Skradziony telefon-jak zablokować IMEI?

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pietrucha666
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 sty 2014, o 21:55

Skradziony telefon-jak zablokować IMEI?

Post autor: pietrucha666 »

Witam,
skradziono mi telefon na kartę. Numer miałam 5 lat. Niestety, nigdzie go nie zarejestrowałam. Jedyne, co posiadam, to dowód zakupu telefonu i karta gwarancyjna. Jest też kilka maili w mojej skrzynce z ofertami od przedstawicieli Plusa, a gdy przedstawiciele dzwonili, znali moje nazwisko, więc to chyba dowód, że numer jest mój. Czy to policji wystarczy? Co mogę zrobić, by telefon stał się bezużytecznym kawałkiem plastyku?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Skradziony telefon-jak zablokować IMEI?

Post autor: sl@w_es »

„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
pietrucha666
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2014, o 21:55

Re: Skradziony telefon-jak zablokować IMEI?

Post autor: pietrucha666 »

Zanim na forum napisałam, przeszukałam wszystkie wątki dotyczące blokowania numeru IMEI. Znam procedurę, ale dotyczy ona telefonu na abonament bądź na kartę - ale z zarejestrowanym numerem. A ja nie zarejestrowałam numeru. I to jest problem.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Skradziony telefon-jak zablokować IMEI?

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj pietrucha666,

takiej blokady może dokonać tylko zarejestrowany Użytkownik.
1. Możliwość zgłaszania prośby o blokadę/odblokowania numeru IMEI skradzionego urządzenia końcowego mają
wyłącznie Abonenci oraz zarejestrowani Użytkownicy Końcowi.
2. Zgłoszenie prośby o blokadę/odblokowanie numeru IMEI skradzionego urządzenia końcowego może dokonać
wyłącznie osoba pełnoletnia.
3. Blokowanie dotyczy tylko numerów IMEI skradzionych urządzeń końcowych, które zostały zgłoszone na
Policję.
Regulamin dostępny tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pietrucha666
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2014, o 21:55

Re: Skradziony telefon-jak zablokować IMEI?

Post autor: pietrucha666 »

Wynika z tego, że nic nie mogę zrobić, a złodziej pozostanie bezkarny - czy dobrze zrozumiałam? Do bani takie przepisy...
kastar
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sty 2013, o 16:44

Re: Skradziony telefon-jak zablokować IMEI?

Post autor: kastar »

Witam, ja w tym samym temacie.
W punkcie Plusa odmówiono mi zablokowania nr IMEI skradzionego telefonu, bo nie był kupiony w sieci Plus. Przeczytałem regulamin, w którym nic nie ma na temat pochodzenia telefonu. Jest wymóg, aby zgłaszający był Abonentem Plusa. Posiadałem wszystkie wymagane dokumenty. Jak to rozumieć?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Skradziony telefon-jak zablokować IMEI?

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj kastar,

najmocniej przepraszam za te utrudnienia. Możesz opis powyższej sytuacji przesłać nam korzystając z tego formularza.

Informacje na temat innych sposobów zgłoszenia blokady skradziony aparat, znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kastar
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sty 2013, o 16:44

Re: Skradziony telefon-jak zablokować IMEI?

Post autor: kastar »

Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi tylko o potwierdzenie, że pracownik nie miał racji. Poniewż upierałem się, że jest w błędzie, sprawdził informacje w komputerze i podtrzymał swoje stanowisko. W FAQ Plusa w pierwszym zdaniu jest informacja, że pochodzenie telefonu nie ma znaczenia - wystarczy być użytkownikiem sieci Plus. Niestety na Policji zgłosiłem zagubienie telefonu, a nie jego kradzież, ale to inna kwestia. Człowiek się uczy całe życie. Swoją drogą ciekawe jaka jest różnica między zgubieniem telefonu, którego nie można znależć, a kradzieżą. Efekt końcowy jest ten sam.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