Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zielka137
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 mar 2023, o 13:47

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: zielka137 »

witam mam pytanie przeniosłem właśnie numer do Plus na kartę
1. czy plus będzie w taryfie elastycznej czy w innej
2. aby skorzystać z promocji 1500 gb i jednocześnie z trzech darmowych okresów No limit w jakiej kolejności muszę wykonać czynności?
A. doładować konto
B. włączyć promocje 1500 GB
C. Wlaczyć promocje trzy okresy No limit za darmo czy też może jakoś inaczej? Rabat jest z automatu? Czy też jest inny kod do 3 okresów no limit?
Dziękuję
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj zielka137,
zielka137 pisze: 2 mar 2023, o 13:51 1. czy plus będzie w taryfie elastycznej czy w innej
Nie wiem jaka taryfa została wybrana podczas przeniesienia. Po aktywacji numeru taryfę można sprawdzić kodem *147#.
2.
Możesz dokonać tego w tej kolejności:
b) włączyć Promocję zgodnie z instrukcją podaną w pkt 1poniżej;
c) włączyć lub posiadać już na koncie aktywny jeden z pakietów cyklicznych: „Bez limitu i 15 GB”, „Bez limitu i 20 GB 5G” ,
„Rozm,sms,mms bez lim,15GB,1000min na UA” , „Rozm/SMS/MMS bez limitu/15GB/30dni/30zl”, „Bez limitu i 20 GB 5G extra” .
Abonent winien korzystać nieprzerwanie z pakietów cyklicznych przez cały okres korzystania z Promocji.
https://api.plus.pl/file/files/file/reg ... BPlush.pdf
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zielka137
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 2 mar 2023, o 13:47

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: zielka137 »

No i niestety historia jak u innych
Mimo posiadania taryfy elastycznej, aktywnej promocji 1500 gb oraz włączonego pakietu za 30 zł w promocji rabat za przeniesienie 0 zł, brak przyznanego pakietu 100 gb

pod kodem*136# wyskakuje:

Aktywne promocje: Bez limitu i 15GB (Limit 14,84 GB, w tym limit UE 5,75 GB) 02-04-2023 08:32, Pakiet 1500 GB (0 GB), GIGA BANK w PLUS, Rabat za przeniesienie 100% 08-06-2023 02:01.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: wlo »

zielka137 pisze: 2 mar 2023, o 13:51 [...]przeniosłem właśnie numer do Plus na kartę
zielka137 pisze: 3 mar 2023, o 10:30 No i niestety historia jak u innych
Mimo posiadania taryfy elastycznej, aktywnej promocji 1500 gb oraz włączonego pakietu za 30 zł w promocji rabat za przeniesienie 0 zł, brak przyznanego pakietu 100 gb
Cytacik taki...
"Dodanie pierwszego pakietu 100 GB nastąpi maksymalnie w ciągu 72h od aktywacji Promocji".
Mannix44
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2022, o 16:48

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Mannix44 »

Mam pytanie. Czy promocja 3 miesiące za darmo dotyczy także nowych pakietów BezLimit, np. tego za 40 zł z 35 GB + 15GB? Proszę o informację, bo od tego zależy czy mam uruchomić promocję 2000 GB czy 1500 GB.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Mannix44,

nie:
1. Rabat, o którym mowa w § 1 ust. 3 zostanie przyznany na opłatę aktywacyjną lub opłatę za odnowienie promocji lub pakietu:
1) „Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu” - opłata po udzieleniu rabatu 0 zł
2) „Bez limitu i 15 GB” – opłata po udzieleniu rabatu 0 zł
3) „Bez limitu i 20 GB 5G” – opłata po udzieleniu rabatu 0 zł
Regulamin
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AdamR
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2023, o 10:15

Numer został przeniesiony # numer nie odpowiada

Post autor: AdamR »

Przeniosłem numer z Play do Flex po sprawdzeniu zasięgu od razu przeniosłem do Plus. Zasięg super, internet w porównaniu do Play i Flex dużo lepszy, jednak rodzina która pozostała w Play (Vectra) nie może się do mnie dodzwonić. W słuchawce słychać tylko "wybrany numer nie odpowiada". Problem jest na tyle tragiczny, że nie mam teraz kontaktu z dziećmi i żoną 🥺. Sprawę zgłaszałem do Vectra / Play jednak oni nie widzą problemu. Co ciekawe, ja mogę do nich dzwonić, tylko nie oni. Co mam zrobić? Kto może pomóc mi rozwiązać sprawę. W Plus zgłosiłem/ C00000001890777.
Z góry dziękuję, jestem już bezsilny.

EDIT:
Czytałem, że to często jest zły routing po stronie Play, ale to może zgłosić jedynie mój obecny operator czyli Plus.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2023, o 09:42 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Mannix44
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2022, o 16:48

Re: Numer został przeniesiony # numer nie odpowiada

Post autor: Mannix44 »

Tylko Plus może Ci teraz pomóc, wysyłając odpowiednie zgłoszenie do Play. Kilka dni i wszystko będzie dobrze.
AdamR
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2023, o 10:15

Re: Numer został przeniesiony # numer nie odpowiada

Post autor: AdamR »

To czekam na jakiegoś specjalistę który mógłby pomóc w tej kwestii Zgłoszenie w Plus #C00000001890777. Bardzo proszę, mam małoletnie dzieci i muszą mieć ze mną kontakt.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

AdamR,

przekazałam interwencję w powyższej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
onifer26
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2023, o 00:17

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: onifer26 »

Przeniosłem numer do Plusa z MobileViking. Po północy przestała działać karta w MV.
Po włożeniu karty Plusa (dokładnie to taryfa Nowy Plush), karty nie widzi, nie ma zasięgu, ani żadnych komunikatów.

Nie pomogło włączanie i wyłączanie telefonu. W innym aparacie jest taka sama sytuacja,karta nie ma zasięgu, pusta kreska.
A zasięg tu z pewnością jest bo miałem już w Plusie starter. Wygląda na to jakby nieprawidłowości w aktywacji/przeniesieniu. Prośba o pomoc.

Edit: jednak mignął komunikat ale tak szybko, że ledwie zdążyłem przeczytac- nieobsługiwany typ karty sim
onifer26
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2023, o 00:17

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: onifer26 »

Jednak komunikat nieobsługiwana karta SIM.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: mariusz9a »

onifer26, spokojnie - to nie działa tak że poprzedni operator wyłącza numer i w tym samym czasie nowy operator włącza numer. To trochę trwa ;-) Patrząc na godzinę pisania Twojego posta to nie ma co się dziwić że numer jeszcze nie działał. Aktualnie gdy ja piszę ten post to numer powinien być już aktywny :-) Oby tylko od tego "panicznego" przekładania karty SIM, nie została ona uszkodzona :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

onifer26,

przeloguj proszę urządzenie (wyłącz i włącz). Jeżeli sytuacja nadal występuje, prześlij proszę przez ten formularz krótki opis sprawy wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL).
Następnie podaj nam tutaj numer zagadnienia, a postaramy się przyśpieszyć weryfikację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
uzytkownik1344
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 7 sie 2022, o 18:28

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: uzytkownik1344 »

Dzień dobry,
Gdzie mogę znaleźć salon plusa, w którym przeniosę numer do oferty na na kartę bez opłat takich jak 12,30 zł za kartę?
ODPOWIEDZ