Nowe taryfy od 13.05.2011

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
Awatar użytkownika
shadow
PlusManiak
Posty: 76
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 cze 2011, o 19:37

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: shadow »

Mix29gr oznacza, że masz aktywną promocję 29 gr do wszystkich dużych sieci, czyli minuta połączenia kosztuje 29 gr do Plus, Orange i T-mobile.
29 gr za całą rozmowę miałbyś wtedy, gdybyś miał aktywowaną promocję "stała opłata za całą rozmowę". Jeżeli przedłużałeś umowę to promocja powinna być aktywowana automatycznie. Natomiast jeśli brałeś nową aktywację to musisz aktywować tę promocję kodem:

Kod: Zaznacz cały

*136*11*01# 
Wtedy jednak cała rozmowa będzie kosztowała nie 29 gr lecz 39 gr (dla nowych klientów).
Obrazek
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: gatuso_18 »

Ta stała opłata za połączenie nie jest zbyt dobra, ja korzystam z tego naliczanie całej kwoty za część rozmowy jest naprawde nie opłacalne :/ Dla osob które mowią wiecej niż minute to się opłaca , w moim przypadku wychodzi drożej niż dotychczas.
Awatar użytkownika
skorpion
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 1 gru 2010, o 20:35

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: skorpion »

Fish pisze:dzięki za odpowiedzi.
Mam stałą stawke 0.29, taki sms dostałem od Mixplusa. Jednak cały czas jak gadam to płacę różnie, 1zł, 0.50 groszy itd. Czyli tak jakby stała stawka nie była aktywowana. Wszedłem na Plus Online i tam również jest napisane że Mix29gr jest aktywne. Oczywiscie połączenia z siecią Plus. Ktoś miał taki problem?

I owszem, masz stałą stawkę za minutę połączenia 0.29 więc w zależności od czasu trwania rozmowy płacisz różne kwoty. Nie posiadasz stawki 0.29 za całą rozmowę bo takiej nie możesz posiadać po zmianie taryfy z Mix 4 Duo na MixV. Jak chcesz mieć stałą stawkę za całą rozmowę w plusie to musisz ją aktywować i nie będzie to 0.29 a 0.39 po opłacie 1zł. za aktywację. Opłata 0.29 za całą rozmowę w plusie dotyczy tylko osób przedłużających umowę lub nowych. Zmiana taryfy nie jest przedłużeniem umowy ani podpisaniem nowej. Czytaj ze zrozumieniem bo już zbyt długo wałkujemy ten temat moim zdaniem.
Serena
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 lip 2011, o 19:40

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: Serena »

Powiem Ci, że ja też mam wątpliwości. Te wcześniejsze taryfy jakoś kompletnie nie dopasowywały się od moich potrzeb, a te nowe ? Cięzko się połapać.

Tylko jak przyjdzie zmienić sieć, nie wiem którą wybrać.
Gubię się w tych ofertach...
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: rafal2119 »

Aby dopasować odpowiednią taryfę to trzeba wiedzieć: gdzie się dzwoni (sieci, czy poza), w jakich porach dnia, czy dużo piszemy smsów, czy korzystamy z Internetu w telefonie, czy mamy jakieś numery na które dużo dzwonimy/piszemy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
skorpion
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 1 gru 2010, o 20:35

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: skorpion »

rafal2119 pisze:Aby dopasować odpowiednią taryfę to trzeba wiedzieć: gdzie się dzwoni (sieci, czy poza), w jakich porach dnia, czy dużo piszemy smsów, czy korzystamy z Internetu w telefonie, czy mamy jakieś numery na które dużo dzwonimy/piszemy.


Dokładnie tak. Nie bierzesz promocji tylko dlatego że taka jest ale wtedy gdy jest ona Tobie potrzebna. Mi były potrzebne tańsze połączenia do wszystkich dlatego przeszedłem do MixV. Trochę szkoda mi było darmowych pakietów sms ale doszedłem do wniosku że jednak więcej dzwonię niż piszę więc ta nowa opcja bardziej mi odpowiada. Mam teraz tańsze o połowę połączenia więc dzwonię zamiast klepać eska na klawiszach telefonu :)
jarark
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 maja 2011, o 17:31

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: jarark »

Witam

Nie chciałem rozpoczynać nowego wątku a nurtuje mnie pytanie czy istnieje możliwość dobrania pakietów w trybie niestandardowym?? Chodzi mi o to, że np nie pasuje mi żadna z ofert abonamentowych i chciałbym wybrać sobie określoną ilość minut, sms oraz Mb w moim wypadku (250 min + pakiet sms 250 + 250 Mb) i ustalić moim zdaniem rozsądną cenę takiego rozwiązania - 60 zł/miesiąc.

Uważam, że oferta jest tak skonstruowana, że regularnie bym przekraczał lub nie wykorzystywał w pełni wykupionych pakietów. Rozumiem że sieć właśnie wtedy zarabia kiedy przepłacasz albo "niedogadasz".

Co jakąś chwilę dzwoni pan z działu utrzymania klienta i póki co nie oferuje mi żadnego innego rozwiązania niż tabelki z ofertami ze strony plusa.

Mam pewien sentyment do sieci bo jestem w niej już 7 rok ale realia są takie że w tych samych PLNach konkurenci dają więcej czy to pakietów czy to obniżają ceny telefonów.

