ważny a nie ważny

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
karenoniks
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 lip 2011, o 09:00

ważny a nie ważny

Post autor: karenoniks »

[ad]witam
mam pewien problem... miałem na koncie 43.90 potem jutro rano wklepuje *100# a moim oczu okazała się magiczna liczba 0.26... a nic nie robiłem oprócz wchodzenia w internet... bo mam oferte 500 mb... myśle sobie "trudno abym tyle zuzył" ale patrze pisze mi zostało 467mb!! WTF!? WTF!? całą kase zabrało a jeszcze ma mi to czelność mówić że mam jeszcze troche!? co się stało!? czy ta nie jest darmowa!? czemu nie działa mi youtube!? czemu wchodze we wszystkie strony bez problemu!? co się dzieje... oferta jest ważna bo zabiera megabajty a nie ważna bo zabiera też kase :cry:[/ad]
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: ważny a nie ważny

Post autor: rafal2119 »

A można trochę jaśniej, bo nie wiemy w czym dokładnie problem.
Jak zabrało kasę z konta to najlepiej kontakt z Biurem Obsługi Klienta 601102555.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ważny a nie ważny

Post autor: mariusz9a »

YT jest darmowy jeśli łączysz się z nim przez APN Internet lub Wap. Sprawdź co masz ustawione w odtwarzaczu strumieniowym.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
karenoniks
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 lip 2011, o 09:00

Re: ważny a nie ważny

Post autor: karenoniks »

mariusz9a pisze:YT jest darmowy jeśli łączysz się z nim przez APN Internet lub Wap. Sprawdź co masz ustawione w odtwarzaczu strumieniowym.
strumieniowe mozna włączyć jak się ma słuchawki?
wieice co jest najśmieszniejsze? nadal moige korzystać z internetu :lol:
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ważny a nie ważny

Post autor: mariusz9a »

karenoniks pisze:strumieniowe mozna włączyć jak się ma słuchawki?
Nie rozumiem co do tego w ogóle maja słuchawki. Tu chodzi o odtwarzanie filmów. Standardowo telefon ma do tego ustawiony APN Video a ma być internet.
karenoniks pisze:wieice co jest najśmieszniejsze? nadal moige korzystać z internetu
Bo masz pakiet ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
konrado7
PlusManiak
Posty: 60
Rejestracja: 29 maja 2011, o 15:21

Re: ważny a nie ważny

Post autor: konrado7 »

karenoniks pisze:[ad]witam
mam pewien problem... miałem na koncie 43.90 potem jutro rano wklepuje *100# a moim oczu okazała się magiczna liczba 0.26... a nic nie robiłem oprócz wchodzenia w internet... bo mam oferte 500 mb... myśle sobie "trudno abym tyle zuzył" ale patrze pisze mi zostało 467mb!! WTF!? WTF!? całą kase zabrało a jeszcze ma mi to czelność mówić że mam jeszcze troche!? co się stało!? czy ta nie jest darmowa!? czemu nie działa mi youtube!? czemu wchodze we wszystkie strony bez problemu!? co się dzieje... oferta jest ważna bo zabiera megabajty a nie ważna bo zabiera też kase :cry:[/ad]
OŚWIADCZAM WSZYTSKIM TUTAJ ŻE:
TRANSMISJA STRUMIENIOWA WIDEO: You Tube, tvn24 i inne filmy NIE SĄ ROZLICZANE z pakietów intenetowych oferowanych przez PLUS. I nie ma znaczenia czy ustawiłeś APN: Video, APN: Intenret czy APN: WAP - za transmisję strumieniową zostaną pobrane środki z Twojego konta. Dlatego mając 0,26 na koncie NIE WŁĄCZYSZ filmów z You Tube, bo nie masz wystarczającej ilości środków, ale z Intenretu będziesz korzystał nadal - bo masz pakiet.
Podsumowując: PAMIĘTAJ, ŻE WIDEO STRUMIENIOWE nie wchodzi w żaden pakiet przy jakichkolwiek ustawieniach APN. Jest to wielikrotnie zadwane pytanie przez klientów i tylko taka odpowiedź jest POPRAWNA.
Plus - daj o siebie zadbać
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ważny a nie ważny

Post autor: mariusz9a »

konrado7 pisze:I nie ma znaczenia czy ustawiłeś APN: Video, APN: Intenret czy APN: WAP - za transmisję strumieniową zostaną pobrane środki z Twojego konta.
Bardzo dziwne, bo u mnie się to jakoś nie sprawdza (YT, reszty nie próbowałem). Mam specjalne warunki w sieci? ;-) Mam ustawione w odtwarzaczu strumieniowym w Windows Mobile APN Internet i śmiga aż miło a z konta nic nie pobiera... Także ciesze się że Plus mnie docenia i mam lepiej niż inni :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: ważny a nie ważny

