połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
wallander1982
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 maja 2013, o 15:25

połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wallander1982 »

witam
niedawno przeniosłem numer do Plusa na kartę - taryfa Więcej w Plusie.

Do każdego zasilenia otrzymuje 20 zł dodatkowego bonusa za przeniesienie numeru i dodatkowo zasilam konto w weekend i tutaj także 20% doładowania.
I tutaj pytanie w związku ze wybieram się na tydzień do Wielkiej Brytanii.

1) czy mogę wykorzystać tę kwoty z bonusów (20 zł i 20%) na połączenia w roamingu - tutaj zastanawiam się nad usługą za 39 gr w roamingu - ta usługa kosztuje 9 zł i zastanawiam się czy potrącą mi z głównego konta czy z bonusa za przeniesienie..

2) gdybym chciał wykonać połączenie na numer stacjonarny w Wielkiej Brytanii z Polski czyli połączenie międzynarodowe to jaki będzie koszt w mojej taryfie i czy tutaj również mogę wykorzystać środki z bonusa na takie połączenie ?

3) czy będąc w Wielkiej Brytanii mogę normalnie dzwonić na polski numer z prefiksem +48 603... czy też konieczny jest jakiś specjalny kod? i tutaj może jest jakaś preferowana sieć by móc normalnie wybierać numer?

dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22362
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj wallander1982,

1. Jeżeli chodzi o bonus 20 zł, przyznawany do każdego z dwunastu pierwszych zasileń na kwotę co najmniej 30 zł, to z niego nie ma możliwości aktywacji pakietu. Opłata za każdy pakiet/promocję pokrywana jest z salda głównego. Dodatkowe 20%, dodawane za zasilenia w weekendy, zwiększa środki na koncie, więc jak najbardziej z tych pieniędzy można dodać promocję.

2. Takie połączenie powinno być rozliczone z pakietu, natomiast na 100% zweryfikuję tę informację i powrócę do Ciebie z odpowiedzią.

3. Połączenie przez +48 będzie można wykonywać z sieci: Vodafone, Orange, O2: http://nakarte.plus.pl/v.do?idx=836314.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22362
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

wallander1982,
Joanna_Plus pisze:2. Takie połączenie powinno być rozliczone z pakietu, natomiast na 100% zweryfikuję tę informację i powrócę do Ciebie z odpowiedzią.
Potwierdzam - rozliczenia nastąpią z pakietu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wallander1982
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2013, o 15:25

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wallander1982 »

Pisząc o Pakiecie , ma Pani na myśli bonus 20 zł dodany do doładowania za przeniesienie numeru ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22362
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

wallander1982,

tak, bonus 20 zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wallander1982
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2013, o 15:25

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wallander1982 »

dzięki za pomoc, a gdzie znajdę cennik połączeń międzynarodowych ( z Polski )?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Magda_Plus »

wallander1982 pisze:dzięki za pomoc, a gdzie znajdę cennik połączeń międzynarodowych ( z Polski )?
Witaj "wallander1982",

cennik połączeń międzynarodowych znajdziesz na tej stronie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

mnie osobiście zastanawia jeden fakt: dzwonienie w roamingu jest tańsze niż dzwonienie z Polski na numer zagraniczny, coś tu jest nie tak z logiką
wallander1982
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2013, o 15:25

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wallander1982 »

chciałem dopytać o usługę 39 w UE, otóż z opisu wynika że działa w UE, Norwegii, Islandii i Lichtenstein. Natomiast z mapki dołączonej do opisu wynika że ta usługa działa również w Szwajcarii,,która z informacji jest wiążąca? dzięki
obcypowraca

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: obcypowraca »

Wiążący jest zawsze regulamin http://plus.pl/indywidualna/MixPlus/Usl ... ni_MIX.pdf
wykonywane połączenia7 w roamingu międzynarodowym z krajów oraz terytoriów Unii Europejskiej8 jak również Norwegii, Islandii, Liechtensteinu, Monako i San Marino na numery abonentów sieci telekomunikacyjnych krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu.

Jet jeszcze promocja http://nakarte.plus.pl/prepaid/roaming.html
wallander1982
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2013, o 15:25

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wallander1982 »

czyli jesli posiadam taryfe Wiecej w Plusie mogę aktywować usługę która pozwala na rozmowy za 29 gr?

rozumiem ze tutaj tylko do Plusa, a za 39gr to inna usługa ?

tylko czy ta usługa za 29gr dalej jest aktywna?
obcypowraca

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: obcypowraca »

za 29 gr. do Plusa
zapłacisz tylko 29 groszy za minutę wykonanego połączenia lub za wysłanie SMS-a w roamingu międzynarodowym z krajów Unii Europejskiej do sieci Plus.
http://nakarte.plus.pl/images/regulamin ... ing_ue.pdf

Za 39 gr.
wykonywane połączenia w roamingu międzynarodowym z krajów oraz terytoriów Unii
Europejskiej8
jak również Norwegii, Islandii, Liechtensteinu, Monako i San Marino na numery
abonentów sieci telekomunikacyjnych krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii,
Liechtensteinu
http://plus.pl/indywidualna/MixPlus/Usl ... ni_MIX.pdf

Wszystko jest w regulaminie.
tragedia77
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2013, o 17:49

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: tragedia77 »

Witam

podłącze się pod ten temat...


Moja żona jest obecnie w Norwegii, ma włączony tani roaming 0,39 zł minuta. Jak ona dzwoni do mnie do Polski (Plus na kartę) to jej zabiera normalnie pieniążki z konta, ale jak ja do niej dzwonię (mam darmowy numer do niej, bezlik do pięciu) to wtedy mój koszt rozmowy wynosi 0,00 zł, a jej pieniądze zabiera z konta.

Teraz moje pytanie czy jakby jej włączyć bezlik do pięciu i wpisać mój numer to by miała za 0,00 zł czy nie, jeśli nie czy jest jakaś szansa, żeby dzwonić jeszcze taniej?
Wiem, że 0,39 zł za minutę w roamingu to niedużo, ale chciałbym wiedzieć z ciekawości czy jest jakaś możliwość?
Pozdrawiam.
obcypowraca

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: obcypowraca »

Bezlik nie działa za granicą, nawet po włączeniu w Norwegii będzie dalej pobierana opłata. Jeśli Ty dzwonisz to masz bezpłatne, bo jesteś w Polsce, a osoba odbierająca i tak płaci 39 gr za odebrane i to samo za wykonane - na jedno wychodzi. Z obecnych rozwiązań w Plus na Kartę jest włączone najlepsze, taniej się nie da. Co prawda jest jeszcze usługa za 29 groszy z Unii do Plusa, ale nie działa w Norwegii.
tragedia77
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2013, o 17:49

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: tragedia77 »

Czy jest naliczanie sekundowe czy nie? Z góry dzieki
ODPOWIEDZ