PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
bartogorzow
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2012, o 01:45

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: bartogorzow »

offca_85 pisze:
magdzia55 pisze:czy do przeniesienia numeru są potrzebne jakieś dokumenty, typu zaświadczenie o zatrudnieniu?, czy tylko wystarczy dowód osobisty?
Dowód + dodatkowy dokument typu zaświadczenie o zatrudnieniu, rachunek itp.
Dokładniej- dowód + zaświadczenie o zatrudnieniu lub opłącony rachunek na swoje nazwisko lub karta kredytowa lub legitymacja emeryta i rencisty lub plastikowa legitymacja studencka :) To z takich najczęście stosowanych.
Keczyk
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2012, o 12:39

Przeniesienie numeru

Post autor: Keczyk »

Witam. Przeniosłem nr z T-Mobile do Plusa i dzisiaj aktywowałem nr w Plusie w abonamencie. Jednak po aktywacji karty SIM nie mogę wykonywać połączeń ani aktywować usług, ponieważ mam 0 zł na koncie, chociaż mam telefon na abonament. Proszę o pomoc.
FastCod3r
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2012, o 23:45

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: FastCod3r »

Hmyy, jak to jest z tym przenoszeniem numeru? Jak na razie to dostałem z Plusa kartę SIM, którą mam uaktywnić jak Orange zezwoli na przeniesienie numeru. Niby cała procedura miała trwać 24 h, a tu lipa stara karta SIM nadal chodzi, a ja nawet nie dostałem z Orange SMS-a o procedurze przenoszenia numeru.

A i jeszcze jedno; tę kartę z Plusa mam uruchomić dopiero jak stara będzie nieczynna i jak dobrze pamiętam pani z salonu mówiła coś, że mam się do nich zgłosić ponownie jak uaktywnię nową kartę Plusa w celu podpisania umowy. Tylko mam taki problem, że na telefonie mam blokadę simlock i w takim wypadku jak mam aktywować nową kartę?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: luki »

Nr jest przenoszony w ciągu 24h od momentu uwolnienia numeru przez Orange. Skoro stara karta SIM jest aktywna to wnioskuję, że nr nie został jeszcze uwolniony. Proces aktywacji SIM odbywa się automatycznie, nie trzeba karty aktywować. Jak starą Ci wyłączą znaczy, że nowa jest w trakcie włączania do 24h lub jest już aktywna. SIM jest aktywowana w momencie przekazania nr-u przez Twojego dotychczasowego operatora, nie szybciej. Chyba, że masz nr na abonament i korzystałeś z opcji numeru tymczasowego to procedura jest trochę inna.

Taki
Off-topic :->
FastCod3r
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2012, o 23:45

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: FastCod3r »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, teraz pozostało mi tylko czekać ;]
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: sl@w_es »

FastCod3r pisze:Hmyy Jak to jest z tym przenoszeniem numeru? Jak na razie to dostałem z Plusa kartę SIM, którą mam uaktywnić jak Orange zezwoli na przeniesienie numeru. Niby cała procedura miała trwać 24 h, a tu lipa stara karta SIM nadal chodzi, a ja nawet nie dostałem z Orange SMS-a o procedurze przenoszenia numeru. (...)
Plus zrobił co do niego należało; brak aktywacji numeru to wina Orange, który nie zwolnił numeru w przewidzianym czasie. Dotychczasowy operator nie wysyła żadnych SMS-ów powiadamiających o przenoszeniu numeru czy zakończeniu świadczenia usług (nie ma obowiązku?).

