iplus - problem.....

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
michallupinski
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 sie 2011, o 14:50

iplus - problem.....

Post autor: michallupinski »

Witam ;-)
mam niemały problem z opłaceniem rachunku.. już drugi raz podobnie - ale okej...

rok temu zdecydowałem się na iplusa - bo niby internet wszędzie... już pominę moją ocenę tego wynalazku - bo kto by śnił mieć większy limit niż 500mb miesięcznie?

problem jest taki, że plus już drugi raz zrobił mi elektroniczną fakturę - za pierwszym razem po 3miesiącach nie przychodzenia rachunków - po mojej zdrowej, normalnej, chyba zrozumiałej odpowiedzi dla jakże inteligentnego typa z BOK'u że nie chcę elektronicznej faktury, to przez 3miesiące tego rachunku nie płaciłem bo nie miałem go w ręku.. aż plus sam się odezwał że mi ten internet zaraz odcina ;) - zadzwoniłem, wyjaśniłem że im chyba coś się poprzestawiało i że rachunki mają przychodzić do mnie. już pominę to, że takiej opcji jak powrót na normalne rachunki nie ma, a wytłumaczyć to wszystko jakimś cudem mi się udało..
już wcale nie będe tu wspominać o tym, że miałem raz na dwa tygodnie telefon z BOKu żebym przeszedł jednak na ten rachunek elektroniczy - okej...

a teraz o tym moim problemie..
w czerwcu musiałem wyjechać z polski - i nie będzie mnie kilka miesięcy, na rachunek elektroniczny się jednak zdecydowałem - żeby płacić przez internet.. w iplusie trzeba się logować przez iplus managera i mieć podłączonego i zalogowanego huagweja czy jak to się nazywa.. ale zalogować się nie da - nie łapie żadnej sieci(a roaming powinien być..) więc zostałem bez możliwości opłacenia iplusa ;) wymyśli ktoś coś jakąś poradę dla mnie gdzie uderzać? albo jak wyczaić chociaż nr faktury? bo nadpłaty na ostatnią fakturę zrobić chyba nie mogę? bo przecież nie przejdzie to na następne miesiące...

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi jakieś..
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: iplus - problem.....

Post autor: sl@w_es »

michallupinski pisze:(...) na rachunek elektroniczny się jednak zdecydowałem - żeby płacić przez internet (...) wymyśli ktoś coś jakąś poradę dla mnie gdzie uderzać (...)
Skoro posiadasz konto w banku to - moim zdaniem - najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie Polecenie zapłaty; raz wypełnisz i podpiszesz formularz Zgody na obciążanie rachunku i od tej pory o Twoich płatnościach będzie pamiętał Operator.
Jedyny problem w tym, że wyjechałeś z Polski na kilka miesięcy ... ale i z tego jest wyjście; Formularz można pobrać na stronie operatora, wypełnić i wysłać pocztą, zwykłą pocztą, nie mailem.

Odpowiedzi na pytania związane z tą formą płatności znajdziesz TUTAJ.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
michallupinski
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 sie 2011, o 14:50

Re: iplus - problem.....

Post autor: michallupinski »

[ad]okej, dziękuje.
tylko że właśnie umowa jest w polsce, w zamkniętym mieszkaniu :/ a do wypełnienia tego jest mi potrzebny nr telefonu, na który jest zarejestrowany internet - ten nr nie jest wybity na karcie sim ani nigdzie na pudełku od huaweia... więc to się nie uda..

nr faktur przychodzą sms'em, więc zaraz spróbuje jeszcze wsadzić sim do telefonu zwykłego - może zaloguje do sieci jakiejś na roaming i po-prostu wyśle sms'a na swój drugi nr, więc będę miał nr na który mam się logować na bok i problem z głowy.. oby. ;)


edit:

no niestety ale przez telefon też się nie da zalogować...

orientuje się ktoś czy nie będzie większego problemu przez niezapłacone 3rachunki? rachunek 4 będzie do 5października, a opłace wszystkie 4 do 2października?
dziękuje ;)[/ad]
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: iplus - problem.....

Post autor: mariusz9a »

Blokada windykacyjna, może kara umowna ;-) Skontaktuj się z BOK żeby Ci włączyli roaming albo podali numer iPlus który masz.

PS. Co Ty masz za umowę w której jest limit 500 MB? :lol:
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: iplus - problem.....

Post autor: cezarex »

michallupinski pisze:wymyśli ktoś coś jakąś poradę dla mnie gdzie uderzać?
Jeśli znasz numer rach. bankowego to po prostu wpłacaj kwotę za abonament co miesiąc - w końcu to iPlus więc powinna to być stała kwota. Możesz też ustawić w banku zlecenie stałe (nie myl z poleceniem zapłaty). Jeśli nie znasz nr. rachunku bankowego to zadzwoń do BOK: +48601102601 i tam po numerze karty SIM lub po PESEL-u ustalisz.
albo jak wyczaić chociaż nr faktury?
Tak naprawdę to do wpłat nie jest Ci nr. FV do niczego potrzebny.
bo nadpłaty na ostatnią fakturę zrobić chyba nie mogę? bo przecież nie przejdzie to na następne miesiące...
Nie wiem co masz na myśli pisząc "na ostatnią", nadpłaty możesz robić jak najbardziej - każda wpłata jest na Twój rachunek (subkonto właściwie) ale zamiast nadpłat zainteresuj się zleceniem stałym.
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: iplus - problem.....

Post autor: Marciano »

Nie włączaj roamingu na iplusie ;p 15 mb 250 zł ?! ;p hehehe zrobić nadpłatę na koncie. Iplus to praktycznie stała miesięczna opłata.
michallupinski
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 sie 2011, o 14:50

Re: iplus - problem.....

Post autor: michallupinski »

tzn mam tylko jeden rachunek z maja, który przez internet opłacałem ;) tam jest zapisany nr faktury - ale nie jestem pewien, czy on się zmienia co miesiąc czy nie..

więc pewnie będzie tak, że nadpłatę będę robić :) albo jutro zadzwonię do BOK'u.. tak czy siak dam znać jak sprawa się rozwiązała..


a iplus z limitem 500mb to ten za 35zł :) ~3godziny odpalony komp i prędkość się zniża ;) pozdrawiam. ;]
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: iplus - problem.....

Post autor: cezarex »

michallupinski pisze:tzn mam tylko jeden rachunek z maja, który przez internet opłacałem ;) tam jest zapisany nr faktury - ale nie jestem pewien, czy on się zmienia co miesiąc czy nie..
Oczywiście, że się zmienia ale jak pisałem wcześniej do opłacenia FV nie będzie Ci potrzebny jej numer tylko numer rachunku bankowego, a ten już się nie zmienia.
a iplus z limitem 500mb to ten za 35zł :) ~3godziny odpalony komp i prędkość się zniża ;) pozdrawiam. ;]
Za 35zł jest 1,5GB
michallupinski
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 sie 2011, o 14:50

Re: iplus - problem.....

Post autor: michallupinski »

okk wystarczy opłacać kwotę na rachunek bankowy.
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)
ODPOWIEDZ