Problem z internetem

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Borman07
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 sty 2023, o 19:56

Problem z internetem

Post autor: Borman07 »

Witam dziś kupiłem starter z Plush aktywowałem 200 GB na start w telefonie internet działa bez problemu, ale kiedy wkładam kartę SIM do modemu e3272 brata lub do mojego modemu e3276 i nie łączy się z internetem jest zasięg i piszę Plus LTE dioda miga raz lub dwa razy na zielono, modemy nie mają blokady simlock bo np karty z Play lub Virgin Mobile normalnie działają, domyślny profil Plus APN internet Rodzaj uwierzytelnienia: PAP robiłem już wszystko zakładałem nowe profile zmieniałem nazwy i nic proszę was o pomoc.

EDIT:
wtorek 10 sty 2023, 15:22

Czy jest ktoś żeby mi pomógł?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z internetem

Post autor: zbych_in_flames »

Jeśli to jest taryfa głosowa to powinien być APN: plus
Borman07
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2023, o 19:56

Re: Problem z internetem

Post autor: Borman07 »

Głównego profilu nie mogę edytować, ale zakładałem nowe np nazwa plus APN plus i nie działało. dawałem różne nazwy internet, plus internet, APN np default, default.supl, albo internet.cp i nic.

EDIT:
Włożyłem kartę SIM do starszego modemu e173 i cud działa, więc co jest nie tak z modelami e3272 i e3276?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z internetem

Post autor: zbych_in_flames »

Kod: Zaznacz cały

[b]Sygnał zielony migający dwukrotnie, co dwie sekundy:
 modem jest w trybie wyszukiwania sieci[/b]
[b]Sygnał zielony migający jednokrotnie, co dwie sekundy:
 modem jest włączony i zalogowany do sieci EDGE/GPRS/GSM[/b]
No kolory wskazują się chyba jednak się nie loguje, moze jednak jest jakiś simlock na tych modemach czy coś?
Borman07
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2023, o 19:56

Re: Problem z internetem

Post autor: Borman07 »

W e3276 który jest połączony z routerem d'link dwr 116 w ustawieniach routera zmieniłem APN na plus i działa ale ledwo do 7 mb tak jakby łączył się z 3G, a na e3272 przez mobile partner w ogóle nie działa zmieniam nazwy profilu i APN nawet wybierałem sieć automatyczną samo WCDMA albo LTE i nie działa, jest zasięg piszę PLUS LTE ale nie łączy.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z internetem

Post autor: zbych_in_flames »

No to wygląda na to, że ten e3272 ma simlocka :roll: Skoro działa na innych modemach to nie problem sieciowy.
Borman07
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2023, o 19:56

Re: Problem z internetem

Post autor: Borman07 »

Nie ma simlocka bo wkładałem kartę z play i virgin mobile i działa, działa w dwóch modemach e173 i e3276 ale łączy się chyba z 3G bo maks prędkość to 7 mb.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z internetem

Post autor: mariusz9a »

Borman07 pisze: 12 sty 2023, o 15:21 Nie ma simlocka bo wkładałem kartę z play i virgin mobile i działa
Przecież to ta sama sieć.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Borman07
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2023, o 19:56

Re: Problem z internetem

Post autor: Borman07 »

Sprawdziłem modemy włożyłem do nich kartę z orange no i normalnie działa nie ma simlocka.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z internetem

Post autor: zbych_in_flames »

Kolor diody przecież ci pokazuje jaka jest sieć - jak dobrze pamiętam ciągły niebieski 3G, ciągły niebiesko-zielony LTE.

I tak nie zmienia sytuacji, karta działa na innym sprzęcie więc to nie sieć, więc musi być gdzieś błąd w ustawieniach/profilu czy czymkolwiek innym.

Swoją drogą to w tych czasach korzystanie z sprzętu tylko z CAT 4 LTE to trochę masochizm.
ODPOWIEDZ