Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Ron pisze:
Ps. Czy jeśli w przyszłości planuję posiadać Plush ABO na 30 zł z 5G, to lepiej zrobić MNP od razu do Plusha (widzę, że zasady 1500 GB i rabatów są tożsame), czy wybrać Plus, by móc zarządzać numerem w panelu PlusOnline i aplikacji od razu?
Plush także możesz mieć w iPlus. https://www.plushbezlimitu.pl/aplikacja ... et="_blank

Ps.2. Czy usługa https://doladuj.plus.pl/doladowanie-cyk ... et="_blank jest też w Plushu na Kartę?
Tak, w Plush. https://doladuj.plushbezlimitu.pl/dolad ... et="_blank

Ok, dzięki - czekam za odpowiedzią na resztę wątpliwości i zacznę działać. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

sedzia20,

a jakie wątpliwości pozostały jeszcze do rozwiania?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Joanna_Plus pisze:sedzia20,

a jakie wątpliwości pozostały jeszcze do rozwiania?
Na te Joanna_Plus, na które nie udzielono mi odpowiedzi. Czyli (pogrubienie):

Joanna_Plus napisał(a):
Witaj sedzia20,
sedzia20 napisał(a):
Czy jest możliwość przeniesienia numeru z sieci Otvarta (umowa na czas nieokreślony) do plus na kartę i wyboru taryfy z 5G z opcją 3 miesiące za 0 i pakietem 1500GB na lata?

Tak.
Regulamin Promocji „Rabat za przeniesienie 100%"
Regulamin Promocji „Nawet 1500GB na lata, Plus”

- gdzie znajduje się info, że przy rabacie za przeniesie spełnię warunki "utrzymania ciągłości włączonego pakietu 12x100GB, by otrzymać "Extra 300 GB gdy nieprzerwanie korzystam z promocji przez 12 miesięcy", tj. czy te miesiące gratis jednocześnie nie powodują utraty prawa do benefitu GB? Proszę o doprecyzowanie.


sedzia20 napisał(a):
Jeśli tak, to co trzeba zrobić żeby to szybko załatwić ?

Informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

- jasne, ale w informacji widzę, że są to wytyczne "Jak przenieść numer na kartę do Plusa", a ja w Otvarta mam na abonament - czy wytyczne są takie same i jutro nie zostanę odesłany z kwitkiem z salonu?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

sedzia20,
sedzia20 pisze:Na te Joanna_Plus, na które nie udzielono mi odpowiedzi. Czyli (pogrubienie):
Ja ich nawet nie zauważyłam, ponieważ zostały wplecione w cytat mojej wypowiedzi :-(.
sedzia20 pisze:czy te miesiące gratis jednocześnie nie powodują utraty prawa do benefitu GB?
Nie powodują.
sedzia20 pisze:a ja w Otvarta mam na abonament - czy wytyczne są takie same i jutro nie zostanę odesłany z kwitkiem z salonu?
Zasady realizacji procesu w tym przypadku się nie zmieniają. Inaczej wyglądają tylko tryby przeniesienia numeru. Najlepiej złożyć chyba wniosek z zachowaniem okresu wypowiedzenia, aby dotychczasowy operator nie naliczył opłaty odszkodowawczej. Ale o szczegóły pytaj proszę u operatora dawcy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Joanna_Plus pisze:sedzia20,
sedzia20 pisze:Na te Joanna_Plus, na które nie udzielono mi odpowiedzi. Czyli (pogrubienie):
Ja ich nawet nie zauważyłam, ponieważ zostały wplecione w cytat mojej wypowiedzi :-(.

Zgadza się, chciałem by było łatwiej znaleźć wątek, stąd też wyboldowanie
sedzia20 pisze:czy te miesiące gratis jednocześnie nie powodują utraty prawa do benefitu GB?
Nie powodują.

To w takim razie jak będą liczone, skoro doładowania nie będzie? System sam zaliczy je do liczby wymaganego okresu?
sedzia20 pisze:a ja w Otvarta mam na abonament - czy wytyczne są takie same i jutro nie zostanę odesłany z kwitkiem z salonu?
Zasady realizacji procesu w tym przypadku się nie zmieniają. Inaczej wyglądają tylko tryby przeniesienia numeru. Najlepiej złożyć chyba wniosek z zachowaniem okresu wypowiedzenia, aby dotychczasowy operator nie naliczył opłaty odszkodowawczej. Ale o szczegóły pytaj proszę u operatora dawcy.

Tak, wiem - już raz taką poniosłem, niemniej zrobię tak drugi raz, liczy się jak najszybszy czas uwolnienia numeru
Ostatnio zmieniony 13 maja 2022, o 14:07 przez sedzia20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

Jak liczy się czas, to poproś w salonie o przeniesienie numeru bez okresu wypowiedzenia. Otvartą masz na czas nieokreślony tak? Jeśli tak, to pewnie naliczą opłatę za okres rozliczeniowy.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Ron pisze:Jak liczy się czas, to poproś w salonie o przeniesienie numeru bez okresu wypowiedzenia. Otvartą masz na czas nieokreślony tak? Jeśli tak, to pewnie naliczą opłatę za okres rozliczeniowy.

