Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi forum.

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: Michał_Plus »

sedzia20, nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: sedzia20 »

Michał_Plus pisze: 30 maja 2023, o 11:11 sedzia20, nie.
Ok. To mam do Was prośbę - ponieważ wiele razy mi się zdarzyło, że na stronie dany sprzęt widniał jako "chwilowo niedostępny", a telefoniczny sklep internetowy miał go na stanie (np. iPhone 13 Pro, czy hulajnoga elektryczna), o napisanie do mnie (o ile to nie problem), gdy napłynie do Was informacja o dostawie tego routera. Jak się domyślacie, to dla mnie bardzo ważne - jeśli w czerwcu nie dostanę tego info (na początku miesiąca), to niestety kupię go w T-Mobile. Szkoda by było, mam u Was 6 umów i chcę kolejną, a nawet dwie (z TV). Mam nadzieję, że prośba lojalnego klienta nie zostanie zignorowana, za co już teraz serdecznie dziękuję!
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: Michał_Plus »

sedzia20, jeśli otrzymam jakieś informacje, odnośnie ZTE 888, dam znać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: sedzia20 »

Michał_Plus pisze: 1 cze 2023, o 14:08 sedzia20, jeśli otrzymam jakieś informacje, odnośnie ZTE 888, dam znać.
Dziękuję Michał_Plus i bardzo na to liczę!
Podroznik
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2023, o 16:20

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: Podroznik »

Testowałem MC888 zakupione w Media Expert i okazał się wersją nie działającą z 5G Plusa. To jest jakaś wersja "United Kingdom". Nie widzi pasma Plusa, w menu jest do wyboru n38, n41 nie ma.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: sedzia20 »

Podroznik pisze: 3 cze 2023, o 16:23 Testowałem MC888 zakupione w Media Expert i okazał się wersją nie działającą z 5G Plusa. To jest jakaś wersja "United Kingdom". Nie widzi pasma Plusa, w menu jest do wyboru n38, n41 nie ma.
Hm...To ciekawe - wziąłem na próbę od magentowych, wrzuciłem simkę Plusa i działa bardzo dobrze. W panelu mogę wybrać dowolną sieć (na zdjęciu). Może wersje operatorskie są inne niż te sklepowe?
Załączniki
IMG_0228.png
IMG_0212.jpeg
j@n
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2020, o 19:20

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: j@n »

sedzia20 pisze: 3 cze 2023, o 18:09 Może wersje operatorskie są inne niż te sklepowe?
Dokładnie tak. Najwidoczniej operatorzy posiadają w ofercie wersje z dedykowanym oprogramowaniem dla Polski (gdzie są odblokowane pasma działające u nas), a Media Expert ma w ofercie, nazwijmy to, "wersję globalną".

Właśnie ta "wersja globalna" MC888 według cacombos obsługuje tylko pasma n28, n38 i n78. Jak widać zarówno T-M jak i Plus musieli poprosić producenta o modyfikację oprogramowania, bo takich pasm w Polsce nie mamy. Dobrze, że odblokowano wszystkie potrzebne i modem z T-M działa w Plusie.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: sedzia20 »

j@n pisze: 3 cze 2023, o 18:33
sedzia20 pisze: 3 cze 2023, o 18:09 Może wersje operatorskie są inne niż te sklepowe?
Dokładnie tak. Najwidoczniej operatorzy posiadają w ofercie wersje z dedykowanym oprogramowaniem dla Polski (gdzie są odblokowane pasma działające u nas), a Media Expert ma w ofercie, nazwijmy to, "wersję globalną".

