Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
czabanka
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 maja 2023, o 21:16

Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: czabanka »

Dzień dobry,

pewnie moje pytanie jest już w FAQ i na forum - ale prawdę mówiąc nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi :/ Z góry przepraszam jeśli sprawa jest "oczywista"...

A pytanie jest takie - wyjeżdżam za kilka dni do Wielkiej Brytanii na tydzień. Tamże potrzebować będę kontaktu głosowego i SMS na numery polskie, oraz być może (mało prawdopodobnie, ale jednak) głosowego na numery brytyjskie. Do tego niezbędny będzie mi dostęp do internetu (pewnie jakieś 1-2 GB).

Obecnie korzystam z taryfy JA + NA KARTE - używam wyłącznie do dzwonienia i SMS (transmisja danych nie jest używana). Mam włączone usługi LTE i Roaming (ale nie mam włączonej usługi GPRS/MMS - nie wiem jak to się ma do LTE), do tego pakiet 1500GB (w sumie nie wiem dlaczego, ale z zestawienia w iPlus wychodzi że jest włączony). I pytanie - jakie usługi/ustawienia/pakiety/taryfy :-) powinienem aktywować, aby a)możliwie maksymalnie obniżyć koszty połączeń głosowych i SMS, b)mieć aktywną transmisję danych i możliwie tani ten 1-2GB danych - to wszystko oczywiście w Wielkiej Brytanii.

Bardzo dziękuję za pomoc - niestety dokumentacja i regulaminy dostępne na stronie Plusa cokolwiek mnie przerastają :-)

Pozdrawiam,

Piotr
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: wlo »

czabanka pisze: 28 maja 2023, o 21:33 Obecnie korzystam z taryfy JA + NA KARTE [...]
Po ostatnich zmianach zmianach w ofertach prepaidowych, roaming w Wielkiej Brytanii rozliczany jest wg zasad określonych w regulaminie "Brytyjska dla Klientów Plus na Kartę i Plus MIX 2" ;-)
https://api.plus.pl/file/files/file/reg ... repaid.pdf
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: wlo »

Chociaż, jak widzę, w tabeli nie jest wymieniona taryfa Na Kartę (ani Na Kartę I), więc być może, jak w starych taryfach abonamentowych (ja tak mam na przykład, i to bez FUP na dodatek), stale obowiązują zasady RLAH?
czabanka
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2023, o 21:16

Re: Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: czabanka »

Tak, to właśnie jeden (choć nie jedyny jak widać z oryginalnego postu) mój problem - taryfy JA+ NA KARTE nie widać wprost w regulaminach (w samej treści jest mowa o klientach "na kartę" - ale potem już w tabelach konkretnej taryfy brak).

Jeszcze jedno - tego nie widzę nigdzie w iPlus - ale za to gdy sprawdziłem jaką mam taryfę kodem (*147#) to dostałem informację, iż posiadam taryfę JA+ NA KARTĘ oraz korzystam z usługi (już nie pamiętam dokładnego sformułowania) "W Wielkiej Brytanii jak w domu") (której nb. nigdy nie sam włączałem) - ale jak ona ma się do promocji "Brytyjskich" nie udało mi się odkryć :(

Powiedziałbym niestety, iż to wszystko jest cokolwiek niejasne... :/
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj czabanka,
czabanka pisze: 28 maja 2023, o 21:33 Obecnie korzystam z taryfy JA + NA KART

Na koncie numeru posiadasz starszą taryfę (niezmieniana po 24/12/2021 r.), to wówczas obowiązywać będą te rozliczenia.
Aktualnie są na niej włączone jakieś płatne pakietu lub promocje?

Do skorzystania z internetu, niezbędna będzie aktywacja usługi GPRS (bezpłatny kod: *101*11*02#) oraz odpowiednio skonfigurowane urządzenie - czynności tych proponuję dokonać przy aktywnym pakiecie internetowym, aby nie zostały naliczone dodatkowe koszty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: wlo »

czabanka - przypomniało mi się... Była o tym dyskusja już:
viewtopic.php?p=274409#p274409
czabanka
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2023, o 21:16

Re: Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: czabanka »

Joanna_Plus pisze: 29 maja 2023, o 10:18 Aktualnie są na niej włączone jakieś płatne pakietu lub promocje?
Nie, w tym momencie nie ma tam żadnych płatnych pakietów lub promocji.

