połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Pakiet euroatlantycki

Post autor: wlo »

Spy pisze: 20 maja 2023, o 11:24 Też tak myślałem ale w zeszłym roku w Grecji bardzo mocno się zdziwiłem jak zobaczyłem to w praktyce :( Schodziło normalnie z karty i to w tempie ekspresowym...
Co znaczy, że "schodziło z karty"?
Pakiet roamingowy nie był wykorzystany, a pomimo to, dane taryfikowane były wg cennika roamingowego? Niemożliwe ;-)
Co znaczy "w tempie ekspresowym"?
Tempo było takie w jakim transmitowałeś dane - może przesadziłeś ze streamingiem na przykład?
Spy
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2021, o 20:44

Re: Pakiet euroatlantycki

Post autor: Spy »

wlo pisze: 20 maja 2023, o 13:02
Spy pisze: 20 maja 2023, o 11:24 Też tak myślałem ale w zeszłym roku w Grecji bardzo mocno się zdziwiłem jak zobaczyłem to w praktyce :( Schodziło normalnie z karty i to w tempie ekspresowym...
Co znaczy, że "schodziło z karty"?
Pakiet roamingowy nie był wykorzystany, a pomimo to, dane taryfikowane były wg cennika roamingowego? Niemożliwe ;-)
Co znaczy "w tempie ekspresowym"?
Tempo było takie w jakim transmitowałeś dane - może przesadziłeś ze streamingiem na przykład?
Niemożliwe? A jednak :-D
Byłem przy okazji w punkcie i się dowiedziałem, ja mam jak pisałem od początku Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu 25zl/mc a wtedy nie masz pakietu roamingowego mylisz z promocją za 30zl/mc wtedy tak !!!
Teraz mogę ewentualnie jak chwilowo potrzebuje dokupić jeden z następujących pakietów i wtedy mam za 5zl 0.96GB 5 dni itd....

12. Pakiety internetowe w Plusie - cykliczne
• 5 GB (non stop), koszt: 5 zł / 5 dni (w UE: 0,96 GB)
wł.: *136*11*0005# / wył.: *136*00*0005#
• 10 GB (non stop), koszt: 10 zł / 10 dni (w UE: 1,92 GB)
wł.: *136*11*0010# / wył.: *136*00*0010#
• 30 GB (non stop), koszt: 30 zł / 30 dni (w UE: 5,75 GB)
wł.: *136*11*0030# / wył.: *136*00*0030#
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

OK, nie zwróciłem uwagi na taryfę...
Ja przeniosłem wszystkie numery jakimi zarządzam (w tym np. numer teścia itp.) do Plusha dość dawno już. W Plushu za 25 zł jest pakiet 10 GB.
Zatem... Polecam zmianę taryfy ;-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Spy,
Spy pisze: 19 maja 2023, o 19:26 Zapoznałem się z przesłanymi linkami ale trochę ich nie rozumiem bo np: czy w ramach mojej taryfy i promocji (Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu 25zl/mc) mogę właczyć dodatkowo każdy dowolny pakiet internetowy ??
Tak, tylko żeby otrzymać jednostki w ramach UE, pakiet musi być płatny (nie mogą to być GB np. w ramach bonusu za doładowanie, ponieważ wówczas na terenie UE nie otrzymasz żadnego pakietu danych)
Spy pisze: 19 maja 2023, o 19:26 * Teoretycznie bardziej opłacałoby mi się właczyć pakiet z punktu 12. bo uzyskuje wtedy aż 1.92 GB na 10 dni (wartośc podana w nawiasie) ale w regulaminie jest napisane jak ponizej : czyli tylko na krajową transmisję danych
Tak, możesz włączyć ten pakiet.
Regulamin Promocja europejska znajdziesz tutaj.
Spy pisze: 20 maja 2023, o 18:21 Byłem przy okazji w punkcie i się dowiedziałem, ja mam jak pisałem od początku Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu 25zl/mc a wtedy nie masz pakietu roamingowego
Zgadza się. Ta promocja nie obejmuje pakietu internetowego w kraju, tym samym nie ma dostępnych jednostek w UE.

Rozumiem, że aktualnie na tym numerze nie posiadasz żadnego pakietu internetowego?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Spy
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2021, o 20:44

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Spy »

Joanna_Plus pisze: 22 maja 2023, o 10:09
Rozumiem, że aktualnie na tym numerze nie posiadasz żadnego pakietu internetowego?
Tak, nie posiadam żadnego pakietu, gdyż nie był mi do tej pory potrzebny jako, że GB w ramach bonusu za doładowanie w zupełności mi wystarczały.

Teraz muszę jak dobrze zrozumiałem właczyć po prostu jeden z poniższych pakietów żeby takowy internet za granicą posiadać ??