Właśnie ta "wersja globalna" MC888 według cacombos obsługuje tylko pasma n28, n38 i n78. Jak widać zarówno T-M jak i Plus musieli poprosić producenta o modyfikację oprogramowania, bo takich pasm w Polsce nie mamy. Dobrze, że odblokowano wszystkie potrzebne i modem z T-M działa w Plusie.
Czyli j@n z tego co piszesz wynika, że gdy pojawi się MC 888 w Plusie to będzie działał w momencie, gdy włączą te szybsze parametry? Dobrze rozumuję?
j@n
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2020, o 19:20

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: j@n »

Nie. Napisałem tylko, że w wersji dla operatorów dostępne są pasma n41 (Plus) i n1 (pozostali).

A czy modem da radę je zagregować (szybsze parametry w Plusie)? Nie mam pojęcia, na cacombos jest wersja bez pasma n41. Co więcej - na stronie polskiego dystrybutora ZTE (zteshop) jest... jeszcze inna wersja, z innymi pasmami niż na Twoim pudełku, bez plusowego n41!

Sam widzisz - gigantyczny bałagan, 100% pewność jest dopiero po kupnie sprzętu i przetestowaniu.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: sedzia20 »

j@n pisze: 4 cze 2023, o 03:13 Nie. Napisałem tylko, że w wersji dla operatorów dostępne są pasma n41 (Plus) i n1 (pozostali).

A czy modem da radę je zagregować (szybsze parametry w Plusie)? Nie mam pojęcia, na cacombos jest wersja bez pasma n41. Co więcej - na stronie polskiego dystrybutora ZTE (zteshop) jest... jeszcze inna wersja, z innymi pasmami niż na Twoim pudełku, bez plusowego n41!

Sam widzisz - gigantyczny bałagan, 100% pewność jest dopiero po kupnie sprzętu i przetestowaniu.
Jasne, teraz rozumiem :) Póki co mój egzemplarz działa okey. Zobaczymy czy przez miesiąc testów nic mu się nie stanie i czy Plus włączy go z powrotem do oferty. Pozdrawiam serdecznie!
Podroznik
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2023, o 16:20

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: Podroznik »

Przetestowałem wszytskie wersje i z tym routerem jest mega zabawa:
1. wersja z Media Expert i Sferis to to samo, bez pasma n41, 5G w Plusie nie zadziała (wersja United Kingdom)
2. wersja z Plusa - komplet pasm ale wyciete w stosunku do pkt. 1 funkcje:
a. tryb nocny - wygaszanie diód w nocy i WiFi (da się dostać tam po tajniacku, dopisując suffix sleep_mode w pasku adresu
b. klient SIP (VoIP) w tej wersji nie działa, na RJ11 wychodzi tylko połączenie glosowe z karty SIM, tajniackie kombinacje w menu z suffixem voice_costam (teraz nie pamietam) pozwalaja przestawic na VoIP ale on nie chce i tak zadziałać
c. w menu widoczny komplet pasm używanych w PL i w Plusie oczywiście, podczas zabaw ruter ściągnął sobie nową wersję fw, pewnie z uzupełnioną agregacją do 5G ultra plusowego,
d. panel zarządzania lekko zaśmiecony linkami do usług Plusa
3. wersja z ZTEShop, dziwna konfiguracja, brak w ogóle linku w menu do klienta SIP (VoIP) ale da się tam dostać poprzez suffix i VoIP działa, nie działa natomiast dzwonienie przez SIM, da się to przestawić na SIM ale nie działa. Okrojony zestaw pasm na 5G SA i NSA w stosunku do pkt. 2: w NSA brakuje pasma 8, jest 1,3,7,41 i 78. Jakie agregacje są możliwe i czy pójdzie n1+n41? Kto wie ;). Hiciorem w tej wersji jest bug, który uniemożliwia zmianę czegokolwiek w adresacji IP wewnetrznej, być może to poprawą. Ta wersja ma dostępny tryb nocny (wył kontrolek i WiFi) w menu.
Ogólnie, jak widzicie, router cierpi na choroby wieku dziecięcego, a polityka ZTE w konfiguracji oprogramowania jest nieco niezrozumiała, dziwaczna i odstraszająca. Najlepiej na dzisiaj działa wersja Plusa, tyle, że VoIP (SIP) jest z niej wycięty.
Podroznik
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2023, o 16:20

