Czy pakiety internetowe ze sobą kolidują ?

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
Kadaj
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 lip 2012, o 18:13

Czy pakiety internetowe ze sobą kolidują ?

Post autor: Kadaj »

Tak jak w temacie :)

Mam Nową taryfę Plus na kartę.

Mam wykupiony pakiet internetowy non-stop 150mb Ale bardzo dużo używam facebooka, a mając nokie C6 mam go na stałe włączonego jako widget, więc z pakietu wciąż ciągnie no i często po prostu używam aplikacji normalnie, przeglądam fotki itp.
Zauważyłem że przy takim korzystaniu z fejsa pakiet internetowy który mam w ciągu godz potrafi porwać nawe 10 mb.
Poszukałem więc trochę i widzę że jest w plusie dostępny na miesiąc kod umożliwiający korzystanie z fejsa za darmo (wiadomo płatny)

I teraz moje pytanie:
Pakiet który posiadam(150mb) i wykorzystuje poprzez Operę do przeglądania internetu jest wykorzystywany z profilu INTERNET , który jest skonfigurowany dzięki stronie plusa i jest jako Priorytet.
Przy pakiecie Facebooka jest na stronie plusa wspomniane cytuje
" Aby korzystać z promocji należy posiadać telefon umożliwiający przeglądanie stron WAP z prawidłowymi ustawieniami APN WAP."
Moje pytanie czy to że mam priorytet "INTERNET" nie będzie kolidował z Wap-em? Gdyż gdy włącze aplikacje do fejsa połączyć mogę jedynie przez łączność priorytetową (bądź WiFi - ale to pomijam)
Czy to koliduje ? Czy do przeglądania internetu w operze a przeglądania feja musiałbym co chwila zmieniać priorytetu dostępu telefonu do internetu ?

Mam nadzieje, że nie napisałem zbyt zawile i dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Czy pakiety internetowe ze sobą kolidują ?

Post autor: luki »

Babranie się ze zmianą profili, bo inaczej i tak będzie schodziło z pakietu non stop, chyba, ze dla jednej aplikacji można ustawić WAP, a dla całej reszty profil - internet. Już wolałbym sobie włączyć większy pakiet NS. Możesz też wszystko ustawić na WAP, bo pakiet NS też rozlicza WAP bezpłatnie.

W przypadku gdy na swoim koncie Abonent aktywował jednocześnie Pakiet Non Stop i inny Pakiet
internetowy lub korzysta z oferty smarfonowej lub Promocji internetowej to po wykorzystaniu limitu przyznanego w ramach pakietu Non Stop o którym mowa w pkt. 6 powyżej nastąpi zmiana parametrów transmisji, a jednostki z posiadanych Pakietów internetowych nie będą wykorzystywane. Po przekroczeniu NS, Facebook też będzie pewnie zamulał, więc trochę bez sensu.
Kadaj
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2012, o 18:13

Re: Czy pakiety internetowe ze sobą kolidują ?

Post autor: Kadaj »

No przypisać nie idzie... i w tym problem ;/
A to w takim razie jaka jest różnica między profilem WAP a INTERNET?
W sensie chodzi mi o to czy np. WAP jest mniej wydajny czy coś w tym stylu, bo zazwyczaj większość ludzi których znam jednak z WAP-u nie korzysta.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Czy pakiety internetowe ze sobą kolidują ?

Post autor: luki »

WAP to stary APN, dedykowany kiedyś do zupełnie czegoś innego. Teraz z WAP-u można korzystać tylko na komórkach, z "internet" na kompie, komórkach i wszystkich innych urządzeniach. WAP poza tym, bez pakietu jest inaczej naliczany, co 50 KB, a nie co 100. W chwili obecnej WAP z reguły jest wykorzystywany jako swoiste zabezpieczenie, żeby wykorzystywać go tylko na komórkach, a nie przeciążać dodatkowo jeszcze komputerami itd. Android z kolei nie ma WAP-u, więc tam stworzono dodatkowo profil - plus. Profile WAP i plus są dedykowane dla komórek, stron mobilnych i aplikacji mobilnych.
Kadaj
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2012, o 18:13

Re: Czy pakiety internetowe ze sobą kolidują ?

Post autor: Kadaj »

Czyli jeśli ustawię profil WAP jako priorytet to zasadniczo nie zauważę żadnej różnicy podczas korzystania z internetu (chodzi mi również o szybkość, czyli wygodę przeglądania), bo jeśli tak, to byłoby idealne rozwiązanie - mając WAP, pakiet non-stop i pakiet Facebook pakiet internetowy nie będzie mi za fejsa wtedy pobierać? :)
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Czy pakiety internetowe ze sobą kolidują ?

Post autor: luki »

Różnicy w szybkości nie zauważysz, bo jest ta sama. Co do fejsa (przy ogólnym ustawieniu WAP-u na wszystko) jak to będzie wtedy się rozliczać, czy z fejsa czy z NS, Nie mam pojęcia. W regulaminie nie ma informacji na ten temat. :mrgreen: Pakiet NS często jest nadrzędny i obawiam się, że tu też tak może być.

Transmisja danych w ramach APN wap.plus.pl przy połączeniach z portalem Plus.pl nie pomniejsza ilości danych, o
której mowa w pkt. 6 i jest rozliczana zgodnie z Cennikiem świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieci Plus
właściwym dla taryfy/promocyjnego planu cenowego, z którego korzysta Abonent. Wobec tego może fejs też.
Kadaj
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2012, o 18:13

Re: Czy pakiety internetowe ze sobą kolidują ?

Post autor: Kadaj »

No ale jednak nie mając żadnego pakietu internetowego w takim wypadku fejs nie powinien zjeść ani grosza z tym co podaje Plus. Z internetowego pakietu też nie powinien nic brać... bo po to przy uruchomieniu pyta przez jaki profil ma połączyć poczas uruchamiania fejsa... No więc pakiet internetowy powinien być "nieruszony" no ale to teoria...
Dziś nie mam czasu żeby się z tym bawić ale jutro wykupie kodzik na fejsa, ustawie wszystko na WAP i po intensywnym użytkowaniu Fejsa będę śledził jak się miewa stan pakietu internetowego... No cóż, metoda prób i błędów ;)
Wielkie dzięki za pomoc i zainteresowanie :)
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Czy pakiety internetowe ze sobą kolidują ?

Post autor: annika »

No a moim zdaniem będzie tak, że przy włączonym NS z pakietów Facebook się nie skorzysta. Wprawdzie nie jest to w żadnym z dwóch regulaminów napisane wprost, no ale te zapisy dla NS... Pakiety NonStop są nadrzędne nad wieloma innymi pakietami.
Punkty dostępu... NS niby korzysta z obu (też mi się tak wydaje), a w reg. pakietów facebook to mają sprzeczne informacje, bo w przypisie są wypisane też inne apn niż wap.
Zapisy o darmowości połączenia ze stroną Plusa wzięły się z tego, że ona ogólnie jest darmowa. Od długiego czasu.
ODPOWIEDZ