Wczoraj ok. 14 odwiedziłem salon Plusa (Poznań, Plac Andersa 5) w celu przeniesienia wolnego/nieużywanego nr z P4 Sp. z o.o. Wszystko odbyło się sprawnie, w miłej i przyjaznej atmosferze. Około godz. 21 numer w PLAY już nie odpowiadał, a aktywacja w Plusie nastąpiła o 1:50, a więc cała procedura przeniesienia trwała niespełna 12 godzin.
Dodam, że wcześniej przenosząc numer do sieci P4 Sp. z o.o. również wystarczyły 24 godziny.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Piotrek.
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 6 cze 2012, o 11:49

Przeniesienie numeru - kilka pytań

Post autor: Piotrek. »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;)

Mam kilka pytań dot. przeniesienia numeru z sieci T-Mobile do sieci Plus.
Gdzie mam się najpierw udać? Co muszę mieć ze sobą? Prosiłbym o krótki poradnik, krok po kroku co i jak.Bardzo proszę o pomoc, jestem zielony i pierwszy raz będę przenosił numer.

Z góry dziękuje i przepraszam jeżeli temat jest w nieodpowiednim dziale :)
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: luki »

Awatar użytkownika
rawsky
Szalony PlusManiak
Posty: 384
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:04
Lokalizacja: Białystok

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: rawsky »

Całkiem za darmo przeniesienia numeru do Plusa nie ma :-/ . Zapłaciłem 12.30zł, Play fresh -> Plus na Kartę.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: sl@w_es »

rawsky pisze:Całkiem za darmo przeniesienia numeru do Plusa nie ma :-/ . Zapłaciłem 12.30zł, Play fresh -> Plus na Kartę.
"rawsky" to co piszesz, dla mnie jest dziwne, niezrozumiałe, bo dokładnie za takie samo przeniesienie nie zapłaciłem ani grosza, a kartę SIM otrzymałem nową (pisałem o tym wcześniej w tym wątku).
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
rawsky
Szalony PlusManiak
Posty: 384
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:04
Lokalizacja: Białystok

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: rawsky »

Przeniesienia nie zgłaszałem w salonie firmowym, może dlatego wzięli kasę ? No nic, będę pisał reklamacje, może jakoś zrekompensują to ;)
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: Jrv »

Ale zgodnie z procedurą właśnie tak jest - pobierana jest opłata za nową kartę sim 12.30zł
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
rawsky
Szalony PlusManiak
Posty: 384
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:04
Lokalizacja: Białystok

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: rawsky »

Jrv pisze:Ale zgodnie z procedurą właśnie tak jest - pobierana jest opłata za nową kartę sim 12.30zł

Czyli klient jest zobowiązany do przestrzegania wewnętrznych procedur ? Na plus.pl nie ma nic wspomnianego, że przeniesienie jest płatne, a nawet jasno jest napisane http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... 1251281598. Złożyłem reklamację telefonicznie. Konsultant szukał przez około 10 min regulaminu potwierdzającego, że klient jest zobowiązany do opłacenia 12,30zł.
Podpisując dokumenty do MNP przyznam, że jakoś nie zdziwiła mnie ta opłata (czytałem regulamin o tych 200 min http://www.simplus.pl/images/regulamin_ ... _numer.pdf), ale jak ma być ,,za darmo'' to niech te pieniądze zwrócą na konto.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: Jrv »

Jeśli przenosisz numer do usług prepeidowych to potrzebujesz (a może Ty nie) kartę sim, która Ci ten numer obsłuży i opłata jest właśnie za wyrobienie karty sim - nie za samo przeniesienie numeru.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
DARIUSZ-WLAZEL
PlusManiak
Posty: 95
Rejestracja: 7 cze 2012, o 23:36
Lokalizacja: Pabianice

Re: PRZENIESIENIE NUMERU DO PLUS

Post autor: DARIUSZ-WLAZEL »

To ja tego trochę nie rozumiem. W innych sieciach jest to darmowe, łącznie z wyrobieniem karty, a tu, w Plusie zawsze trzeba płacić. Nie podoba mi się to. Aż strach pomyśleć co zrobi Plus, gdy wprowadzi roczną ważność konta od 1lipca, chyba też coś kosztem czegoś.
ODPOWIEDZ