Rok ważności konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta

Post autor: sl@w_es »

jolciia_1617,

Powyżej swojego posta masz link do strony z odpowiedzią na nurtujące Cię pytanie.

Ze swojej strony podpowiem Ci, że istnieją dwa sposoby na uzyskanie RWK za dużo niższą kwotę niż ta z promocji Ważne konto.
W tym celu jednak konieczna jest zmiana taryfy na:
- Prosto na kartę (przewiń stronę do opisu właściwej taryfy) - *147*26# / koszt: 5 zł.
Promocja Środki ważne rok powinna aktywować się automatycznie po zmianie taryfy; jeśli to nie nastąpi należy użyć kodu *136*11*01#.
Po stwierdzeniu, że w/w promocja jest aktywna należy dokonać zasilenia konta kwotą minimum 5 zł.
- Nowy Plush - *147*23# / koszt: 5 zł.
Dokonać aktywacji promocji Plush Ważny Rok *121*11*365# - koszt: 5 zł

Zmiany taryfy i aktywacji promocji można dokonać również poprzez aplikację mobilną, niemniej aby zalogować się do niej należy mieć konto na www.plus.pl.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
jolciia_1617
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 21 sie 2013, o 10:53

Re: Rok ważności konta

Post autor: jolciia_1617 »

Jaki będzie koszt włączenia tej usługi?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta

Post autor: sl@w_es »

Której usługi, bo nie rozumiem? Wszystkie niezbędne informacje już podałem.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Jarowaleczek35
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:01

Re: Rok ważności konta

Post autor: Jarowaleczek35 »

Dzień dobry,
czy dobrze rozumiem - wpisuję *136*11*01# pobiera mi z konta 5 zł i w ten sposób przedłużam o rok ważność konta. Moja taryfa to NOWY PLUSH.
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta

Post autor: sl@w_es »

Jarowaleczek35,

nie wiem skąd wziąłeś ten kod, ale nie tedy droga.
Usługę RWK w taryfie Nowy Plush uruchamia się kodem *121*11*365#.
Ponadto można tę usługę aktywować poprzez aplikację mobilną.

Regulamin Promocji „PLUSH WAŻNY ROK”
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Jarowaleczek35
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:01

Re: Rok ważności konta

Post autor: Jarowaleczek35 »

Dzięki wielkie :) I nie muszę po wklepaniu tego kodu, który podałeś doładowywać konta?

EDIT:
Dobra, doczytałem regulamin, dzięki :) Oj, kawy się muszę napić ;)
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Jarowaleczek35 pisze: 9 lis 2023, o 09:39 Dzięki wielkie :) I nie muszę po wklepaniu tego kodu, który podałeś doładowywać konta?

EDIT:
Dobra, doczytałem regulamin, dzięki :) Oj, kawy się muszę napić ;)

A to zależy od kontekstu pytania o potrzebę doładowywania ;-)
Jeśli nie będziesz doładowywał i jednocześnie nie będziesz opłacał pakietu droższego niż 5 zł, operator będzie obciążał Ci konto kwotą 5 zł - za utrzymanie numeru - do czasu wyzerowania stanu konta. Jak wiadomo zerowy stan konta uniemożliwia korzystanie, więc szkoda tych 5 zł na rok ważności konta w takim przypadku.
Jeśli będziesz doładowywał konto kwotą min. 5 zł - przy nie korzystaniu z pakietów usług droższych niż 5 zł - numer będzie aktywny, stan konta będzie dodatni itd.
Jeśli natomiast będziesz korzystał "normalnie" z numeru, czyli jakiś pakiet włączysz, albo bez pakietu więcej niż 5 zł wykorzystasz co 30 dni, doładowywać będziesz musiał, bo w końcu nie będziesz miał kasy na koncie na usługi. No, chyba że masz stan konta pozwalający np. przez rok nie doładowywać konta... ;-)
Jarowaleczek35
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:01

