Pixel 7 Pro - którą kartę ustwaić jako główną?

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

Pixel 7 Pro - którą kartę ustwaić jako główną?

Post autor: Morciak »

Dzień dobry,
nadejszła... nadejszła... noo ok - kupiłem sobie po 7 latach nowy telefon i wybór padł na Pixela 7 Pro.
Jeszcze nie uruchomiony ponieważ mam drobną rozterkę - czy eSim powinien być od "głównego" operatora, a fizyczny sim od "dodatkowego", czy odwrotnie?

I drugie pytanie - Pixel 7 Pro pozwala na używanie 2 eSIM - czy jeśli w telefonie będzie już aktywny eSIM innego operatora to czy Plus będzie to obsługiwał gdy bym chciał zainstalować jako drugi eSIM od Plusa? (czyli w telefonie byłyby dwa eSIMY od róznych operatorów)

Każda podpowiedź mile widziana.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pixel 7 Pro - którą kartę ustwaić jako główną?

Post autor: mariusz9a »

Morciak pisze: 12 maja 2023, o 16:12 drugie pytanie - Pixel 7 Pro pozwala na używanie 2 eSIM - czy jeśli w telefonie będzie już aktywny eSIM innego operatora to czy Plus będzie to obsługiwał gdy bym chciał zainstalować jako drugi eSIM od Plusa? (czyli w telefonie byłyby dwa eSIMY od róznych operatorów)
Plus nic do tego nie ma. Tym zarządza system operacyjny. Także jeśli twierdzisz że ten telefon obsługuje dwie karty eSIM to dlaczego miałoby nie działać? No chyba że nie masz pewności i jednak nie obsługuje...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

Re: Pixel 7 Pro - którą kartę ustwaić jako główną?

Post autor: Morciak »

mariusz9a pisze: 15 maja 2023, o 09:56
Morciak pisze: 12 maja 2023, o 16:12 drugie pytanie - Pixel 7 Pro pozwala na używanie 2 eSIM - czy jeśli w telefonie będzie już aktywny eSIM innego operatora to czy Plus będzie to obsługiwał gdy bym chciał zainstalować jako drugi eSIM od Plusa? (czyli w telefonie byłyby dwa eSIMY od róznych operatorów)
Plus nic do tego nie ma. Tym zarządza system operacyjny. Także jeśli twierdzisz że ten telefon obsługuje dwie karty eSIM to dlaczego miałoby nie działać? No chyba że nie masz pewności i jednak nie obsługuje...
Dziękuję za odpowiedź.
Pytanie moje wynika bezpośrednio z informacji Google dot przedmiotowej linii telefonów :
"(...) On Pixel 7 and Pixel 7 Pro phones and if your carrier allows, you can use 2 eSim profiles simultaneously.(...)"

która de facto wskazuje, że jest to uzależnione od ... operatora.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pixel 7 Pro - którą kartę ustwaić jako główną?

Post autor: mariusz9a »

Szczerze mówiąc to nie wiem co autor tej informacji ma na myśli. Bo co operator ma do tego, że ktoś chce sobie w telefonie używać dwóch kart różnych operatorów? Przecież to jest analogicznie jak ze zwykłymi kartami SIM - co ma operator do tego że ktoś chce mieć w telefonie obsługującym dual-SIM dwie karty różnych operatorów? Bez sensu... Chyba że ktoś ma na myśli dwie karty eSIM od tego samego operatora z tym samym numerem telefonu? Tylko po co komuś takie coś?

Ja tu widzę inny problem - z tego co kojarzę to Pixele oficjalnie nie są przeznaczone na rynek polski (chyba że coś się w tym temacie zmieniło?) i pytanie czy w ogóle będzie u nich działać eSIM u któregokolwiek operatora działającego w naszym kraju... O innych usługach jak np VoLTE itd nie wspominając.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Pixel 7 Pro - którą kartę ustwaić jako główną?

Post autor: zbych_in_flames »

Z Volte coś się jednak zmieniło bo niby u 3 operatorów już działa: https://wificalling-volte.pl/
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

Re: Pixel 7 Pro - którą kartę ustwaić jako główną?

Post autor: Morciak »

Dziękuję za Wasze wpisy.

Dokładnie, wpis producenta wprowadza zamieszanie, stąd moje pytanie.
Odnośnie obsługi - hmm u innego, dużego operatora, u którego mam drugą kartę SIM, mam status VIP i uczestniczyłem w zeszłym roku w zamkniętym spotkaniu operator - użytkownicy, podczas którego ich dział techniczny poinformował, że Pixele będą obsługiwane bez problemu, ponieważ zostanie uwolniona "tabela zgodności" w związku z wyłączaniem 3G (jakkolwiek się to nie nazywa - sens był taki, że jeśli telefon obsługuje VoLTE i VoWiFi i zakres 5G danego operatora - to będzie działał).
Póki co telefon Pixel jeszcze leży w pudełku i nabiera mocy ;) z uwagi na zbyt napięty grafik.
Gdy uruchomię (Plus jest moim głównym operatorem) to podzielę się spostrzeżeniami.
Mam wersję USA czyli 512 GB.

Jeszcze raz - dziękuję za Wasze odpowiedzi.
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

Re: Pixel 7 Pro - którą kartę ustwaić jako główną?

Post autor: Morciak »

Addendum:

Pixel obsługuje VoLTE w Plusie. 5G ... niestety nie.
U innego operatora niestety nie widzę obsługi VoLTE, ale - mała strata póki co ponieważ to Plus jest moim głównym operatorem.

Działają obie karty e-SIM tak jak pisaliście.

Dziękuje raz jeszcze i Miłego dnia.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Pixel 7 Pro - którą kartę ustwaić jako główną?

Post autor: zbych_in_flames »

Dzięki za potwierdzenie z tym Volte, co do 5G no cóż może kiedyś google odblokuje też dla Polski: https://www.gsmmaniak.pl/1393254/google ... w-indiach/
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

Re: Pixel 7 Pro - którą kartę ustwaić jako główną?

Post autor: Morciak »

Hej!

Dobra wiadomość. Oby! Trzymam kciuki oczywiście.

W mojej wersji telefonu mam w ustawieniach (i oczywiście zaznaczone) możliwość wyboru sieci 5G jako preferowanej, aczkolwiek wskaźniki siły sygnału obu operatorów pokazują LTE/4G. NetMonster także pokazuje same nadajniki 4G/LTE.
Pawel59
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 9 paź 2023, o 17:52

Re: Pixel 7 Pro - którą kartę ustwaić jako główną?

Post autor: Pawel59 »

Hej,

Jeśli telefon obsługuje dwie eSIM-y, możesz dowolnie przypisywać je do różnych operatorów według swoich preferencji, niezależnie od tego, który jest "główny" czy "dodatkowy".

Możesz aktywować eSIM od jednego operatora, a później dodać drugi eSIM od innego operatora. Oba powinny działać niezależnie, ale sprawdź, czy operatorzy obsługują jednoczesne korzystanie z dwóch eSIM w jednym urządzeniu.

Pamiętaj, żeby zaktualizować ustawienia eSIM w aplikacji Google Fi, aby bezproblemowo korzystać z eSIM-ów.
pozdrawiam Paweł https://mazzani.pl :-)
ODPOWIEDZ