Post autor: tomek »

konrado7 pisze:OŚWIADCZAM WSZYTSKIM TUTAJ ŻE:
TRANSMISJA STRUMIENIOWA WIDEO: You Tube, tvn24 i inne filmy NIE SĄ ROZLICZANE z pakietów intenetowych oferowanych przez PLUS. I nie ma znaczenia czy ustawiłeś APN: Video, APN: Intenret czy APN: WAP - za transmisję strumieniową zostaną pobrane środki z Twojego konta. Dlatego mając 0,26 na koncie NIE WŁĄCZYSZ filmów z You Tube, bo nie masz wystarczającej ilości środków, ale z Intenretu będziesz korzystał nadal - bo masz pakiet.
Podsumowując: PAMIĘTAJ, ŻE WIDEO STRUMIENIOWE nie wchodzi w żaden pakiet przy jakichkolwiek ustawieniach APN. Jest to wielikrotnie zadwane pytanie przez klientów i tylko taka odpowiedź jest POPRAWNA.
Ale to we wszystkich taryfach? :) Bo ja sobie mogę w Simplusie oglądać wideo i leci mi z pakietu, ogólnie mogę przesyłać jak i co mi się podoba. Jest jakiś zapis w regulaminie mówiący o tym co piszesz?
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: ważny a nie ważny

Post autor: ChuckyCiechanow »

konrado7 pisze: OŚWIADCZAM WSZYTSKIM TUTAJ ŻE:
TRANSMISJA STRUMIENIOWA WIDEO: You Tube, tvn24 i inne filmy NIE SĄ ROZLICZANE z pakietów intenetowych oferowanych przez PLUS. I nie ma znaczenia czy ustawiłeś APN: Video, APN: Intenret czy APN: WAP - za transmisję strumieniową zostaną pobrane środki z Twojego konta. Dlatego mając 0,26 na koncie NIE WŁĄCZYSZ filmów z You Tube, bo nie masz wystarczającej ilości środków, ale z Intenretu będziesz korzystał nadal - bo masz pakiet.
Podsumowując: PAMIĘTAJ, ŻE WIDEO STRUMIENIOWE nie wchodzi w żaden pakiet przy jakichkolwiek ustawieniach APN. Jest to wielikrotnie zadwane pytanie przez klientów i tylko taka odpowiedź jest POPRAWNA.
Co ty mówisz You Tube na pewno działa z pakietów internetowych.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: ważny a nie ważny

Post autor: rafal2119 »

konrado7 pisze: OŚWIADCZAM WSZYTSKIM TUTAJ ŻE:
TRANSMISJA STRUMIENIOWA WIDEO: You Tube, tvn24 i inne filmy NIE SĄ ROZLICZANE z pakietów intenetowych oferowanych przez PLUS. I nie ma znaczenia czy ustawiłeś APN: Video, APN: Intenret czy APN: WAP - za transmisję strumieniową zostaną pobrane środki z Twojego konta. Dlatego mając 0,26 na koncie NIE WŁĄCZYSZ filmów z You Tube, bo nie masz wystarczającej ilości środków, ale z Intenretu będziesz korzystał nadal - bo masz pakiet.
Podsumowując: PAMIĘTAJ, ŻE WIDEO STRUMIENIOWE nie wchodzi w żaden pakiet przy jakichkolwiek ustawieniach APN. Jest to wielikrotnie zadwane pytanie przez klientów i tylko taka odpowiedź jest POPRAWNA.
Przeczytałem właśnie regulamin „Nowe pakiety internetowe w Plus Mix”, czyli ten który wprowadza pakiety NonStop.
I tam nie ma ani słowa o tym, że strumieniowa transmisja danych nie jest rozliczana z pakietu. Tu wyciąg z tego regulaminu:

Kod: Zaznacz cały

Zasady rozliczania pakietów:
23. Jednostki dostępne w ramach aktywowanego Pakietu lub ilość danych, o której mowa w pkt. 6 obejmuje łącznie zarówno dane odbierane, jak i wysyłane przez Abonenta. Transmisja danych w ramach Pakietu i Pakietu Non Stop rozliczana jest w czasie rzeczywistym, rozdzielnie dla danych wysyłanych i odbieranych, zgodnie z jednostką taryfikacyjną określoną w posiadanej taryfie/promocyjnym planie cenowym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kzd

Re: ważny a nie ważny

Post autor: kzd »

TRANSMISJA STRUMIENIOWA WIDEO: You Tube, tvn24 i inne filmy NIE SĄ ROZLICZANE z pakietów intenetowych oferowanych przez PLUS. I nie ma znaczenia czy ustawiłeś APN: Video, APN: Intenret czy APN: WAP - za transmisję strumieniową zostaną pobrane środki z Twojego konta.
Nieprawda. We wszystkich nowych taryfach i postpaidzie i prepaidzie, w tym pakietach Non Stop, apn: plus, apn: wap, apn: internet, niezależnie czy to jest youtube czy seriale online, czy dailymotion, czy inny serwis video, transmisja danych - JEST ROZLICZANA W PAKIECIE. Jak koledzy wyżej wspomnieli tylko apn: video nie jest rozliczane w pakiecie i wówczas na fakturze pojawia się w postaci - usługi multimedialne albo w przypadku mixa czy simplusa -zżera środki. Jest jeden wyjątek od powyższych ustaleń, mianowicie filmy na stronie wap.plus.pl. Kupujesz tylko jednorazowo dostęp do transmisji i leci cały film po wapie, jednak nie są żadne opłaty pobierane, ani też nie leci z pakietu. Przez 4 lata oglądania filmów i na symbianie i na androidzie nie miałem żadnych opłat. Przecież ten apn działa na takiej samej zasadzie jak w iplusie, jest ten sam - internet, można go sobie zobaczyć w iplus menadżerze To co to byłby za internet gdyby nie mozna było obejrzeć youtuba albo filmów na iplex.
ODPOWIEDZ