Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
bodzium
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 maja 2023, o 13:37

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: bodzium »

wlo pisze: 30 maja 2023, o 12:25
bodzium pisze: 29 maja 2023, o 23:08 Telefon odesłany tak czy inaczej mimo że prawdopodobnie było to zaniedbanie sieci poprzez nie usunięcie numeru IMEI z systemu jako spłacony po kilku miesiącach od księgowania ostatniej raty.
Hmmm... To co najmniej 2-letni (plus kilka miesięcy) telefon kupiłeś?
Tak, kupiłem S20+ i telefon był wzięty na abo 24 miesiące prawie 3 lata temu przez poprzedniego właściciela (i obecnego bo telefon odesłałem), jedyne co udało mi się ustalić przez stronę Samsunga to że był już po gwarancji która upłynęła w styczniu więc generalnie wszystko się zgadzało. Po włożeniu karty sim nie wyskakiwał też żaden komunikat o tym że telefon jest na raty itd. jak ma to miejsce przy nie spłaconym telefonie oraz mogłem śmiało zdjąć blokadę OEM co też nie jest możliwe przy zadłużonym telefonie. Sprzedawca zadzwonił do Plusa to stwierdzili "co za różnica kto jest właścicielem telefonu" i nic nie zrobili bo musiałby fizycznie z telefonem i papierami jechać do salonu prosić się o usunięcie telefonu z ich bazy. Tak czy inaczej ta strona działa jak chce bo już kiedyś przerabiałem temat przy Samsungu Note 9 i dostawałem informację że telefon jest własnością później że "nie można zweryfikować" a później po kilku miesiącach bez ostrzeżeń go zablokowali. Skontaktowałem się wtedy z poprzednim właścicielem który poszedł narobić rabanu w Plusie i odblokowali. Telefon też był już ponad 3 letni i teoretycznie spłacony i to był niby błąd systemu. Rozumiem że może sprzedawcy coś kombinują ale wtedy to się raczej kontakt urywa, tym bardziej że ten Samsung Note 9 był z OLX kupiony z ulicy "na gębę" bez spisywania czegokolwiek. Jedyne co miałem to numer telefonu który sobie zapisałem do niego na wszelki wypadek i jak zadzwoniłem po ponad pół roku po zakupie to bez problemu stwierdził że pojedzie do Plusa i po kilku dniach telefon odblokowano i zmienił się komunikat że "właścicielem NIE jest firma Polkomtel". Rzecz jasna mogłem zostać okłamany w obu przypadkach bo faktur nie widziałem jednak uważam że powinno być to wszystko bardziej transparentne a nie tajne przez poufne bo błędy się zdarzają.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: wlo »

bodzium pisze: 31 maja 2023, o 08:13 [...] jednak uważam że powinno być to wszystko bardziej transparentne a nie tajne przez poufne bo błędy się zdarzają.
No za bardzo transparentne być nie może, bo sprzedawca nie ma prawa udostępniać danych swojego klienta osobie nieuprawnionej ;-)
Natomiast rzeczywiście, jeśli już system sprawdzania po IMEI funkcjonuje, powinien być aktualizowany każdorazowo po rozliczeniu rat.
san5138
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2023, o 12:10

Blokada telefonu Polkomtel

Post autor: san5138 »

Dzień dobry, w dniu wczorajszym telefon został zablokowany, wszystkie raty zostały opłacone w dniu wczorajszym. Moje pytanie jest nastepujace: w jaki sposób uzyskać kod PIN jeśli urządzenie nie ma dostępu do internetu? Czy w takiej sytuacji telefon zostanie odblokowany automatycznie?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2023, o 12:45 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Witaj san5138,
san5138 pisze: 21 cze 2023, o 12:14 w jaki sposób uzyskać kod PIN jeśli urządzenie nie ma dostępu do internetu?
skontaktuj się proszę z Działem Windykacji Należności.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
barrfind5
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2023, o 15:28

Blokada KG lock na samsung s23 ultra

Post autor: barrfind5 »