Tak czy owak reasumując jeszcze raz pytam czy jest możliwość stworzenia oferty niestandardowej i podpisanie umowy na takich zasadach? Nie chcę wybierać planu taryfowego niższego i dokupić sobie to czego mi brakuje bo wtedy abonament wyjdzie ok. 70 zł a telefony które mam na oku są wtedy sporo droższe.

Pozdrawiam dzięki za odp.
pit_er
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2009, o 20:53
Lokalizacja: Na zachód od Wisły

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: pit_er »

@jarark Niestety tabelki, promocje i procedury rządzą. Tym nie mniej zawsze masz wybór kilku opcji. Kiedyś były taryfy kwotowe, gdzie usługi schodziły z pakietu, taka opcja była dość wygodna. Jeśli oferta abonamentowa Ci nie pasuje, spróbuj przejść do Simplusa (w abonamencie musisz złożyć wypowiedzenie umowy, oczywiście zrób to po zakończeniu kontraktu i w wypowiedzeniu napisz, że interesuje Cię przejście do prepaida - simplusa).
Wcześniej musisz ustalić jedną rzecz - ile z tych 250 min. jest do Plusa, a ile do konkurencji. W promocjach do Plusa teraz możesz zapłacić za połączenie np. 0,29 niezależnie od długości trwania. Jeśli więc dużo dzwonisz do Plusa i są do długie rozmowy warto uruchomić taką promocję.
atusia92
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 2 lip 2011, o 19:18

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: atusia92 »

osobiscie mi ta taryfa nie odpowiada strasznieee .;// biorąc nowy tel i nowy numer liczylam na to ze bede mogla korzystac z uslugi 8zl i bezlik esemesow do plusa.;/ okazalo sie ze nie ma tego .. a te sms za 5zl -500sms mozna tylko 1 na miesiac aktywowac..;/ ...jestem osoba ktora strasznie duzo sms i te zmiany mnie bardzo zniesmaczyly ...! osobiscie mam straszne nerwy do Plusa. o takie zmiany.!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
atusia92
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 2 lip 2011, o 19:18

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: atusia92 »

najchetniej przeszla bym z mix5 do mix 4 ...lecz tak jak sie dowiedziałam nie da sie zrobic niestety:(( .. co mnie strasznie załamuje...
Pracownicy Plusa -prosze chociaz o to aby ten pakiet 500-sms bym kilka krotnie dostepny w miesiacu nie tylko -1- .. bo to jak dla mnie jest o wiele za mało..dotychczas wykupowalam ten pakiet minimum z -3- razy..!

prosze o zmiane chociaz tego. Prosze.!
czekam na odp. :-| :-|
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: ChuckyCiechanow »

atusia92 pisze: Pracownicy Plusa -prosze chociaz o to aby ten pakiet 500-sms bym kilka krotnie dostepny w miesiacu nie tylko -1- .. bo to jak dla mnie jest o wiele za mało..dotychczas wykupowalam ten pakiet minimum z -3- razy..!

prosze o zmiane chociaz tego. Prosze.!
czekam na odp. :-| :-|
Pakiet sms w miesiącu możesz włączyć kilka razy limit jest chyba na 2500 sms.
Jest tylko małe utrudnienie gdy wykorzystasz musisz go zdezaktywować by ponownie moc możliwość aktywacji. Dezaktywacji dokonasz za pomocą kodu *121*00*01#
atusia92
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 2 lip 2011, o 19:18

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: atusia92 »

Pakiet sms w miesiącu możesz włączyć kilka razy limit jest chyba na 2500 sms.
Jest tylko małe utrudnienie gdy wykorzystasz musisz go zdezaktywować by ponownie moc możliwość aktywacji. Dezaktywacji dokonasz za pomocą kodu *121*00*01#[/quote]


i jesli dezaktywujee... to potem co mam znow zamowic ten pakiet...? :-D ??..;*
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: ChuckyCiechanow »

atusia92 pisze:
i jesli dezaktywujee... to potem co mam znow zamowic ten pakiet...? :-D ??..;*
Tak znów zamawiasz pakiet.
atusia92
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 2 lip 2011, o 19:18

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: atusia92 »

booooze dzieki wielkie ;*** :oops:
chociaz mi sie humor poprawil.. bo jak skonczyl mi sie pakiet i dostalam ze nastepy dostene za miesiac to sie strasznie zezloscilam..:( ale teraz juz zrobilam tak jak napisales i mam juz pakiet;** Jeszcze Raz Dziekuje Bardzo ;))) Sa Jeszcze Na tym Swiecie Pomocni ludzie;** !!
atusia92
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 2 lip 2011, o 19:18

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: atusia92 »

a jeszcze mam pytanie...
bo teraz mam wazny ten pakiet do 02.08.11...
a pisales ze moza z 5 takich pakietow wykupic..na miesiac..
wiec jesli dezaktywowalam i na nowo wykupilam to to 5razy automatycznie mi przechodzi...? czy teraz jak np. jutro i pojutrze i popojutrze kupie znow po jednym naprzykład.. to te 5 pakietow (2500sms)wykorzystam...i co wtedy ...? bede musiala czekac do np.-02.11.11.???? aby znow moc wykupic to 5 razy..?
ODPOWIEDZ