Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Mark #1
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 cze 2018, o 09:42

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Mark #1 »

mariusz9a pisze: 19 gru 2022, o 14:27
kazimierz pisze: 19 gru 2022, o 14:07 Z ciekawości, czy powyższa informacja o "smarowaniu" to oficjalne stanowisko Polkomtela?;)
A tak z ciekawości to dlaczego miałoby być to oficjalne stanowisko? Dlaczego w ogóle miałoby to być jakiekolwiek stanowisko Polkomtela?
kazimierz pisze: 19 gru 2022, o 14:07 Biedny ten Plus, u wszstkich pozostałych operatorów działa od dawna tylko tu jest problem.
Pozostali operatorzy to wielkie międzynarodowe korporacje (uprzedzając - Play też do takiego molocha należy). Operatorom lokalnym zawsze ciężko jest wynegocjować takie rzeczy - dotyczy to wszystkich nie tylko Polski. Nie bez powodu powstało powiedzenie "większy może więcej". Co nie zmienia faktu że Apple należy się kara za to że blokuje funkcje telefonu w zależności od tego czy dany operator opłacił "haracz" czy nie (w zależności od tego gdzie klient użytkuje telefon dostaje odpowiednie blokady, czyli kupuje produkt niepełnowartościowy płacąc za pełnowartościowy). I tym powinno zająć się UOKiK, a najlepiej odpowiednie urzędy na poziomie UE. Zresztą o praktykach Apple było już nie raz pisane...
No być może zapewne tak jest jak piszesz, ale dlaczego nikt z Plusa nie odpowie na zapytanie kiedy natywne wifi calling będzie działało ?. A propos: na stronie Apple nie ma informacji że w Plusie działa VOLTE a działa teraz nawet nie wyświetla się komunikat że operator nie jest certyfikowany. Tylko że wiadomo większość czeka na wifi calling które pomoże w zasięgu a właściwie jego braku w wielu miejscach
Amadem
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2022, o 09:34

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Amadem »

Basia_Plus pisze: 14 gru 2022, o 12:54 Amadem,
Amadem pisze: 14 gru 2022, o 12:44 CASE/221214/616 Zasięg
poprosiłam o udzielenie odpowiedzi na tę korespondencję.
Czy udało się coś ustalic w tej sprawie?
j@n
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2020, o 19:20

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: j@n »

Mark #1 pisze: 20 gru 2022, o 20:28 A propos: na stronie Apple nie ma informacji że w Plusie działa VOLTE
Jest to nieprawda. Informacja o VoLTE w Plusie widnieje na stronie Apple przynajmniej od miesiąca.

Strona "Wsparcie operatorów sieci komórkowych dotyczące telefonu iPhone i obsługiwane przez nich funkcje w Europie", link https://support.apple.com/pl-pl/HT204040

Dla Plusa mamy obecnie
  • 5G
  • eSIM
  • FaceTime w sieci komórkowej
  • LTE
  • Hotspot osobisty
  • VoLTE
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Basia_Plus »

Amadem,
Amadem pisze: 20 gru 2022, o 22:18 Czy udało się coś ustalic w tej sprawie?
odpowiedź na przesłaną korespondencję została już udzielona. Tym samym prośba o kontynuowanie korespondencji mailowo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Amadem
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2022, o 09:34

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Amadem »

Niestety w korespondencji nie rozwiązano mojego problemu.
Aplikacja nie działa, ani na iPhone 12 mini, ani na 13 Pro.
Zasugerowano mi żebym zakupił sobie nowego ajfona w plusie „to powinno zadziałać”.
Dziekuje ale nie skorzystam, szkoda ze po byciu 20 lat waszym klientem jestem zmuszony zmienić operatora, bo usługa jest niedopracowana.
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: bodek510 »

Czy w abonamencie, żeby korzystać z wifi calling trzeba instalować apkę, czy wystarczy telefon obsługujący rozmowy przez wifi? Na kartę mój fon bez problemu obsługuje rozmowy przez wifi.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Marta_Plus »

bodek510,

jeśli telefon nie ma wbudowanej funkcjonalności Wi-Fi Calling w Plusie, możesz skorzystać z aplikacyjnej wersji. Tutaj znajdziesz więcej informacji: https://www.plus.pl/wificalling
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: bodek510 »

Już działa bez aplikacji, to była wina konfiguracji routera.
Dejfifikoling
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 12 sty 2023, o 09:45

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Dejfifikoling »

Witam,

Kiedy w końcu doczekamy się natywnego WiFi Calling w iPhone (nie przez aplikacje)? Proszę o konkretną odpowiedź
untaztood
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2021, o 12:28

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: untaztood »

Doczepiam się do pytania…
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Dejfifikoling, untaztood,
Dejfifikoling pisze: 12 sty 2023, o 09:48 Kiedy w końcu doczekamy się natywnego WiFi Calling w iPhone
na tę chwilę nie posiadamy takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dejfifikoling
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 12 sty 2023, o 09:45

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Dejfifikoling »

A kiedy bedziecie posiadac (nadejdzie owa chwila?)
wczorajwparyżu
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2023, o 12:12

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: wczorajwparyżu »

Cześć, jestem uzytkownikiem abonamentowym (telefon na firmę). Posiadam iphone XS, obecnie przebywam poza granicami kraju (poza UE). Dowiedziałem się że możliwe jest korzystanie z usługi WiFi calling w plusie i to posiadając iphone.

