Kilka pytań o iPlusa

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Kilka pytań o iPlusa

Post autor: kowcio »

Zdecydowałem się, po bardzo długim czasie, że podpiszę umowę na iPlusa w Plusie. Interesuje mnie na razie opcja 2GB za 35 zł na 12 miesięcy bez modemu. Czy taką umowę mogę podpisać okazując sam dowód osobisty? Nie mam ani nigdy nie miałem żadnej umowy w Plusie. Czy nie będę musiał płacić jakiejś kaucji?
Czy podczas trwania tej mojej umowy, w każdej chwili będę mógł sobie zwiększyć limit? Być może w ogóle zlikwiduję za jakis czas Internet stacjonarny i wtedy 2GB to za mało będzie.
Oraz takie głupie pytanie: nie szykują się w tym roku jakies obniżki? Internet teraz posiadam w Orange, bodaj do grudnia.. Ale umowę mógłbym wcześniej podpisać, tylko może warto czekać.
Cały czas mówię o opcji iPlus Prywatnie 1,5GB. Na stronie Plusa niestety niezbyt dużo mogę wyczytać, bo albo niektóre linki nie działają, albo jest wszystko tak przekombinowane, że wiem tylko, że dostanę 2 GB za 35 zł bez modemu na 12 miesięcy.
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Kilka pytań o iPlusa

Post autor: XYZ »

Jeśli będzie to umowa bez modemu to nie będziesz proszony o żadną kaucję - dla mnie byłoby to troszkę niezrozumiałe.

Jeśli chodzi o iPlusa proponuję uruchomić Plusopobieracz są dwie wersje od 24 do 9 i od 24 do 12 - pewnie w Twoim planie taryfowym (jeśli będzie dostępny) będzie płatny. Dzięki temu w odpowiednich godzinach możesz ściągać, serfować bez limitu :), pamiętaj o tym by nie przekroczyć podstawowego limitu poza "godzinami Plusopobieracza"
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Kilka pytań o iPlusa

Post autor: kowcio »

No ok. Ściągać na tym nic nie będę :) To ma mi służyć jako internet poza domem.
Czyli mówisz, że spokojnie mi na dowód sprzedadzą bez okazywania żadnych innych dokumentów i zaświadczeń? Takowych nie posiadam, mogę tylko jej dowód pokazać.

Czy lepiej jest zamówić takie coś przez kuriera? Nie wiem jak to w tym Plusie wygląda :-)
Interesuje mnie tylko opcja bez modemu i na 12 miesięcy, bo modem mam dobry, tylko kartę SIM wymienię.

EDIT: http://internet.plus.pl/indywidualni/pr ... rwyprzedaz a to? Może warto tym się zainteresować? Też jest umowa na rok, też niby na dowód sprzedają (tak jest napisane na górze) no i jakiś stary modem mi dadzą, ale zawsze coś ;-) Tylko pytanie, gdzie te modemy są, czy w sklepie tradycyjnym, czy Internetowym?
No może ja mam coś z głową, ale na stronie Plusa za nic w świecie się nie mogę odnaleźć.
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Kilka pytań o iPlusa

Post autor: XYZ »

Widzę, że boisz się wnoszenia kaucji więc od razu powiem jaki jest jej sens.

Kaucja ma zabezpieczyć firmę przed wyłudzeniem drogich telefonów w wysokich abonamentach za niską cenę.

W Twoim przypadku zakupienie internetu bez modemu nie powinno nieść za sobą wniesienia kaucji. W przypadku wyprzedaży, sądzę że również nie powinno być takiego niebezpieczeństwa - póki nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Czy stacjonarny czy internetowy? Musiałbym prześledzić ofertę, ale w przypadku umowy (pierwszej) zawsze sobie cenię rozmowę ze sprzedawcą zanim podpisze umowę. Przy lojalce nie ma już to dla mnie żadnego znaczenia.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Kilka pytań o iPlusa

Post autor: kowcio »

OK, to udam się do salonu Plusa za jakis czas, jak mi się skończy w Orange i będę już miał netbooka.
ODPOWIEDZ