Jak to jest z limitem w Power LTE?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Ricki
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 lut 2014, o 18:55

Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Ricki »

Chciałbym prosić o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących możliwości "przycięcia" prędkości w LTE w skutek dużego obciążenia sieci. Zastanawiam się nad tą ofertą i zmianą łącza z kablowego na LTE, niestety nie jestem przekonany czy Plus jednak nie zablokuje prędkości do nędznych 32kb/s w przypadku stwierdzenia nadmiernego zużycia GB? Jestem w zasięgu LTE i kusi mnie zwłaszcza upload, dużo wysyłam zdjęć i filmów do chmury oraz pobieram danych. Miesięcznie ok 0,5-1 TB więc raczej dość dużo. Jak wygląda sprawa limitu, rozumiem, że mając 30 GB pakiet zliczany jest zarówno w technologii 3G jak i LTE z tym że dla LTE po jego przekroczeniu nic się nie zmienia? Pytam się o to wszystko, bo aż ciężko uwierzyć w to "bez limitu" Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Fenio »

Również bardzo ciekawi mnie ta kwestia ukrytego limitu. No bo jak inaczej nazwać "nadmierne zużycie" transferu ? Ile to jest "za dużo" a ile "w porządku" ?

Jeśli jest jakaś wartość graniczna po której następuje spadek prędkości nawet do 32kbps to analizując taki zapis na logikę wychodzi że limit istnieje. Z tą różnicą że taki limit był by nie jawny dla klienta. Mam rację ?

No bo jak można nazwać usługę nielimitowaną skoro wykupując ją ryzykuję że np. po 50GB prędkość spadnie do bezużytecznych 32kbps i w myśl umowy nie będę mógł nic zrobić bo wszystko pozostanie z tą umową zgodne. Co jeśli taka sytuacja wystąpi np. po 6 miesiącach od podpisania umowy czyli gdy nowi klienci zrezygnują z łączy poprzednich usługodawców a z Plusem zwiążą się 24 miesięczną umową ?
JADWININ
PlusManiak
Posty: 142
Rejestracja: 28 mar 2014, o 21:49

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: JADWININ »

W celu realizacji FUP (czyli po przekroczeniu pakietu podstawowego) Polkomtel przydzieli parametry dostępu do sieci telekomunikacyjnej tj. priorytet dostępu do sieci i prędkość maksymalną dla Abonetów przesyłających dane w ramach usługi „LTE bez limitu” zgodnie z poniższymi zasadami:
a) ...
b) Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s
Tabela ( paragraf 2.2) rozróżnia:
- pakiet podstawowy
oraz
- pakiet podstawowy LTE.
Zapis w paragrafie 8.b dotyczy wyłącznie przesłania i odebrania danych w technologii GPRS, EDGE lub HSPA+.
A nie LTE.
Być może to błąd w tekście ale bardzo korzystny dla nas.
Ricki
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 lut 2014, o 18:55

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Ricki »

Czekam na przedstawiciela sieci, który potwierdzi lub zaprzeczy temu iż to prawdziwy No Limit.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6167
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: mariusz9a »

Nie ma ograniczenia w LTE, w 2G/3G jest do 32 kb/s.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
JADWININ
PlusManiak
Posty: 142
Rejestracja: 28 mar 2014, o 21:49

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: JADWININ »

Ricki pisze:Czekam na przedstawiciela sieci, który potwierdzi lub zaprzeczy temu iż to prawdziwy No Limit.
Jest takie potwierdzenie na tym forum.
KRZYSIEK_PLUS (specjalista plusa) napisał:
" Po wykorzystaniu limitu prędkość w 2G/3G spada do 32kb/s w LTE w zależności od taryfy do 10 Mb/s, 20Mb/ lub bez limitu prędkości. "
Oczywiście źle to napisał, bo z tekstu wychodzie, że w LTE prędkość spada do 10 Mb/s, 20Mb/ lub bez limitu prędkości
A takie prędkości wynikają bezpośrednio z oferty POWER LTE.
Jest to równoznaczne ze stwierdzeniem, że prędkość LTE po wykorzystaniu taryf 2G/3G nie zmienia się, czyli nie spada.
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 1&start=30
Ja mam w ruterze ustawienie TRYB SIECI: LTE.
Więc tryby 2G/3G mnie zupełnie nie interesują bo nie dotyczą.
Ricki
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 lut 2014, o 18:55

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Ricki »

Rozumiem, że w takim razie czy ktoś zużyje 10 GB miesięcznie, czy kilka TB nie ma się czego bać? Niestety jestem w zasięgu ADSL i upload 1 Mb/s jest dla mnie zabójczy. Ratuję się ofertą na kartę z nocnym limitem 50 GB, ale to jest chore, aby o pierwszej w nocy załączyć upload zdjęć i filmów do OneDrive. Ta oferta byłaby dla mnie idealna. Aha, czy ktoś wie jakie są wartości uploadu dla opcji do 10 Mb/s i do 20 Mb/s?
Sceptre
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 9 cze 2014, o 09:43

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Sceptre »

