Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
m.n
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 cze 2022, o 19:30

Opłata za aktywację usługi iMessage na iPhone

Post autor: m.n »

Witam, skoro sieć Plus jest już oficjalnym partnerem Apple i sprzedaje iPhone to może przestaniecie naliczać opłaty za smsa aktywującego (na numer +447786205094) iMessage jak pozostali operatorzy ;-)
Przeniosłem do Was 5 numerów firmowych od czasu kiedy staliście się oficjalnym partnerem i fajnie by było gdyby klienci nie płacili za tego smsa.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2022, o 12:35 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Marta_Plus »

Witaj m.n,

Twoja sugestia już została przekazana do właściwych osób.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
m.n
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2022, o 19:30

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: m.n »

Marta_Plus pisze:Witaj m.n,

Twoja sugestia już została przekazana do właściwych osób.
Dziękuję :-D
armar9
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2022, o 20:09

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: armar9 »

Od ostatniego postu o naliczaniu opłaty za sms aktywacyjny +447786205094 już ponad miesiąc i w dalszym ciągu jest naliczane.Na infolini w dniu dzisiejszym 12/07/2022 poinformowano mnie żebym sobie skonfigurował imessage (bo niby mam błędne ustawienia)w telefonie lub zablokował bo Plus nie jest certyfikowany tylko unia zmusiła appla do udostępnienia pewnych ustawień użytkowych bo nie chcą wykupywać certyfikacji Appla.Przeniosłem numer niedawno na abonament w salonie Plusa i jestem zawiedziony bo wszędzie na portalach o tematyce gsm trąbili że Plus ma iphony i jest certyfikowany a tu taki zonk.Ktoś coś w tym temacie może powiedzieć o co tu chodzi bo ja już zgłupiałem.
ffxxn
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2022, o 12:12

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: ffxxn »

Witam. Wypowiem sie na temat posiadania IPhonów w sieci Plus lub w MVNO na sieci Plus
Nie rozumiem tego, że mimo posiadania w swojej ofercie iPhonów naliczacie wciąż opłaty 31 groszy lub 25 groszy (iPlus na www wyświetla jedno, a aplikacja drugie ;) ) na numer należący do Centrum Apple w Wielkiej Brytani na numer telefonu
+44 7786205094. To jest absurd , klienci którzy np. kupują Iphone w waszej sieci muszą ZAWSZE dopłacić troche ponad abonament bo nie umiecie dodać tego numeru do numerów bezpłatnych jak Play i Orange (T-Mobile niewiem bo nie miałem okazji korzystać z ich Usług). I odrazu mówię to nie jest tak jak wy piszecie, że to przez resety itd. Te sms-y wysyłają się samoczynnie kiedy się chcą wysłać a my nad tym kontroli nie mamy ani tego nie widzimy, dopiero w biezacym uzyciu.
Raz się wyślą 3 sms-y a w innym miesiącu wyśle sie ich 100 !
W poniedziałek przejde sie do salonu i spytam sie o co kaman, bo aktualnie wychodzi na to ze posiadanie swojego iphone w plusie jest płatne!
armar9
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2022, o 20:09

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: armar9 »

Jestem właśnie w UK i wreszcie nie nalicza mi za ten sms aktywacyjny,zawsze naliczało a teraz za dwie takie wiadomości jest 0,00 jeżeli to nie błąd to zmnienia się na lepsze.Jeszcze natywne wifi calling niech dodadzą i bedzie dobrze👍🏻
Suzzy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2023, o 07:44

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Suzzy »

Marta_Plus pisze: 2 cze 2022, o 17:14 Witaj m.n,

Twoja sugestia już została przekazana do właściwych osób.
I co dalej Szanowna Marto ?? Mam u was 2 iphony kiedy problem zostanie rozwiązany?
Paffciq
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 cze 2023, o 13:17

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Paffciq »

I co z tematem ???
Kurde jak bym wiedział to bym u Was nie brał abonamentu i telefonu :(
Wcześniej w T-Mobile i Play nie było z tym żadnego problemu.

Zrobiłem wszystko co możliwe (w tym reset i przywracanie telefonu) i dalej się kręci aktywacja lub wyskakuje błąd - spróbuj ponownie ...
Przełożę kartę na Play na kartę i od razu wskakuje aktywacja, 5 sekund i problemu nie ma ...
To nie jest wina aparatu iPhone tylko sieci Plus. Pani na infolinia mi powiedziała ze to działa z systemem iOS 16, a z 16.5 już nie ... żal normalnie :( :( dodam ze rachunek to wystawiliście szybciutko, tydzień nie minął, tylko za co mam zapłacić jak usługa niekompletna ??