Witam, kupiłem telefon na raty w Plus. za które normalnie płacę. Podczas aktualizacji oprogramowania telefon mi padł.
próbowałem wgrywać nowe oprogramowanie przez aplikacje Odin3. Udało się ale teraz mam KG status active tak jak bym nie płacił rat, które normalnie płace. Co mam zrobić z tą blokadą ?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2023, o 10:04 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - podobny temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Blokada KG lock na samsung s23 ultra

Post autor: Basia_Plus »

Witaj barrfind5,
barrfind5 pisze: 24 cze 2023, o 15:34 tak jak bym nie płacił rat,
skontaktuj się proszę z Działem Windykacji Nalezności.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Luksky
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2023, o 22:43

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Luksky »

A ja mam inne pytanie, drugi raz z rzędu system zablokował mi telefon po 2 dniach po upływie płatności, na bieżąco reguluje raty,posiadam też 3 numery w sieci, irytuje mnie niesamowicie takie debilne podejście do klienta który spóźni się z płatnością 2 dni, dzwoniłem dwa razy do działu obsługi klienta tudzież też do działu windykacji, raty należy płacić i jak bardziej to popieram sam też je rzetelnie spłacam, ale jak można zablokować komuś telefon jeżeli spóźni się parę dni z opłatą raty ? Są różne przypadnie, ludzie wyjeżdżają pracują za granicą co ma też miejsce w moim przypadku i czasem zdąży mi się zapłacić dzień czy dwa później, dwu krotnie usłyszałem w obydwu działach że to system blokuje automatycznie ale takie spóźnienia w opłacie jednej raty to jest mocna przesada, zwłaszcza u stałych klientów sieci, nie wiem czy to nie podlega przypadkiem pod rzecznika praw konsumenta, i chyba wypadałoby się temu przyjrzeć.
adamk4
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2023, o 22:29

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: adamk4 »

Popieram. Niech prześwietlą Plusa od dołu do góry.
tomciono88
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2023, o 08:08

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: tomciono88 »

Witam,
Używam telefonu, który moja była dziewczyna dała mi na urodziny (był to sprzęt zakupiony na raty w Plus). Nie jesteśmy już razem a ona wyjechała za granicę. Czy jeśli sam będę płacił raty za urządzenie to mogę mieć pewność że nie zostanie zablokowany? Dodam że moja ex miała kilka umow ratalnych w sieci Plus i zapewne reszty też nie zamierza opłacać. Proszę o informację.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj tomciono88,

jeśli na to konto dokonywane będą wpłaty, oraz na koncie nie powstanie zaległość z tytułu abonamentu/rat za inne urządzenia, to telefon nie będzie blokowany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Lolek9997
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2023, o 12:48

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Lolek9997 »

Czemu wpisując imei w waszej bazie telefon nie jest waszą własnością a na telefonie dalej widnieje blokada operatora ?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Lolek9997,

jaki dokładnie komunikat się pojawia? Kiedy telefon został zakupiony?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Lolek9997
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2023, o 12:48

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Lolek9997 »

Basia_Plus pisze: 30 sie 2023, o 13:03 Lolek9997,

jaki dokładnie komunikat się pojawia? Kiedy telefon został zakupiony?

Telefon został wzięty w 2019/2020 nie pamiętam dokładnie roku jest to samsung s 10+ w załączniku daj zdjęcie ekranu telefonu
Załączniki
received_862101622260413.jpeg
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Lolek9997,

prześlij proszę komunikat, jaki pojawia się na: https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei poprzez ten formularz wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Lolek9997
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2023, o 12:48

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Lolek9997 »

Co z mi z tego formularzu jak i tak nic nie załatwię bo telefon był na moją św mamę a nie potrzebowałem do tej pory aktu dziedziczenia i niemam jak go zdobyć i w tym momencie zostałem z cegła za którą płaciłem 32miesiace bo macie takie powalone zasady żeby rodzina nie mogła normalnie korzystać z telefonu po spłacie rat to są jakieś żarty...
ODPOWIEDZ