Zarejestrowałem się, bo może komuś to się przyda :)
W zeszłym tygodniu byłem w salonie plusa aby podpisać umowę na abonament i przy okazji wziąłem ten internet (pakiet 20 GB). Oczywiście że niecierpliwe ze mnie dziecko po powrocie do domu zaczęło się testowanie nowej zabawki (router ZTE).
Do nadajnika mam ok 1 km (mieszkam we Wrocławiu), speed test wykazywał download na poziomie 15-20 mbit a upload 6-10 mbit. Poziom sygnału wg routera to -80 dB (cały czas łączy się przez protokół LTE)
Jeszcze tego samego dnia zacząłem testowanie realnych prędkości oraz chciałem się dowiedzieć jak to będzie z tym pakietem, czy faktycznie nie zostanie zżarty. Po bardzo intensywnej zabawie (filmy HD itp) następnego dnia dostałem smsa że mój pakiet został wykorzystany i że mogę dokupić transfer, jednak poza tym nic się nie zmieniło, prędkości cały czas są takie same, więc póki co nie narzekam :)
JADWININ
PlusManiak
Posty: 142
Rejestracja: 28 mar 2014, o 21:49

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: JADWININ »

Wychodzi na to, że kulejąca informatyka PLUSa nie wprowadziła algorytmu wysyłania SMS-ów w programie POWER LTE.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: niko10 »

Transfer został obniżony, ale pewnie 3G. Trudno by ktoś sprawdzał w jakiej technologii jest połączony modem i wysyłał dopiero SMS, żeby kogoś zastać. :) Transfer można dokupić dla 3 i 2G.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Fenio »

Z jednej strony pracownicy Plusa zapewniają na forum że limitu do 32kbps w LTE nie ma. Z drugiej strony pojawiają się głosy jak na forum pclab http://forum.pclab.pl/topic/966953-LTE- ... __12610152 że prędkość została obniżona do 32kbps w LTE. Faktem jest że regulamin nie mówi jasno i jednoznacznie o limicie transferu i prędkości do 32kbps jako TYLKO dla 2G i 3G.
Damian...
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 10 cze 2014, o 21:23

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Damian... »

Tylko ktoś, kto nie zna się zupełnie na sieciach mógł uwierzyć w brak limitów. LIMITY SĄ I BĘDĄ jeszcze długo.

Jeśli będziecie dużo pobierać, zetną wam drastycznie prędkość LTE. Tylko się dziwię, że az do 32 kbs, mogli choć 512 kbs zostawić.

Konsultanci kłamią w żywe oczy, a spora (właściwie większa) część z nich nie ma pojęcia o usłudze, którą sprzedają.

Tak swoją drogą, czy mógłby tu ktoś wydać OFICJALNY komunikat w tej sprawie? Mam na mysli np by ktos powiedział wyraźnie: jaki micie ten limit, 200 Giga mieś?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5658
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: habish »

Ty się zapewne znasz na sieciach najlepiej....
Pisze wyraźnie że zużycie danych będzie monitorowane na bieżąco i gdy ktoś zacznie kopiować na dysk cały internet to MOŻE dostać blokadę...
Na telepolis.pl kilku chętnych testuje Power LTE, wpadnij do telepolis pod artykuł na temat Power LTE, tam w komentarzach dzielą się info o dziennym transferze i aktualnej prędkości
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Fenio »

Ale co to znaczy "kopiować cały internet" ? Ile to jest GB/dobę lub miesiąc ? Inaczej mówiąc ile wynosi tajny limit po którym włączają dodatkowe ograniczenia prędkości ? I jak to się ma do słów na tym forum od pracowników Plusa deklarujących że żadnych dodatkowych limitów nie ma a ta kontrowersyjna kwestia z regulaminu tyczy się tylko 2 i 3G ?

Zacytuję wypowiedzi z tego forum:
pawel1710 pisze:Czyli jak wezmę tę najdroższą opcję za 89 zł miesięcznie, to mam zagwarantowane, że po przekroczeniu tych 30 GB prędkość mi nie spadnie, tak?
Krzysiek_Plus pisze:pawel1710, tak jeśli będzie to połączenie w LTE.
Krzysiek_Plus pisze:Po wykorzystaniu limitu prędkość w 2G/3G spada do 32kb/s w LTE w zależności od taryfy do 10 Mb/s, 20Mb/ lub bez limitu prędkości.
Krzysiek_Plus pisze:lukiboss,
1. W LTE nie ma limitu.
Krzysiek_Plus pisze:zzz, tak i zmiana parametrów w 2G/3G jest uwzględniona w regulaminie w § 2 pkt 7 a dla LTE w pkt 8.
Damian...
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 10 cze 2014, o 21:23

Re: Jak to jest z limitem w Power LTE?

Post autor: Damian... »

Pracownicy Plusa po prostu kłamią, tak to sie ma.

"Tajny limit" to 100 giga, gdzies w tych granicach- tyczy oferty za te 59 zł, potem 32 kbs w LTE (lol). Jaki limit w wyższych taryfach, to sie okaze i to bardzo szybko.

Ale zapomnij o nielimitowanym smiganiu w LTE. Nie zr dzisiaj czy za rok- zapomnij w ogóle. Moze kolejne generacje sieci bedą korzystac z przełomowych rozwiązań, 4 G bedzie limitowane. Sytuacje poprawią przetargi na kolejne czestotliwosci, ale limit zawsze bedzie.
ODPOWIEDZ