PiszMów Dobowy

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
mleczko
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 sie 2011, o 12:24

PiszMów Dobowy

Post autor: mleczko »

Witam,
Jestem abonentem 36.6 od chwili wejścia na rynek. Od tego czasu używałem "Esy Floresy". Ostatnio zacząłem się bawić w zmianę taryf (moje niedoczytanie). Najpierw zmieniłem taryfę na Simplus (29gr za całą rozmowę). Następnie zmieniłem na PiszMów Dobowy.
Czy jest możliwość powrotu do starej taryfy, gdzie miałem Esy Floresy?
Jeśli nie, to mam kolejne pytanie: Czy Esy Nielimitesy są darmowe (po opłacie 5 zł) do całej sieci Plus, czy tylko do 36.6?
Czy w taryfie PiszMów Dobowy są jakieś oferty tańszych rozmów/darmowych minut do całej sieci Plus, czy tylko do 36.6, ewentualnie czy są jakieś inne taryfy?

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam : )
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: rafal2119 »

mleczko pisze:Czy jest możliwość powrotu do starej taryfy, gdzie miałem Esy Floresy?
Niestety, nie ma możliwości włączenia starej taryfy 36,6.
mleczko pisze:Czy Esy Nielimitesy są darmowe (po opłacie 5 zł) do całej sieci Plus, czy tylko do 36.6?
To są darmowe SMS-y do wszystkich w Plusie i 36,6.
mleczko pisze:Czy w taryfie PiszMów Dobowy są jakieś oferty tańszych rozmów/darmowych minut do całej sieci Plus, czy tylko do 36.6, ewentualnie czy są jakieś inne taryfy?
W tej taryfie do wszystkich w 36,6 płacisz tylko za pierwsze połączenie i pierwszego SMS-a każdego dnia. Poza tym do wszystkich dużych sieci masz 29 groszy za minutę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: Pijo »

rafal2119 pisze:Czy Esy Nielimitesy są darmowe (po opłacie 5 zł) do całej sieci Plus, czy tylko do 36.6? To są darmowe SMS-y do wszystkich w Plusie i 36,6.
Esy Nielimitesy dotyczą tylko sieci Plus, nie działają do 36,6 i Sami Swoi. Do 36,6 masz ryczałt SMS-owy 9 gr dziennie za wszystkie SMS-y wysłane do 36,6.

Czyli za nielimitowane smsy do Plusa i 36,6 zapłacisz 5 zl (Esy nielimitesy) + 30 dni x 9 gr (2,70) = 7,7- 7,8 zl (przy założeniu, że każdego dnia będziesz wysyłać SMS-a do 36,6).
Ktos
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2011, o 22:33

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: Ktos »

Witam.
Chciałbym zapytać czy jeśli dwie osoby mają PiszMów Dobowy to mogą do siebie pisać, tak jak pisze w usłudze tzn. 9 gr za pierwszy SMS, a później za darmo czy nie można tak (bo np. w 36i6 są esy nielimitowane, ale nie można pisać z 36i6 do 36i6)?
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: pasqal »

Drogi Ktosiu, wprawdzie nie do końca zrozumiałem sens Twojej wypowiedzi, ale domyślam się o co Ci chodzi ;-)
Jeśli dwie osoby mają taryfę 36.6 to nie ma z tym problemu, jest tak, jak piszesz. Pobierana jest opłata tylko za pierwszy SMS w ciągu dnia, kolejne są za darmo.
And remember: respect is everything…
Ktos
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2011, o 22:33

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: Ktos »

Głupie to trochę. Jest napisane na stronie plusa o taryfie: PiszMówDobowy, a nie ma takiej. A te esy za 9 gr i reszta za darmo to w PiszMówDobowym.

Nie chcę brać esów nielimitowanych, bo dwie osoby z tą samą taryfą nie mogą pisać do siebie za darmo.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6167
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: mariusz9a »

Ktos pisze:Głupie to trochę. Jest napisane na stronie plusa o taryfie: PiszMówDobowy, a nie ma takiej. A te esy za 9 gr i reszta za darmo to w PiszMówDobowym.

