ZTE MC801A Brak agregacji

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
elektryk
PlusManiak
Posty: 63
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 sie 2019, o 00:16

Re: ZTE MC801A Brak agregacji

Post autor: elektryk »

Godzina 19-22 to jest klęska Plusa w większości miast, a już niedziela w tych godzinach to już lepiej nie korzystać z tej sieci.
Najmniej nadajników mimo największych zasobów częstotliwości, których plus nie wykorzystuje.
Ja mimo agregacji nawet 4 pasm w LTE mam 1-5 mbita w tych godzinach .A ty narzekasz że masz tylko :-D 60.
Do pleya nie można nawet porównywać ,ale jak to mówią . Cena czyni cuda i siedzę w tym Plusie z nadzieją że kiedyś wezmą przykład z młodszej konkurencji i zaczna stawiać nowe stacje zamiast tylko dokładać częstotliwości na stare nadajniki.
marcindotkot
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2023, o 23:01

Re: ZTE MC801A Brak agregacji

Post autor: marcindotkot »

Dokładnie ten sam problem, Wrocław. Nocą na speedtest.pl na modemie ZTE prędkość pobierania to 150Mbps (rekordoweo 240), ale w sobotnie wieczory wskazówka nie przekracza 5Mbps... (wysyłanie nadal stabilne, na poziomie 30-40Mbps)
ArtS
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2021, o 10:29

Re: ZTE MC801A Brak agregacji

Post autor: ArtS »

U mnie za agregacją to samo - badziewie nie działa (na karcie T-Mobile działa). Ale najciekawsze jest to, że mam jakąś blokadę prędkości. Router i telefon w tym samym miejscu pomiar download z telefonu ok. 200 Mbps z routera nigdy nie przekroczy 94 Mbps. Router ma zewnętrzną antenę i parametry sygnału 5G są dobre RSSP-74, SINR 17.5-19. 94 Mbps maks i do widzenia, Zainwestowałem w router i kaszana. 100 Mbps miałem na starym ODU IDU 300. Jutro podjadę pod sam BTS włączę skubańca i zrobię pomiar jak nadal to samo czas się będzie definitywnie pożegnać z obiecującym gruszki na wierzbie Plusem.
Zeusek
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2023, o 10:57

Re: ZTE MC801A Brak agregacji

Post autor: Zeusek »

Obyś się nie zawiódł. Ja mieszkam prawie pod masztem (20m i widoczność idealna) Plus a szybkość wręcz tragiczna i wieczorem potrafi spaść do 10Mb. Przeniosłem się na Orange i jest lepiej choć jest tylko LTE a nie 5G Ultra.
Mam ZTE MC888.
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 98
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: ZTE MC801A Brak agregacji

Post autor: 1pietrek1 »

W moim MC801A nie mogę połączyć się z 5G N41. Router widzi tylko sieć LTE, kimo poprawnych ustawień. Karta włożona do telefonu łączy z 5G. Modem i telefon łącza się z tym samym BT.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ZTE MC801A Brak agregacji

Post autor: Michał_Plus »

1pietrek1, w ustawieniach masz wybrane pasma n41 i n38?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 98
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: ZTE MC801A Brak agregacji

Post autor: 1pietrek1 »

Michał_Plus tak mam wybrane te pasma oraz pasma LTE.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ZTE MC801A Brak agregacji

Post autor: Michał_Plus »

1pietrek1, możesz podać parametry sygnału z telefonu i routera?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