1. Czy telefon wymaga jakiejś specjalnej konfiguracji czy wystarczy ściągnąć aplikację?
2. Czy jestem w stanie aktywować usługę będąc za granicą?
3. Czy mogę korzystać z usługi posiadając w telefonie kartę SIM inną niż kartę plus ze swoim numerem (aktualnie mam w telefonie lokalną kartę z której posiadam internet LTE)?
4. Czy posiadając wifi calling (i włożną do telefonu kartę SIM inną niż plus) mogę odbierać połączenia przychodzące na moj numer w plusie?

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Marta_Plus »

Witaj wczorajwparyżu,
wczorajwparyżu pisze: 26 sty 2023, o 12:16 1. Czy telefon wymaga jakiejś specjalnej konfiguracji czy wystarczy ściągnąć aplikację?
Konieczne jest pobranie aplikacji i aktywacja usługi na koncie numeru.
wczorajwparyżu pisze: 26 sty 2023, o 12:16 2. Czy jestem w stanie aktywować usługę będąc za granicą?
Nie. Zgodnie z regulaminem usługi:
2. W celu pierwszego zalogowania się do Aplikacji Użytkownik powinien być zalogowanym do sieci komórkowej Plus (numerem telefonu dla którego Aplikacja ma być aktywowana) w celu odebrania poprzez SMS hasła dostępowego do Aplikacji.

wczorajwparyżu pisze: 26 sty 2023, o 12:16 3. Czy mogę korzystać z usługi posiadając w telefonie kartę SIM inną niż kartę plus ze swoim numerem (aktualnie mam w telefonie lokalną kartę z której posiadam internet LTE)?
Nie.
wczorajwparyżu pisze: 26 sty 2023, o 12:16 4. Czy posiadając wifi calling (i włożną do telefonu kartę SIM inną niż plus) mogę odbierać połączenia przychodzące na moj numer w plusie?
Nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
analyzer_65
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2023, o 22:00

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: analyzer_65 »

U siebie mam problem tego typu, że od pewnego czasu usługa VoWifi powodowała brak uzyskania połączenia albo długi czas oczekiwania na sygnał łączenia oraz długie wysyłanie wiadomości sms.
Telefon to Samsung A71, zaktualizowany do Android 13, niebrandowany.
Najpierw problem występował sporadycznie, a potem coraz częściej, nawet codziennie i losowo w ciągu dnia. Zasięg wifi mam w zasadzie w całym mieszkaniu, więc wykluczam powód słabego lub niestabilnego wifi. Problem z połączeniem przez wifi występuje nawet będąc blisko routera (router nowy, sprawny, z nowym firmware).
Zauważyłem też, że będąc w zasięgu wifi, ikonka informująca o włączonym połączeniu przez wifi, potrafi znikać i po chwili pojawiać się.
Co zrobiłem.
Przywróciłem ustawienia fabryczne telefonu, skonfigurowałem wszystko od nowa, przekładałem sim do drugiego slotu, próbowałem alternatywnych aplikacji do sms i połączeń, resetowałem ustawienia sieciowe. Bez efektu pozytywnego.
W opcjach telefonu wyłączyłem połączenia przez wifi i zostawiłem tylko aktywną opcję VoLte. Zauważyłem, że problem ustąpił. Będąc poza mieszkaniem, w zasięgu Lte, które mam w zasadzie wszędzie (Warszawa), problemu z połączeniami czy smsami w ogóle nie ma.
Wewnątrz pomieszczeń połączenia i wysyłanie sms również działa ale nie zawsze i nie wszędzie wewnątrz pomieszczeń mam zasięg LTE, więc i VoLte nie zawsze działa.
Mam drugi numer w Plus, telefon to A70, usługa VoWifi i VoLte aktywne i działają bez problemu.
Co może być nie tak w przypadku A71 z numerem jaki mam również na siebie? Dokładnie Plush Abo duet jest od kilku lat na moją osobę.
Oba modele A70 i A71 z tego co wiem, są na liście Plusa gdzie ta usługa ma działać. Na obydwu telefonach nie było korzystane z aplikacyjnej usługi VoWifi. Tylko z natywnej.
A71 Android 13
One UI 5.0
Wersja oprogramowania A715FXXU8DVK1 (XEO)
Poziom poprawek zabezp z 1 października 2022

Wczoraj, tj 27.01.2023 skontaktowałem się z infolinią Plus, zgłosiłem problem. Usługa VoWifi została zresetowana. Dziś i połączenia i smsy działają ale muszę to poobserwować.
Dodatkowo jest też zgłoszenie skierowane do dz. technicznego z prośbą o weryfikację problemu (mam nr zgłoszenia).

Nie wiem czego jeszcze może być to wina, stąd mój post na forum.

Edit.
Dzisiaj działało, tj nawiązywało połączenia, wysyłało sms i nagle nie wybrało numeru na który chciałem zadzwonić.
Po chwili ikonka połączeń przez wifi zgasła, zaświeciła się i połączenie mogłem nawiązać.
Będąc całkowicie na zewnątrz, w zasięgu sieci operatora i LTE albo i nie LTE, nie ma problemu z dzwonieniem i smsowaniem. Wewnątrz jak wyłączę połączenia przez wifi, również problemu nie ma.
Ta usługa u mnie kuleje jak widzę. Na A70 obojętnie gdzie, problemu jak nie było tak nie ma, a numer również należy do mnie (Plush Abo duet).
Dziwne.
Obstawiam po cichu jeszcze kartę sim. Możliwe, że to jej wina? Trochę wątpię.
A jak sprawa wygląda z ewentualną jej wymianą na nową? W salonie Plus od ręki za opłatą (25zł?, bo o takiej kwocie wyczytałem).
No ale czy to wina sim....
ODPOWIEDZ