Wolny internet

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Wolny internet

Post autor: jaszek7777 »

Ponawiam pytanie - na Huawei B525s-23a z dystrybucji T-Mobile zagreguję pasma Plusa (900+1800 i 1800+2600)???
elektryk
PlusManiak
Posty: 63
Rejestracja: 20 sie 2019, o 00:16

Re: Wolny internet

Post autor: elektryk »

Tak 1800 i 2600 połączysz. 900 i 1800 nie jestem pewny, bo ten zabieg w plusie jest bez sensu. Dołączenie pasma na 5 mhz czyli 900 praktycznie nic nie daje, a nawet jeszcze pogarsza prędkości. Lepiej siedzieć na sztywno w 1800.
B 525 nie łączy tylko 2100 z 1800 i tu jest jego największy problem, który rozwiązuje już B535 w który warto lepiej zainwestować.
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Wolny internet

Post autor: jaszek7777 »

Dzięki wielkie. LTE2100 i tak w moim przypadku jest na ten moment zbędne. Ten router mogę kupić za grosze (150 zł), stan doskonały.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolny internet

Post autor: Ewa_Plus »

jaszek7777,
- tak, powinien zagregować
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Redmi
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2021, o 20:00

Bardzo słaby internet

Post autor: Redmi »

Witam. Internet w moim telefonie od miesiąca jest tak słaby, że nie da się na nim nic przeglądać. Sytuacja utrzymuje się od kilku tygodni mimo że przez ostatnie dwa lata wszystko było w jak najlepszym porządku. Przekładałem kartę do innego telefonu i dalej to samo. Włożyłem do telefonu kartę innego operatora i internet działał wyśmienicie.
Okolice Oławy obok Wrocławia.
Pomocy.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2021, o 10:36 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono wpis do włsciwego tematu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5472
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

Redmi, jakie są prędkości DL/UL? Zainstaluj, jeśli masz taka możliwość, Network Cell Info i wykonaj test. Jakie są parametry sygnału i Cell ID?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Wolny internet LTE

Post autor: Jarocinianin93 »

Witam Plus mam pytanie a raczej zagwozdke... dlaczego u was na paśmie 1800 mHz i 2600 jest tak wolne LTE?? ledwo 5 -6 mb na speedtest...Wiem że może odległośc 5 km od nadajnika swoje robi no ale bez przesady... w konkurencji(fiolet) też stoi w tej samej miejscowości nadajnik i wyciągam 40 50 mb wiec to chyba wstyd że Play jest szybszy na LTE od was...5G na chwile obecną u mnie nawet nie ma więc poprawcie coś w sieci bo tyle lat jestem u was i na prawde cięzko śię korzysta z tak wolnego LTE...
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2023, o 17:31 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do własciwego działu. Połączono wątki.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Wolny internet

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Jarocinianin93,

jak wygląda sytuacja w 2G/3G? Podaj proszę pełne wyniki testu prędkości oraz dokładną lokalizację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Re: Wolny internet

Post autor: Jarocinianin93 »

Na 2 g rzadko się loguje cały czas na LTE mam ustawiony telefon robiłem speedtesta ledwo 8 mb wyciągło a wysyłanie 12 mb lokalizacja Lubinia Mała wielkopolska powiat Jarociński gmina Żerków Dosłownie przed chwilą zrobiłem speedtesta... A jeśli chodzi o pasmo to B3 według Netmonstera...
elektryk
PlusManiak
Posty: 63
Rejestracja: 20 sie 2019, o 00:16

Re: Wolny internet

Post autor: elektryk »

To że Plus jest przeważnie najwolniejszy ze wszystkich operatorów ,wiadoma sprawa. :-(
Jedynie tylko w statystykach na osiąganie maksymalnych prędkości jest najlepszy, dzięki swemu 5G w większych miastach.
Statystyki to niestety tak jak ze średnią płacą jest wysoka ,ale kto ją widział i kto ją ma :-( tą wysoką prędkośc od Plusa? :-D
U mnie od początku roku sieć się zdegradowała do jakości powoli nie akceptowalnych ,mimo dobrej ceny i fajnych promocji od doradcy biznesowego.
Wymoderowano: Regulamin Plus Forum pkt 1 i 25!