12. Pakiety internetowe w Plusie - cykliczne
• 5 GB (non stop), koszt: 5 zł / 5 dni (w UE: 0,96 GB)
wł.: *136*11*0005# / wył.: *136*00*0005#
• 10 GB (non stop), koszt: 10 zł / 10 dni (w UE: 1,92 GB)
wł.: *136*11*0010# / wył.: *136*00*0010#
• 30 GB (non stop), koszt: 30 zł / 30 dni (w UE: 5,75 GB)
wł.: *136*11*0030# / wył.: *136*00*0030#


Dziękuję
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Spy,
Spy pisze: 22 maja 2023, o 11:21 Teraz muszę jak dobrze zrozumiałem właczyć po prostu jeden z poniższych pakietów żeby takowy internet za granicą posiadać ??

Tak, może to być któryś z powyższych pakietów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

Pytanko mam... W kontekście informacji o aktualizacji promocji roamingu w Wielkiej Brytanii.
Od 1 lipca wprowadzana jest nowa promocja - Brytyjska 3 (dla abonamentu oraz dla prepaida i MIX-a). Rozumiem, że dla umów zawartych przed 24.12.2021 r. nadal obowiązuje W Wielkiej Brytanii jak w domu?

Dodatkowe pytanie ;-)
Czy zmiana taryfy na karcie prepaid skutkuje zmianą wrunków umowy (terminu jej zawarcia)?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,
wlo pisze: 1 cze 2023, o 11:43 Rozumiem, że dla umów zawartych przed 24.12.2021 r. nadal obowiązuje W Wielkiej Brytanii jak w domu?
Tu się nic nie zmieniło.

Jeżeli numer korzystający aktualnie z promocji W Wielkiej Brytanii jak w domu, dokona zmiany taryfy, to wówczas będzie rozliczany zgodnie z promocją Brytyjską.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

Joanna_Plus pisze: 2 cze 2023, o 10:00 Jeżeli numer korzystający aktualnie z promocji W Wielkiej Brytanii jak w domu, dokona zmiany taryfy, to wówczas będzie rozliczany zgodnie z promocją Brytyjską.
A jak ustalić kiedy była ostatnia zmiana taryfy na numerze?
iPlus webowy tego nie pokazuje. W BOK pan mi powiedział, że może sprawdzić ale tylko 10 miesięcy wstecz.
Odpowiedź *136# nie podaje jaka promocja roamingowa obowiązuje (dodam, że na numerze nie był aktywny roaming wcześniej, natomiast po aktywacji nadal nie podaje aktualnej promocji roamingowej w GB).
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,

prześlij proszę przez ten formularz krótki opis sprawy wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko).
Następnie podaj tutaj numer zagadnienia, a poproszę wówczas o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

Dziękuję za chęć pomocy...
Niestety numer, o którym mówię (chociaż podobna sytuacja dotyczy też innych, tyle, że one nie korzystają z roamingu, w szczególności roamingu w GB) jest użytkowany przez siostrzenicę a zarejestrowany jest na siostrzeńca. Nie bardzo mogę go reprezentować, chociaż zarządzam numerami rodziny, także i tym numerem - w przez iPlus.
Mogę się podszyć pod właściciela bez problemu, no ale to raczej nie o to chodzi, nie? ;-)
kjpp
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2013, o 20:10

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: kjpp »

Mam pytanie odnośnie połączeń na zagraniczne numery, czy obecnie są jakieś pakiety minut do wykorzystania na połączenia w UE?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

kjpp,

nie, w ofercie na kartę nie posiadamy pakietów na połączenia międzynarodowe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Spark
PlusManiak
Posty: 77
Rejestracja: 13 maja 2016, o 14:19

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Spark »

Witam, posiadam plush na kartę, pakiet 25 zł na miesiąc, aktywowałem promocję 2000 GB internetu na lata, niestety (0Mb), więc chce go wyłączyć kodem *136*00*2000# i otrzymuje "nie obsługiwany kod MMI". Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ron »

@Spark, masz aktywny zły pakiet. Musisz posiadać inny pakiet cykliczny.
Pakiety BezLimitu
a. Pakiet za 35 zł - połączenia na nr stacjonarne i komórkowe + SMS/MMS + 25 GB (w UE: 6,71 GB)
- koszt: 35 zł / ważność: 30 dni (usługa cykliczna)
wł.: *136*11*9288#

Lub

Bez limitu i 20 GB 5G - połączenia na nr stacjonarne i komórkowe + SMS/MMS + 20 GB i dostęp do 5G (w UE: 7,67 GB)
- koszt: 40 zł / ważność: 30 dni (usługa cykliczna)
wł.:*136*11*9203#
Dla pewnosci sprawdź kody *136# *121#
ODPOWIEDZ