Motorola DEFY

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Altares
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 cze 2011, o 14:48

Re: Motorola DEFY

Post autor: Altares »

mariusz9a pisze:
Altares pisze:stronie Motoroli można zamówić za 1120zł a na stronie Plusa bez aktywacji telefon kosztuje 1800zł. Czy to nie jest dziwne?
A czy nie jest dziwne że np piwo Żywiec w Biedronce kosztuje załóżmy 3 zł a w sklepie osiedlowym to samo piwo kosztuje 4 zł?
Dziękuję, za odpowiedź, dużo mi pomogła. A czy można spodziewać się jakichś obniżek cen na wakacje? Czy chociażby aktualizacji do bardziej "normalnych" cen. Nie wymagam tutaj 1120zł jak u producenta, ale Plus mógłby się postarać o te nawet 1400zł. Czy ktoś wie czy były takie obniżki w poprzednich latach?
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Motorola DEFY

Post autor: kowcio »

Jeszcze chyba nigdy nie było takich obniżek- więc szczerze, wątpię. Operatorzy pptrafią mieć w cennikach stare telefony typu Nokia E51 za kwotę np. 1800 zł ;-) I czesto nawet już żebyś bardzo chciał, to go nie kupisz, bo już nie ma- a co dopiero obniżac ceny dostępnych modeli...
Tak to juz jest. W ogóle ceny telefonów u operatorów bez umów są KOSMICZNE i nie wiem skąd oni biorą, bo czasami są to ceny dużoo wyższe niż sugerowane przez producentów na "start".
Altares
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2011, o 14:48

Re: Motorola DEFY

Post autor: Altares »

A, to tak wygląda sytuacja. Dzięki za odpowiedź :) Pozostaje Allegro, a tel w Mixie za 1zł wezmę dla najbliższej rodziny. Dziękuję
dafek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44

Re: Motorola DEFY

Post autor: dafek »

Dzień dobry.

Właśnie kilka dni temu odebrałem defy. W "Do usług dla firm z internetem 2gb" (110.70+18.45 zł brutto) była za złotówkę. To taki dodatek do wątku cenowego.

A pytanie właściwe jest:
czy plus ma zamiar wykupić uaktualnienie androida do wersji 2.2? orange i t-mobile już to zrobiły...

https://supportforums.motorola.com/mess ... 672#377672

ktoś coś wie może?

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
skorpion
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 1 gru 2010, o 20:35

Re: Motorola DEFY

Post autor: skorpion »

[ad]Faktycznie ceny telefonów u operatora są dużo wyższe niż u producenta. Jednak odpowiedź jest banalnie prosta. Po pierwsze pośrednik zarabia na towarze i to nikogo nie powinno dziwić. Po drugie operator dodaje własne aplikacje i gotowe konfiguracje do połączeń - internet - mms - sms - gprs - rss - wap - jęz. polski itd....
Czy mieliście kiedykolwiek telefon z wgranym oprogramowaniem orange i usiłowaliście go używać w plusie? Ja tak - efekt marny i szybka zmiana telefonu. Podobnie było z jedną z motoroli (nie pamiętam już modelu) która była jedynie w sieci era i za diabła nie dało się ustawić mms i internetu na plusa.
Dodatkowy przykład w sieci plus - Plusfon :)[/ad]
dafek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44

Re: Motorola DEFY

Post autor: dafek »

Puk, puk.

Czy jest jakaś szansa, iż ktoś z Plusa wypowie się wiarygodnie na temat nowego oprogramowania do Defy? To fajny telefon jest i zasługuje na Androida 2.2.

Pozdrawiam.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Motorola DEFY

Post autor: mariusz9a »

A to przez update Motoroli nie da się wgrać?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
dafek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44

Re: Motorola DEFY

Post autor: dafek »

zainstalowałem motorola software update i rzeczywiście znalazł update, ale wolałbym wiedzieć, że potem będzie mi ta komórka działała w plusie. w poniedziałek zadzwonię do motoroli i zapytam.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Motorola DEFY

Post autor: tomek »

dafek pisze:zainstalowałem motorola software update i rzeczywiście znalazł update, ale wolałbym wiedzieć, że potem będzie mi ta komórka działała w plusie. w poniedziałek zadzwonię do motoroli i zapytam.
Na pewno będzie działała, nie masz się co martwić, śmiało możesz aktualizować. ;)
dafek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44

Re: Motorola DEFY

Post autor: dafek »

no to zaszalałem i zaktualizowałem. dobrze, że miałem lapka z xp bo pod win7 updater zastrajkował. tak czy siak teraz opcja "wersja systemu android" pokazuje 2.2.2

uwaga: namieszało mi w kontaktach w telefonie. karty sim na szczęście nie ruszyło.

wracam do zabawy :)
dafek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44

Re: Motorola DEFY

Post autor: dafek »

no i się motorolka wzięła i zepsuła. chyba coś z gniazdkiem słuchawek bo w opcjach słuchawki cały czas są jako podłączone. zadzwoniłem do motoroli, podali adres serwisu i na ich koszt odesłałem kurierem. CDN.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Motorola DEFY

Post autor: tomek »

dafek, nie robiłeś wipe czyli czyszczenia systemu?
dafek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44

Re: Motorola DEFY

Post autor: dafek »

ano robiłem i przez opcje w prywatności i przez androida. nie pomogło.
dafek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44

Re: Motorola DEFY

Post autor: dafek »

uff.. dostalem motorolkę. serwis nie błysnął.

uszkodzeniu uległa wtyczka słuchawek w telefonie.
mahajek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 12:03

Re: Motorola DEFY

Post autor: mahajek »

Pojawiła się wreszcie w ofercie dla indywidualnych, jakby co to cennik dostępny w linku

http://www.plus.pl/indywidualna/Aboname ... 202011.pdf
ODPOWIEDZ