Nie chcę brać esów nielimitowanych, bo dwie osoby z tą samą taryfą nie mogą pisać do siebie za darmo.
Ja dalej nie rozumiem o co Ci chodzi :-D
Jak Ty masz 36i6 i piszesz na numer 36i6 to płacisz tylko za 1 SMS danego dnia, a reszta jest darmowa i bez limitu. Tak, że nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że nie mogą pisać za darmo? W sumie nie mogą za darmo, bo kosztuje to 9 gr :-D
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: pasqal »

mariusz9a pisze: W sumie nie mogą za darmo, bo kosztuje to 9 gr :-D
A nawet 9 gr dziennie, dokładniej rzecz ujmując ;-)
And remember: respect is everything…
Darkangel

Re: Usluga PiszMów Dobowy

Post autor: Darkangel »

Zmieniłem gdzieś 17-18 sierpnia taryfę z Simplusa na 36i6 PiszMówDobowy i zamiast brać 9 gr dziennie do 36i6 to bierze mi za każdy SMS 9 gr.
W ten oto sposób już ponad 30 zł z konta mi zabrało do samych 36i6.
Napisałem reklamację na drugi dzień i dalej jest rozpatrywana.
Mogliby chociaż naprawić mi ten błąd, a dopiero potem zwrócić kasę, bo tak z dnia na dzień kasa z konta mi ubywa :(.
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: pasqal »

Hm, dziwne, opłaty od drugiego SMS-a nie powinno już pobierać, ale dobrze, że złożyłeś reklamację bezzwłocznie. Pamiętaj, że mają 30 dni na to by ją rozpatrzyć.
And remember: respect is everything…
Darkangel

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: Darkangel »

Dziwne nie dziwne, kiedyś na konkurencyjnym forum czytałem właśnie o takim przypadku jak mój.

Reklamację muszą uznać, bo niby dalczego mam płacić za każdego SMS-a 9 gr?
W ten sposób ponad 30 zł poszło i cały Chill Bill na SMS-y do 36i6 w ciągu jakiś niecałych 2 tygodni.
Łaski nie robią, jak nie oddadzą kasy i nie naprawią błędu to już UKE się tym zainteresuje :)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6167
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: mariusz9a »

Darkangel pisze:Mogliby chociaż naprawić mi ten błąd, a dopiero potem zwrócić kasę, bo tak z dnia na dzień kasa z konta mi ubywa :(.
Aby operator naprawił błąd należy to zgłosić do działu technicznego - reklamacja nie jest zgłoszeniem do działu technicznego i nie powoduje ona naprawienia błędu, a jedynie zwrócenie niesłusznych naliczeń, tak, że nie zdziw się jak dostaniesz zwrot kasy za SMS-y, a błąd będzie nadal występował :-D
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Darkangel

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: Darkangel »

Właśnie dzisiaj zwrócili mi całą kwotę za te SMS-y, w sumie ponad 40 zł za to wyszło...
I do 36i6 nic mi nie odejmuje, więc problem chyba też został naprawiony :).
No chyba, że z jakimś dużym opóźnieniem pobiera opłatę, ale w to wątpię, bo wcześniej, praktycznie po wysłaniu SMS-a sprawdziłem *100# i 9 gr ubywało z każdym SMS-em.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6167
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: mariusz9a »

Darkangel, to powinno być już ok.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
dziq_69
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 08:10

Re: PiszMów Dobowy

Post autor: dziq_69 »

Witam. Jestem w Plusie od wczoraj i nie mam pojęcia co jest grane.
Przeszedłem tylko z powodu pakietu SMS-ów za 5 zł, ALE(!) kod *121*11*09# nie działa. Sprawdzając taryfę ukazało mi się podejrzane "PiszMów dobowy" bodajże.
Czy ktoś mógłby mnie pokierować jak pozmieniać to, abym miał te nieszczęsne pakiety SMS?
ODPOWIEDZ