Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mariusznicpon
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 paź 2014, o 15:01

Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: mariusznicpon »

Plus czy możecie numer aktywacyjny usługę iMessage (+447786205094) dodać do bezpłatnych smsów. Aktywacja tej usługi jest bezpłatna u pozostałych operatorów. A skoro LTE działa w końcu na iPhone w Plusie to tylko bezpłatna aktywacja usługi iMessage stoi mi na przeszkodzie aby przenieść numer do Waszej sieci.
Załączniki
IMG_0012.PNG
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj mariusznicpon,

dziękuję za przesłaną sugestię. Przekazałam ją do odpowiedniego działu.
Będziemy o niej pamiętać przy rozmowach z Apple', :-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mariusznicpon
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2014, o 15:01

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: mariusznicpon »

Witaj Ewa, to czy opłata za sms'a jest naliczana zależy tylko od Plusa. Kiedyś jak byłem jeszcze w Play i napisałem do ich rzecznika prasowego to dwa dni później opłata została zdjęta. Tak więc nie trzeba pisać do Apple :-)
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Magda_Plus »

mariusznicpon podany przez Ciebie numer jest numerem zagranicznym, zatem w teorii wysłanie SMS-a na taki numer jest płatne i pobrana opłata dotyczy wysłania SMS-a międzynarodowego.
mariusznicpon pisze:Kiedyś jak byłem jeszcze w Play i napisałem do ich rzecznika prasowego to dwa dni później opłata została zdjęta. Tak więc nie trzeba pisać do Apple :-)

Dziękuję za sugestię.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mariusznicpon
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2014, o 15:01

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: mariusznicpon »

Czy są jakieś postępy? :-)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Krzysiek_Plus »

mariusznicpon, działanie usług iMessage jest zależne od producenta telefonu. (przy prawidłowym działaniu wiadomości są wysłane za pośrednictwem internetu, a nie standardowo jako SMS).

EDIT:
http://support.apple.com/kb/HT5538?viewlocale=pl_PL
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mariusznicpon
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2014, o 15:01

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: mariusznicpon »

Krzysztof wiadomości są wysyłane za pośrednictwem internetu ale mi chodzi o smsa aktywującego usługę iMessage która wysyłana jest na numer międzynarodowy +447786205094 i opłatę za nią pobiera Plus. Jednorazowo to nie jest problem ale jak ktoś testuje aplikacje dla developerów i formatuje system kilka razy dziennie to za każdym razem po formacie mamy info czy akceptujemy wysłanie wiadomości aktywacyjnej i pobierana jest opłata 0,50pln co w skali miesiąca może urosnąć do 100 zł za samą aktywację iMessage. Tak jak już wcześniej pisałem pozostałe sieci zniosły opłatę za tą wiadomość bo nie jest ona od nas zależna i nie ma innego sposobu na aktywację iMessage z numerem telefonu :-( Zależy mi na tym aby przesłać tą informację do działu który może zlikwidować taką opłatę z systemu bilingowego (w Play zrobili to w 2 dniu od momentu prośby) Chciałbym przenieść swoje numery do Was ale ta opłata mnie powstrzymuje.
mariusznicpon
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2014, o 15:01

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: mariusznicpon »

Czy mamy jakiś postęp w sprawie?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Magda_Plus »

mariusznicpon - niestety usunięcie opłaty za SMS-a aktywacyjnego iMessage jest niemożliwe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mariusznicpon
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2014, o 15:01

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: mariusznicpon »

Dziękuję za odpowiedz, w takim razie moje przejście do Plusa też stało się niemożliwe.
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: moo. »

Mam problem z aktywowaniem iMessage i Facetime a stało się to po wyciągnięciu i włożeniu kary sim. Czy wiecie może coś na temat problemów, gdyż każdy sms aktywujący jest naliczany poza abonamentem i już mam naliczone 10 zł... pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Krzysiek_Plus »

moo., niestety jako operator nie mamy wypływu na działanie/aktywacje tych usług, w tej sprawie proszę kontaktuj się z producentem telefonu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: moo. »

Krzysiek_Plus pisze:moo., niestety jako operator nie mamy wypływu na działanie/aktywacje tych usług, w tej sprawie proszę kontaktuj się z producentem telefonu.
Ok, dzięki :) jeszcze jedno pytanie, internet LTE jest strasznie słaby w Kluczborku, woj. opolskie. Wczoraj sprawdziłem speedtestem i pokazało szybkość pobierania 5 mb/s. Jakieś rady, pomysły? Bo chyba nie taka powinna być prędkość LTE?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: Krzysiek_Plus »

moo., prędkość połączenia jest zależna od wielu czynników i może ulegać zmianie w ciągu dnia w zależności od obciążenia sieci w danej chwili.

Obecnie w Kluczborku tylko jeden BTS obsługuje LTE, więc w zależności od odległość od BTS'a będziesz logował się do LTE1800 lub LTE800, a to może mieć znaczenie na prędkość końcową.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: Aktywacja iMessage i FaceTime iPhone

Post autor: moo. »

Krzysiek_Plus pisze:moo., prędkość połączenia jest zależna od wielu czynników i może ulegać zmianie w ciągu dnia w zależności od obciążenia sieci w danej chwili.

Obecnie w Kluczborku tylko jeden BTS obsługuje LTE, więc w zależności od odległość od BTS'a będziesz logował się do LTE1800 lub LTE800, a to może mieć znaczenie na prędkość końcową.
I wreszcie ktoś to objaśnił. Tak właśnie podejrzewałem, że jest tylko jeden BTS i jest mega obciążony od grudnia... no nic, zatem dziękuję :)
ODPOWIEDZ