Koszty MMS

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Adil
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sty 2013, o 17:22

Koszty MMS

Post autor: Adil »

Witam serdecznie.

Mam problem dotyczący MMSów, a mianowicie, gdy włączę EDGE w celu wysłania MMSa, to po wysłaniu wiadomości z konta zabiera mi 1.25zł. Wydaje mi się to o dużo za dużo, gdyż swego czasu za MMSa do jakiejkolwiek sieci koszt wynosił maksymalnie 40gr.
Kontaktowałem się z BOK, odwiedziłem salon plusa - nikt mi nie pomógł, widocznie trafiłem na kogoś, kto miał zły dzień, czasem zastanawiałem się po co te salony plusa istnieją, bo i tak na ich pomoc nie można liczyć, ale dość narzekania, bo chciałbym rozwiązać w końcu ten problem, gdyż męczy mnie on już od dłuższego czasu.

Telefon jaki posiadam to IPhone 4. Jakiś czas temu miałem kompletny problem z EDGE, gdyż przy każdym uruchomieniu zabierało pieniądze z konta (po włączeniu i natychmiastowym wyłączeniu nie było już 50gr na koncie), ale zresetowałem ustawienia sieci, skonfigurowałem na nowo i ten problem ustąpił, lecz problemem stał się właśnie problem z kosztami MMSów, które mnie przeraziły. Wysłałem parę MMSów i co? Sprawdzam stan konta a tam pusto!

Telefon: IPhone 4
Taryfa (*147#): PiszMów Dobowy
Aktywne promocje (*136#): Esy Nielimitesy, PiszMów Dobowy

Proszę o szybką i konkretną pomoc oraz niepotraktowanie mnie w sposób jaki zrobił to salon plusa oraz e-mailowy bok, gdyż MMSy potrzebuję również do pracy.

Pozdrawiam, Adrian!
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Koszty MMS

Post autor: luki »

1 MMS to wielkość do 100 kb. Zobacz jakiej wielkości dodajesz załącznik.
Adil
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2013, o 17:22

Re: Koszty MMS

Post autor: Adil »

MMSy nawet gdy nie przekracza tych 100kb to i tak jego koszt wynosi 1.25zł. Właśnie zauważyłem, iż znów po włączeniu EDGE pieniądze konta znikają...
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Koszty MMS

Post autor: luki »

To pobiera dane z neta, jak włączasz EDGE to włączasz dostęp do internetu i w tle jest ruch sieciowy, jakieś aktualizacje lub inne rzeczy.
Adil
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2013, o 17:22

Re: Koszty MMS

Post autor: Adil »

No tak, tylko, że żadne aplikacje nie są powłączane, a bez mojej zgody żadnych aktualizacji telefonu oraz aplikacji nie pobierze. Poczta wyłączona, FaceTime też, wszystko wyłączone, a po włączeniu Edge nadal pobiera sobie pieniądze. Mam wrażenie, że im dłużej tym coraz więcej znika pieniędzy. Tzn, że np na minute zabierze 10zł, a za 2 minuty już 40.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Koszty MMS

Post autor: luki »

Może jest jakaś aplikacja co blokuje tylko jeden APN, bez MMS, lub jakiś pakiet internetowy sobie włącz.
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: Koszty MMS

Post autor: Hunter »

Nawet jeśli nie korzystacie z sieci - ruch ZAWSZE będzie, choćby dla podtrzymania połączenia z nadajnikami. Do tego są to małe pakiety po 2/3KB ale wiemy jakie mamy naliczanie = sporo nabija jednak kasy.
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Koszty MMS

Post autor: Jrv »

Trzeba zapamiętać, że aplikacja nie ZAKTUALIZUJE się bez zgody użytkownika - jeśli tak jest ustawiona. Ale wyśle zapytanie czy aktualizacja jest dostępna za co naliczane będzie min jak za 200kb. Inaczej aplikacja nie wiedziałaby, że jest aktualizacja, i że ma pytać o pozwolenie na jej dokonanie.
Dość logiczne, co? :)
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: Koszty MMS

Post autor: asandrzej »

Myślę, że włączenie jakiegoś pakietu internetowego pozwoliłoby sprawdzić rzeczywisty koszt mmsa. Zakładam jednak, iż po włączeniu danych pakietowych idą krótkie zapytania. 100 kb wysłanych, 100 kb odebranych i 0,50zł mniej na koncie :mrgreen:
ODPOWIEDZ