101
Rejestracja: 6 lis 2015, o 21:49

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: SACZI »

Mam 2 stare abonamenty w plush na umowie bezterminowej. Chciałbym zmienić taryfę na taką, gdzie byłoby dostępne 5g.
Czy jest taka możliwość z zastrzeżeniem, zew żadnym przypadku nie interesuje mnie umowa terminową na 24 m-ce?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: zbych_in_flames »

Nie powinno być potrzeby zmiany taryfy, wszyscy dostali dostęp do 5G niezależnie od oferty:

Kod: Zaznacz cały

Kto zyskuje dostęp do 5G Ultra?

Dostęp do sieci 5G Ultra zyskają wszyscy klienci Plusha, którzy:

dysponują urządzeniem, które obsługuje ten standard transmisji danych,
przebywają w zasięgu sieci 5G Ultra,
posiadają dowolną ofertę z Internetem (abonament, na kartę, internet mobilny).
Masz sprzęt do obsługi 5G (jaki?) jesteś na pewno w zasięgu?
ODPOWIEDZ