Jaka najlepsza antena do LTE?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
cedricco83
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sie 2013, o 17:05

Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: cedricco83 »

Witam!:)
Szukam anteny do modemu Huawei E3276. Jaka byłaby najlepsza i najmocniejsza?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Pawelf1a
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2014, o 14:44

Antena do LTE

Post autor: Pawelf1a »

Dzień dobry mam pytanie odnośnie anteny do internetu w technologi LTE.
A mianowicie posiadam antenę dualną nie zwartą i mam zamiar przedłużyć umowę biorąc router HUAWEI B593s LTE,
Wcześniej widoczna była informacja że router ten współpracuje jedynie z antenami zwartymi. Czy aktualizacja
oprogramowania która umożliwia ręczny wybór anteny daj możliwość współpracy z antenami nie zwartymi?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Antena do LTE

Post autor: niko10 »

To dotyczyło B593-u12, a nie B593-s22. Zresztą do wersji "u" też już wyszła aktulka i nie ma problemów.
Humano
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 21 cze 2014, o 20:39

Re: Antena do LTE

Post autor: Humano »

Hej. Prosiłbym o poradę: chce wziąć ten internet LTE od Plusa. Pani w salonie oferuje mi "modem- antenę zewnętrzną". Problem jest taki, że generalnie to jestem na granicy zasięgu, wiec sygnał siłą rzeczy musi być słabszy (sąsiadowi np łapie 10Mbs).

Moje pytanie jest takie: chce sobie kupić, niekoniecznie od Plusa (jesli nie ma w ofercie) jakąś antenę zewnetrzną, która by robiła różnicę, najlepiej dużą :p. Proszę mi napisać jakies modele, cos o nich poradzić. Poszukałbym sam, ale jestem laikiem, potrzebuję wiec pomocy.

I jeszcze jedno: jest kilka nadajników LTe u mnie w miesice, załóżmy, że chcę odbierac z jednego, konkretnego. Ustawiam po prostu antenę w jego kierunku, czy coś mieszam w ustawieniach (gdzie i jak).
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Antena do LTE

Post autor: Fenio »

Ani Plus ani CP nie mają w ofercie dobrych anten zewnętrznych. Zainteresuj się panelowymi cybertech które w oznaczeniu mają MIMO. Jeśli jesteś na skraju zasięgu to bierz 15 lub najlepiej 17dBi i nie więcej niż 10m kabla. Przy zakupie anteny dobierasz odpowiednie konektory dla twojego modemu. BTS wybierasz kierując na niego antenę, nic więcej nie musisz zmieniać. Czasami warto wymusić działanie modemu tylko w sieci LTE 1800 żeby niepotrzebnie nie przełączał się 3G jeśli sygnał 3G był by mocniejszy od LTE.
Humano
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 21 cze 2014, o 20:39

Re: Antena do LTE

Post autor: Humano »

Dzieki!

10 metrów kabla to malutko. Nie może być więcej? To bardzo skraca pole manewru, chciałbym bowiem antenę umieścić wyżej- ma to znaczenie tak btw czy nie (na logikę- ma)

Może ktoś jeszcze doda swoją opinię?
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Antena do LTE

Post autor: Fenio »

Nie zawsze im wyżej tym lepiej, to zależy od lokalizacji. Jeśli zwiększając wysokość nie zmienia się ilość zasłaniających BTS'a obiektów to różnicy nie będzie. Można 15 a nawet 20m kabla tylko każdy metr to strata siły sygnału. Można też zamiast anteny panelowej użyć czaszy od anteny TV satelitarnej i promiennika do LTE 1800. Na takiej paraboli możliwe jest uzyskanie wzmocnienia nawet 30dBi.
adik79
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2014, o 16:56

Jaka najlepsza antena zewnętrzna do LTE?