Zgadza się, tak też zrobię i mam już z nimi uzgodnioną kwotę za odejście :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

sedzia20,
Joanna_Plus pisze: Ja ich nawet nie zauważyłam, ponieważ zostały wplecione w cytat mojej wypowiedzi :-(.
Nie piszmy tak proszę. Ponieważ posty stają się mało czytelne i wyglądają jak napisane przeze mnie.
sedzia20 pisze:System sam zaliczy je do liczby wymaganego okresu?
Tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Joanna_Plus pisze:sedzia20,
Joanna_Plus pisze: Ja ich nawet nie zauważyłam, ponieważ zostały wplecione w cytat mojej wypowiedzi :-(.
Nie piszmy tak proszę. Ponieważ posty stają się mało czytelne i wyglądają jak napisane przeze mnie.

Ok, przepraszam.
sedzia20 pisze:System sam zaliczy je do liczby wymaganego okresu?
Tak.

Sprawdzi się :) Właśnie sprawę załatwiłem i za 24h mam mieć przeniesiony numer bezpośrednio na eSIM - okazało się, że można tak od razu ;)
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Ron pisze:Jak liczy się czas, to poproś w salonie o przeniesienie numeru bez okresu wypowiedzenia. Otvartą masz na czas nieokreślony tak? Jeśli tak, to pewnie naliczą opłatę za okres rozliczeniowy.

No i zostałem wprowadzony w błąd!!! Tyle czasu pisałem tutaj i pytałem czy jest jakaś różnica między Plush i Plus żeby przenieść numer z Otvarta i okazuje się, że to co podesłała Joanna_Plus tyczy się tylko Plusa!
Zatem o 00:15 będę miał taryfę w Plushu ale bez promocji 3x0 dla taryfy 5G, bo ta NIE WYSTĘPUJE w regulaminie (https://api.plushbezlimitu.pl/jcr/files ... 2.2020.pdf) - zbyt późno odkryłem szereg błędów i zostane z samymi stratami...
Opłata dla Otvarta 18,99, strata 3x40 = 120 zł a jak zmienię taryfę kodem na Plus Elastyczna to już nie będę nowym klientem bo przecież MNP mam do Plusha a nie Plusa - tak właśnie się załatwia sprawy, totalna porażka...
Wycofać się nie da, bo nie można jak jest poniżej 24h, a punkt plusa nie odbiera od godziny komórki - TRAGEDIA
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

Powinna być możliwość aktywacji tego pakietu za 0zł na 3m.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Ron pisze:Powinna być możliwość aktywacji tego pakietu za 0zł na 3m.

Nie wiem nie mogę sprawdzić gdyż kod Qr z eSIM nie działa i tak wspaniale technologiczna sieć mająca 19 mln ludzi w zasięgu 5G nie ma możliwości przekazania kolejnego kodu droga mailowa tylko muszę udać się do punktu po karteczkę z kodem - oczywiście wszystkie dokumenty przekazano mi mailem po realizacji MNP No ale wydanie kodu za ten który nie działa to już wyższa szkoła jazdy!
PRZEKLINAM ten dzień w który się za to zabrałem! Jakaś Otvarta mailem przysłała a tu wielki plus hasła sesji iplus nie może mi przesłać niczym innym tylko na numer który de facto jest w próżni - bo ani sim fizycznej ani eSIM nie posiadam! Znaczy mam na karteczce ale nie działa :lol: :lol:
Zajefajny weekend bez telefonu - znaczy mam pożyczony od sąsiadki nokia 1661 a iPhone 12 tylko po wifi buahahaha
Nie ma co - Plus to lider technologii jak się patrzy :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: imarcin0409 »

Ron pisze:Powinna być możliwość aktywacji tego pakietu za 0zł na 3m.
Zgadza się, a tu potwierdzenie:
rafal935 pisze:
tuxowolf pisze:
rafal935 pisze:Witam,

czy w taryfie Nowy Plush, po przeniesieniu obowiązuje 3-miesięczny rabat 100% na pakiet z 20 GB i 5G? (...)
Witaj, Plush ma tak:
Włącz jeden z pakietów:
- Rozmowy, SMSy i MMSy za 0 zł przez 3 mies. wpisując kod *136*11*08#
- Rozmowy, SMSy i MMSy i 15 GB za 0 zł przez 3 mies. wpisując kod *136*11*9096#
źródło
rafal935 pisze: (...) Czy może ten pakiet jest rabatowany tylko po przeniesieniu do taryfy Plus Elastyczna na Kartę?
Tu masz regulamin Plusa: "Rabat za przeniesienie 100%" - w tym “Bez limitu i 20GB 5G”.
Wbrew regulaminowi usługi, usługa Bez limitu i 20GB 5G również jest rabatowana po przeniesieniu do taryfy Nowy Plush ;-)
źródło
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Tak, dziękuję udało się aktywować ten pakiet w Plushu - ewidentny błąd piszącego Regulamin, bo wprost nic nie wynika.
W zasadzie pewności nabrałem po wpisaniu kodu i otrzymaniu SMS-a o prawidłowej aktywacji - a wystarczyło dopisać podpunkt C. A tak dostało się pracownikom infolinii, w punkcie - bez sensu.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

Regulamin Plusha jest po prostu nieaktualny.
ODPOWIEDZ