Proszę o odpowiedz "szanowna" sieć Plus
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: zbych_in_flames »

Paffciq pisze: 28 cze 2023, o 13:25 robiłem wszystko co możliwe (w tym reset i przywracanie telefonu) i dalej się kręci aktywacja lub wyskakuje błąd - spróbuj ponownie ...
Karta na pewno jest już aktywna? To abonament czy prepiad? Jak to drugie to czy masz środki na koncie?
Paffciq
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 cze 2023, o 13:17

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Paffciq »

zbych_in_flames pisze: 28 cze 2023, o 14:28
Paffciq pisze: 28 cze 2023, o 13:25 robiłem wszystko co możliwe (w tym reset i przywracanie telefonu) i dalej się kręci aktywacja lub wyskakuje błąd - spróbuj ponownie ...
Karta na pewno jest już aktywna? To abonament czy prepiad? Jak to drugie to czy masz środki na koncie?
To abonament, aktywna bo dzwonię z numeru bez problemu
xmikus
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2023, o 22:53

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: xmikus »

Cześć, piszę do Was bo może też ktoś spotkał się z takim problemem, przedwczoraj po aktualizacji do iOS 16.5.1 zdezaktywowało mi się imessage, które działało bez problemu od kwietnia 2022 na tym telefonie, a na wcześniejszych iPhonach z tym numerem od kwietnia 2018. Czasem tak się działo, więc po prostu potwierdziłem prośbę o aktywację i nic sobie z tego nie robiłem, w końcu pare razy tak już miałem. Jednak jak się okazało kręci się tylko kółko z komunikatem "czekam na aktywację", dzwoniłem do Plusa i powiedzieli mi, że to przez to iż mam wyłączone połączenia międzynarodowe i jakoby z tego powodu nie może wysłać się ten SMS do wielkiej brytanii (co też jest absurdem, że trzeba za niego płacic), co prawda mam je wyłączone od samego początku, czyli 2018 roku i nigdy z aktywacją przeróżnych iPhonów problemu nie było ale poprosiłem o włączenie tej usługi i co? Jedno wielkie nic dalej czeka na aktywację, posunąłem już się do tego stopnia, że zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych (resety ustawień sieciowych itp nic nie robiły), dalej czeka na aktywacje. Twierdzenia Pana z infolinii, że jakoby to problem Apple (zanim pomęczyłem i powiedział, że to przez brak połączeń międzynarodowych) jednak są błędne, bo eSIM od Orange, aktywuje się bez żadnego problemu w iMessage (i nawet nie trzeba płacić za SMS do UK!!!!). Do niedawna gdy Plus nie był certyfikowany przez Apple rozumiałem te przeszkody w postaci niedziałających MMS itp, ale teraz gdy oficjalnie Plus sprzedaje iPhone i wysyła profil konfiguracyjny, takie rzeczy to jakiś żart. Na ogół mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z Plusa, bardzo szybki internet komórkowy i największy zasięg (przynajmniej z mojego doświadczenia), ale te problemy z konfiguracją to jedno wielkie nieporozumienie. Jeżeli komuś by udało się znaleźć rozwiązanie tego problemu, prosiłbym o napisanie tego na tym forum, bo jak widzę nie jestem z tym sam, a pewnie ludzi szukających rozwiązanie od paru dni w internecie jest więcej... Jutro zadzwonię również na infolinię i jeszcze pomęcze tych ludzi.
Pozdro
xmikus
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2023, o 22:53

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: xmikus »

Paffciq pisze: 28 cze 2023, o 13:25 Pani na infolinia mi powiedziała ze to działa z systemem iOS 16, a z 16.5 już nie ... żal normalnie :( :(
Według moich testów jest to nieprawda, Plus coś namieszał - sprawdziłem dwa iPhony jeden na wersji iOS 15.6 drugi na iOS 14.4 - na każdym był bląd aktywacji.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Paffciq, xmikus,

spróbujcie proszę:
- wyłączyć iMessage,
- zrestartować telefon,
- włączyć iMessage.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Paffciq
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 cze 2023, o 13:17

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Paffciq »

ja to już robiłem, nic nie pomaga. Zróbcie coś z tym sms do UK to rozwiąże sprawę !
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Basia_Plus »

Paffciq,
Paffciq pisze: 29 cze 2023, o 10:23 ja to już robiłem
czy powyższe czynności były wykonywane dziś?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