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: Podroznik »

Dla potwierdzenia macie zrzuty z menu konfiguracyjnego routera niebrandowanego z dystrybucji PL i plusowego - ten drugi ma niemal komplet pasm, a ten pierwszy przypomina wersję od magentowych (?). Obwoluty pudełek zgodne z menu.
Z jakiego powodu nie można było zrobić wersji PL bez brandu z kompletem polskich pasm? Nigdy tych producentów nie zrozumiem, tym bardziej, że większość najnowszych telefonów ma wszytskie te pasma.
Załączniki
Screenshot_20230614-011657_Chrome.jpg
Screenshot_20230614-011914_Chrome.jpg
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: sedzia20 »

Podroznik pisze: 14 cze 2023, o 01:30 Dla potwierdzenia macie zrzuty z menu konfiguracyjnego routera niebrandowanego z dystrybucji PL i plusowego - ten drugi ma niemal komplet pasm, a ten pierwszy przypomina wersję od magentowych (?). Obwoluty pudełek zgodne z menu.
Z jakiego powodu nie można było zrobić wersji PL bez brandu z kompletem polskich pasm? Nigdy tych producentów nie zrozumiem, tym bardziej, że większość najnowszych telefonów ma wszytskie te pasma.
Dziękuję Podroznik za wypowiedzi i szczegółową analizę :-D
U mnie na ZTE MC888 5G podobnie jak u Ciebie (fotka) - router działa obłędnie wraz z usługą Plusa. Jestem zachwycony!
Załączniki
IMG_0602.png
MiG41
PlusManiak
Posty: 80
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: MiG41 »

Podroznik pisze: 14 cze 2023, o 01:30 Dla potwierdzenia macie zrzuty z menu konfiguracyjnego routera niebrandowanego z dystrybucji PL i plusowego - ten drugi ma niemal komplet pasm, a ten pierwszy przypomina wersję od magentowych (?). Obwoluty pudełek zgodne z menu.
Z jakiego powodu nie można było zrobić wersji PL bez brandu z kompletem polskich pasm? Nigdy tych producentów nie zrozumiem, tym bardziej, że większość najnowszych telefonów ma wszytskie te pasma.
Dopiero zwróciłem uwagę na ten wątek , i mimo ,że ta wersja globalna ma mniej bandów do wyboru , to i tak działające aktualnie w Polsce 5G na pasmach n1( wszyscy operatorzy ) i n41 ( tylko Plus) powinno działać , bo trzeba patrzeć na pasma NSA ( i tam one są) , a nie SA ( to dopiero śpiew przyszłości )
emjot27
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2018, o 22:08

Re: Jaki jest najlepszy router 5G z obecnej oferty (zasięg, agregacja pasm itp.) - pytanie do użytkowników i obsługi for

Post autor: emjot27 »

Obecnie mam router Huawei B818-263 i używam go w sieci plusa 4G. W tym miesiącu zaczynam roczny abonament na Internet 5G również w sieci Plusa. Internet wykorzystuję zarówno do pracy zdalnej jak i do oglądania tv. Router mam umieszczony w najwyższym punkcie domu, na strychu. Skierowany jest na jedyny sensowny BTS w mojej miejscowości, który oddalony jest około 1km w lini prostej bez optycznych przeszkód.
Plus (26001) ID: BT44862
http://beta.btsearch.pl/bts/details/10342/

Mając to na uwadze, że powinienen mieć zasięg aby agregować N1+N41 to który router wybrać?
Czy Ten Zowee czy ZTE MC888?
Na pożyczonym od sąsiada Huawei 5G CPE Pro 2, pół roku temu wyciągnąłem około 400Mbps. Czy on jest lepszy/gorszy od tego Zowee i ZTE?
ODPOWIEDZ