Opłaty aktywacyjne

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Capoeirista92
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 09:39

Opłaty aktywacyjne

Post autor: Capoeirista92 »

Witam,

Jako że mam telefon w Plusie, a od jakiegoś czasu działalność gospodarczą, rozważałem zawarcie kompleksowej umowy w ramach programu SmartFirma na:
- telefon
- internet mobilny do biura
- internet światłowodowy do domu
- telewizja do domu (na dwa telewizory)

To, co mnie zaskoczyło, to wysokość opłat aktywacyjnych, które wyniosą prawie 250 zł.

Nie ma żadnej możliwości ich uniknięcia albo zmniejszenia? Ich wysokość zaskoczyła mnie szczególnie w kontekście tego, że inne sieci, które sprawdzałem pod kątem światłowodu i TV (bo dopiero niedawna u mnie jest światłowód) nie mają ŻADNYCH opłat aktywacyjnych za modemy czy routery. Przy podobnych cenach usług kusi bardziej iść do innych sieci, a w Plusie zostawić jedynie telefon, albo przenieść wszystko.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Opłaty aktywacyjne

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Capoeirista92,

opłata aktywacyjna określona jest na podstawie regulaminu danej promocji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Capoeirista92
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 09:39

Re: Opłaty aktywacyjne

Post autor: Capoeirista92 »

Basia_Plus pisze: 14 lip 2023, o 10:02 Witaj Capoeirista92,

opłata aktywacyjna określona jest na podstawie regulaminu danej promocji.
Domyślam się, że są naliczane według regulaminu, a nie widzimisię pracownika. Natomiast nie jest to odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest udzielenie jakiegoś rabatu/obniżki w zakresie opłat aktywacyjnych. 250 zł za aktywację internetu mobilnego, światłowodu I dwóch dekoderów wydaje się dość sporą kwotą.

Jeżeli też mógłbym ewentualnie prosić o wskazanie albo podlinkowanie regulaminu co do opłat aktywacyjnych w ramach SmartFirmy, byłbym wdzięczny. Przeglądałem regulamin SmartFirma 5, ale chyba nie dostrzegłem tam niczego o opłatach aktywacyjnych.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Opłaty aktywacyjne

Post autor: Marta_Plus »

Capoeirista92,

podpisując umowę Klient decyduje się na konkretną promocję, która z góry określa wysokość opłaty aktywacyjnej - nie można tego zmienić/ominąć z chwilą zawierania umowy. Wyżej wymieniona pozycja nie widnieje w regulaminie programu SmartFirma, a w regulaminie promocji, w której zawierana jest umowa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