Pytanie czy jest sens składać reklamację na jakość usługi ,która drastycznie spadła w mojej lokalizacji?

Godziny szczytu to 2-3 mbity poza i noc 50-200 nawet. Najgorsze że godziny szczytu to tak od 17 do 23 .
Kiedyś pomagał wybór częstotliwości, teraz jak pada to na wszystkich 900,1800,2100,2600 trzyma taką samą prędkość.
Mam wrażenie ża to jest problem z dosyłem do nadajnika ,bo przecież wszystkie pasma nie mogą być jednakowo obciążone, a jak jest mały dosył do stacji do stacja wyśle tyle ile dostanie maxymalnie po podziale dla wszystkich jednakowo.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wolny internet

Post autor: zbych_in_flames »

Jarocinianin93 pisze: 19 kwie 2023, o 18:30 lokalizacja Lubinia Mała wielkopolska powiat Jarociński gmina Żerków
Ale tam jest BTS na miejscu więc skąd te 5km? Wrzuć screen z netmonstera
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Re: Wolny internet

Post autor: Jarocinianin93 »

Chętnie bym ci wrzucił screena z netmonstera ale niestety ograniczenie wielkości pliku załącznika tutaj jest... Odległość 5 km po linii prostej. W salonie Plusa też mi konsultanci nie byli w stanie pomóc powiedzieli że póki nie będzie żadnej modernizacji stacji czy też dołożenia anten to nie ma co liczyć na szybszy net.

Tak to wygląda u mnie z pasma 1800 MHz.
Załączniki
screenplusforum.png
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wolny internet

Post autor: zbych_in_flames »

Jarocinianin93 pisze: 20 kwie 2023, o 17:14 Odległość 5 km po linii prostej.
Czyli inaczej, nie jesteś w Lublinie Małej tylko 5 km od niej, czyli w poprzednich postach podałeś lokalizacje BTS'a, gdzie było pytanie raczej o Twoją lokalizacje :roll: .

Co do problemu to pracownicy punktu z dużym prawdopodobieństwem mają racje, jesteś 5km od stacji z słabym RSRQ - więc w przypadku telefonu raczej za wiele nie zrobisz, w przypadku routera można pomyśleć o antenie kierunkowej i celowanie w inne BTS'y (Gizałki albo Żerków)
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Re: Wolny internet

Post autor: Jarocinianin93 »

Moja lokalizacja to Dobieszczyzna czyli 5 km od Lubinii Małej :) no routera z Plusa nie mam bo neta mam w Netii :)
Awatar użytkownika
shadow
PlusManiak
Posty: 76
Rejestracja: 14 cze 2011, o 19:37

Re: Wolny internet

Post autor: shadow »

Byłem klientem Plusa ponad 15 lat i do pewnego momentu byłem bardzo zadowolony z jakości usług. Jednak od roku ta jakość mocno spadła. Tak jak wielu w tym wątku miałem problem z szybkością internetu. Żeby to był problem telefonu, karty sim, ale nie. Na innym telefonie, na innym numerze z Plusa również ten sam problem i to w kilku lokalizacjach, w centrach dużych miast - Gliwice, Tychy, Tarnów. Po prostu w godzinach popołudniowych/wieczornych nie dało się otworzyć nawet prostej strony.

Rozwiązanie okazało się banalne - przejście do konkurencji. To polecam wszystkim mającym problem z szybkością internetu.

Mam nawet wrażenie, że Plus woli przycinać starsze technologie, aby 5G jako tako działało bez większych nakładów inwestycyjnych.
Obrazek
ODPOWIEDZ