Czyli żeby się upewnić - wygląda na to, iż w dalszym ciągu dla tego numeru obowiązują tu takie same opłaty jak przed wyjściem UK z UE (gdyż promocja "W Wielkiej Brytanii jak w domu")? Innymi słowy, gdy aktywuję pakiet głosowy/danych, w szczególności ten aktywowany kodem *136*11*9096# (bez limitu, 30zł/30gb/30dni) powinienem mieć darmowe połączenia głosowe i SMS w Wielkiej Brytanii, oraz pakiet danych w roamingu ilości 5,75GB (wynikający z zakupienia pakietu za 30 złotych)? Czy też źle zrozumiałem :-)?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: Joanna_Plus »

czabanka,

będzie tak jak piszesz, tylko, że ta promocja
czabanka pisze: 29 maja 2023, o 11:07 gdy aktywuję pakiet głosowy/danych, w szczególności ten aktywowany kodem *136*11*9096# (bez limitu, 30zł/30gb/30dni)
nie jest dostępna w twojej taryfie:
Promocja „Bez limitu i 15 GB” („Promocja”) jest organizowana przez POLKOMTEL sp. z o.o. 1 („POLKOMTEL”) i adresowana do Abonentów Na Kartę2, korzystających z taryfy Plus Elastyczna na Kartę oraz Nowy Plush (zwanych dalej łącznie „Abonentami”)
https://www.plus.pl/documents/16/165200 ... B_Plus.pdf

Zestawienie pakietów i promocji dostępnych w poszczególnych planach cenowych znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
czabanka
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2023, o 21:16

Re: Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: czabanka »

Joanna_Plus pisze: 29 maja 2023, o 11:26
będzie tak jak piszesz, tylko, że ta promocja
czabanka pisze: 29 maja 2023, o 11:07 gdy aktywuję pakiet głosowy/danych, w szczególności ten aktywowany kodem *136*11*9096# (bez limitu, 30zł/30gb/30dni)
nie jest dostępna w twojej taryfie:
Dziękuję! To tylko dla potwierdzenia - dla mnie w takim razie odpowiedni może być np. "Pakiet za 35zł" kod 136*11*9288# - co powinno mi dać bezpłatne rozmowy i SMS w UK oraz około 6GB internetu (i oczywiście po aktywacji tego pakietu powinienem włączyć GPRS *101*11*02# - obie czynności jeszcze w Polsce)?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: Joanna_Plus »

czabanka,

tak. Sprawdź też przed wyjazdem, czy połączenia z internetem są dostępne i wszystko działa. Nie wyłączaj też roamingu, bo bez tego karta SIM nie zaloguje się za granicą.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jergen
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2024, o 19:42

Re: Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: Jergen »

Joanna_Plus pisze: 29 maja 2023, o 14:58 czabanka,

tak. Sprawdź też przed wyjazdem, czy połączenia z internetem są dostępne i wszystko działa. Nie wyłączaj też roamingu, bo bez tego karta SIM nie zaloguje się za granicą.
Cześć Joanno,

Chciałbym się upewnić, że nie stracę promocji "W Wiekiej Brytanii jak w domu", jeśli wybiorę jednej z poniższych pakietów dla taryfy Plus Elastyczna na Kartę:
Bez limitu i 15 GB - połączenia na nr stacjonarne i komórkowe + SMS/MMS + 15 GB (w UE: 6,52 GB)
- koszt: 30 zł / ważność: 30 dni (usługa cykliczna)
wł.:*136*11*9096# / wył.: *136*00*9096#
wł.:*136*11*9348# / wył.: *136*00*9348# - dla wersji posiadającej kumulację jednostek

Bez limitu i 20 GB 5G - połączenia na nr stacjonarne i komórkowe + SMS/MMS + 20 GB i dostęp do 5G (w UE: 8,69 GB)
- koszt: 40 zł / ważność: 30 dni (usługa cykliczna)
wł.:*136*11*9203# / wył.: *136*00*9203#

Pakiety BezLimitu
a. Pakiet za 35 zł - połączenia na nr stacjonarne i komórkowe + SMS/MMS + 25 GB (w UE: 7,61 GB)
- koszt: 35 zł / ważność: 30 dni (usługa cykliczna)
wł.: *136*11*9288# / wył.: *136*00*9288#
wł.: *136*11*9347# / wył.: *136*00*9347# - dla wersji posiadającej kumulację jednostek
b. Pakiet za 40 zł - połączenia na nr stacjonarne i komórkowe + SMS/MMS + 35 GB (w UE: 8,69 GB)
- koszt: 40 zł / ważność: 30 dni (usługa cykliczna)
wł.: *136*11*9287# / wył.: *136*00*9287#
wł.: *136*11*9346# / wył.: *136*00*9346# - dla wersji posiadającej kumulację jednostek
viewtopic.php?f=99&t=17888&p=226100#p226100

Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Roaming Wielka Brytania - JA + NA KARTE

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Jergen,

tylko migracja do innej taryfy powoduje zmiany w tym zakresie. Zamiana pakietów czy promocji nie wyłączy tej usługi, tym samym nie spowoduje modyfikacji w rozliczeniach.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