Post autor: adik79 »

Witam.
Znalazłem ostatnio na necie coś takiego:
http://allegro.pl/antena-lte-mimo-4g-15 ... 17069.html
Mam pytanie co sądzicie o takich antenach - zaznaczam, że jest tego pełno na rynku, a efekty mizerne.
Czekam na opinie.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015, o 13:20 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Scalenie wątków tego samego autora poruszających temat doboru anteny
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Fenio »

Na "rewelacyjnym" Windows Phone 7 nie mogę wyświetlić tej aukcji (biały ekran) ale po tytule widzę ze chodzi chyba o anteny śrubowe. Jeśli tak to nie kupuj ich, one maja polaryzację skrętną i nie są efektywne w 3g/4g. Lepiej brać sprawdzone anteny panelowe z MIMO jak cybertech albo sorensen.

ps. Na stacjonarnym kompie sprawdziłem tego linka i tak to są anteny helikalne (śrubowe), takich nie kupuj.
adik79
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2014, o 16:56

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: adik79 »

Witam.
W opisie producenta cytuję "Cecha szczególna anteny:
Spolaryzowana dookólnie. Antena H4G nie wymaga dbałości o właściwe ustawienie polaryzacji anteny, jak jest przy antenach dipolowych typu Yagi Uda, czy panelowych."
No to jak to jest?
Czyżby producent z Radomska, który jest na rynku od 1980r. robił nas w bambuko tylko dla kasy?

Oglądamy reklamy i wow internet za jakąś tam kwotę i szybkość do 150 mb/s i co? Bierzemy np. na próbę i rozczarowanie, bo nie przekracza 25-30.
Jak dobrać tę właściwą antenę zewnętrzną do LTE?
Jest tego coraz więcej na rynku ze względu na coraz większe zainteresowanie LTE.
Osobiście sądzę, że taka antena zewnętrzna dużo pomoże tylko jaka?
Panelowa, helicalna, paraboliczna, mimo ja jakie pasmo itd. Pytań jest dużo, a użytkowników będzie coraz więcej,
więc proszę drodzy użytkownicy o informacje jakie anteny posiadacie, co polecacie, jaka odległość dzieli was od nadajników?
Ostatnio zmieniony 18 lip 2014, o 06:03 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: habish »

Dobra antena: http://www.cybertech.com.pl/p116,antena ... -mimo.html
lub coś stąd: http://www.bestpartner.pl/index.php?kategorie=39

Sam mam antenę Bestpartner. Mam LTE z blisko 10 km.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: karol do »

adik79 pisze:W opisie producenta cytuję "Cecha szczególna anteny:
Spolaryzowana dookólnie. Antena H4G nie wymaga dbałości o właściwe ustawienie polaryzacji anteny, jak jest przy antenach dipolowych typu Yagi Uda, czy panelowych."
No to jak to jest?
Czyżby producent z Radomska, który jest na rynku od 1980r. robił nas w bambuko tylko dla kasy?
Tere fere. Mylenie polaryzacji anteny z kątami jej widzenia (kąt połowy mocy, szerokość wiązki) to błąd fatalny.
Używając terminologii producenta z Radomska słabo kierunkowa anteny panelowa jest raczej przeznaczona do odbioru fal radiowych, które po drodze od nadajnika stacji bazowej ulegają wielu odbiciom (np. w centrach miast) i docierają do odbiornika z wielu kierunków.
Anteny H4G mają węższe kąty widzenia (promieniowania) i mogą być bardziej użyteczne gdy anteny stacji bazowej i odbiornika widzą się wzajemnie LOS.
Firma ALL-ANT oferuje również pomoc przy wyborze odpowiedniej anteny. Zapytaj ich i podziel się z nami ich sugestiami.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Fenio »

Wcisna mu to co maja do lte czyli helixy w wersji długiej i krótszej. Ładnie wyglądają, na papierze wzmocnienie też dobre ale ta polaryzacja kołowa niewiele na wspólnego z pionową i poziomą. Też jestem ciekaw jak by te anteny działały ale w necie nie ma żadnego testu. Może ktoś chętny do zakupu, przetestowania i ewentualnego zwrotu gdyby towar okazał się bublem ?
adik79
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2014, o 16:56

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: adik79 »

poszukalem troche na necie i znalazlem ciekawy temat na innym forum
zachecam do lektury i spostrzezen oto link
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=37186
mnie chodzi o to aby ustrzec ewentualnych kupujacych przed kupnem mega wspanialej anteny a potem mozna ja wyrzucic
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Fenio »

Spostrzeżenie mam takie ze parabola przy dobrym promienniku powinna normalnie działać na 1800mhz. Można też użyć anteny offsetowej, wtedy promiennik nie przysłania sygnału.
ODPOWIEDZ