Kiedy ViLTE i ViWIFI w Plus?

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
topiq77
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 sie 2023, o 12:52

Kiedy ViLTE i ViWIFI w Plus?

Post autor: topiq77 »

Dzień dobry.

Przeniosłem się niedawno z Play do Plusha. Okazało się, że straciłem możliwość rozmów wideo z pozycji aplikacji Telefon w Samsungu, jak to miałem w Play. Pamiętam, że jak jeszcze byłem w sieci Plus, to takowe videorozmowy posiadałem, stąd założyłem, że ta technologia nadal działa.
Po rozeznaniu się w technologiach obecnych u operatorów w Polsce i prawie godzinnej rozmowie z technikiem w Plusie dowiedziałem się, iż Plus już od dawna nie włącza nowym abonentom Videorozmów po UMTSie, kodem również się tego już włączyć nie da, ani aktywować przez BOK, a jeszcze nie posiada technologii ViLTE i siostrzanej po WI-FI, która to już od jakiegoś czasu dostępna jest w Play i Orange.
Czy operator chwalący się najszybszym internetem 5G ma w planach dogonić innych operatorów komórkowych w tej technologii? Póki co nigdzie nie znalazłem nawet wzmianki, a pracownicy BOK często nawet nie wiedzą o czym ja do nich mówię.
Póki co między sieciami (i w ramach zresztą własnej też), nie można już sobie odpalić Videorozmowy, bez pośrednictwa aplikacji zewnętrznych. Nie każdy chce sobie zakładać dodatkowe konta na FB, czy innych, żeby się po prostu zobaczyć z rodziną mieszkającą daleko, a nie posiadających komputera tylko smartfon. Podobnie jak kiedyś mogłem pogadać z córką, która społecznościówek nie posiada jeszcze, a w razie czego można jej było coś przez telefon pokazać nawet będąc w sklepie na szybko. Stąd zresztą od lat stawiam na Samsungi, bo w tych smartfonach było to standardem, do którego przez lata się przyzwyczaiłem.
Czy to normalna praktyka w Plusie, że zamiast iść na przód, często się cofa? Część starych abonentów ma jeszcze włączone w zamierzchłych czasach videorozmowy przez sieć 3G, a nowi są tego pozbawieni. Szczerze, gdybym wiedział o tym przed podpisaniem umowy, poszedł bym do konkurencji. Niestety w pracy mam zasięg tylko Plusa na tyle dobry, by dało się bezproblemowo i zadzwonić i włączyć internet a nawet z niego korzystać.
Mam nadzieję, że w związku z nadchodzącym prawdziwym 5G na innych niż LTE częstotliwościach, coś się w tej sieci ruszy.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