Re: Rok ważności konta

Post autor: Jarowaleczek35 »

nie, nie będę doładowywał, bo to jest mój numer tzw. zapasowy (na wszelki wypadek ;) ) Raz w miesiącu zadzwonię albo wyślę smsa, żeby nie pobierali za brak aktywności i tyle. Chciałbym taką promocję, jak kiedyś był RWK. Czy niczego takiego już nie ma? Czy ta promocja spełnia moje oczekiwania?
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Jarowaleczek35 pisze: 9 lis 2023, o 11:58 nie, nie będę doładowywał, bo to jest mój numer tzw. zapasowy (na wszelki wypadek ;) ) Raz w miesiącu zadzwonię albo wyślę smsa, żeby nie pobierali za brak aktywności i tyle. Chciałbym taką promocję, jak kiedyś był RWK. Czy niczego takiego już nie ma? Czy ta promocja spełnia moje oczekiwania?
No niestety - nie wystarczy rozmowa czy esemes... Min. 5 zł musisz wydać, żeby Cię nie skasowało na różnicę do 5 zł.
No cóż... Nikt (operatorzy) nie daje nic za darmo. Za utrzymanie aktywnego numeru wszyscy już kasują w ten czy inny sposób. MVNO jedynie Ci zostaje, jeśli nie chcesz nic w ogóle płacić. Niestety, nie śledzę ofert, więc też nie wskażę który konkretnie ma najciekawszą ofertę na utrzymanie bezkosztowo numeru aktywnego ;-)
Ja w Plushu utrzymuję, jednak zasilam regularnie po 5 zł konta numerów. Pieniądze transferuję do używanego prepaida, więc są wykorzystywane podwójnie, i dzięki czemu utrzymanie numeru jest za darmo. Jedna rzecz - trzeba pamiętać o zasileniu w terminie.
Jarowaleczek35
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:01

Re: Rok ważności konta

Post autor: Jarowaleczek35 »

Czyli dobre się skończyło... Dzięki wielkie za wyczerpujące informacje :)
ekstraway
Prawie PlusManiak
Posty: 39
Rejestracja: 4 lip 2018, o 18:15

Elastyczna na kartę - przedłużenie ważności konta

Post autor: ekstraway »

Posiadam taryfę Plus Elastyczna na kartę, konto straciło ważność w 12.2023. Na koncie pozostał limit Internetu do wykorzystania ok. 200 GB. Chciałbym najniższym kosztem przedłużyć ważność konta i wykorzystać limit danych. Czy jest tańszy sposób niż opisane poniżej?
1. Zasilenie konta np. 30 zł- najprostszy sposób, ale przedłuży jedynie na 30 dni
2. RWK - kosztuje 29 zł czy może w tej taryfie jest dostępne za 5 zł, jak w niektórych?
3. Jeśli zmienię taryfę na Nowy Plush albo Prosto na kartę i wykupię RWK to posiadany limit Internetowy zostanie zachowany?

Czy może jest jeszcze inny, korzystny sposób, niż wskazane powyżej?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2024, o 10:46 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

ekstraway,
ekstraway pisze: 19 sty 2024, o 00:32 1. Zasilenie konta np. 30 zł- najprostszy sposób, ale przedłuży jedynie na 30 dni
Większa kwota doładowania, doda termin ważności na dłuższy okres. Szczegóły w cenniku.
ekstraway pisze: 19 sty 2024, o 00:32 2. RWK - kosztuje 29 zł czy może w tej taryfie jest dostępne za 5 zł, jak w niektórych?
Nie.
ekstraway pisze: 19 sty 2024, o 00:32 3. Jeśli zmienię taryfę na Nowy Plush albo Prosto na kartę i wykupię RWK to posiadany limit Internetowy zostanie zachowany?
W ramach jakiej promocji posiadasz wspomniane jednostki?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ekstraway
Prawie PlusManiak
Posty: 39
Rejestracja: 4 lip 2018, o 18:15

Re: Rok ważności konta

Post autor: ekstraway »

Joanna_Plus pisze: 19 sty 2024, o 11:00
ekstraway pisze: 19 sty 2024, o 00:32 3. Jeśli zmienię taryfę na Nowy Plush albo Prosto na kartę i wykupię RWK to posiadany limit Internetowy zostanie zachowany?
W ramach jakiej promocji posiadasz wspomniane jednostki?
To był nowy starter, otrzymałem w sumie 400 GB. Obecnie na koncie pisze, że aktywny jest pakiet 1500 GB i do wykorzystania pozostało 200GB z 200GB. Czy jak zmienię taryfę na ww. wymienione, pakiet zostanie?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

ekstraway,
ekstraway pisze: 21 sty 2024, o 21:47 Obecnie na koncie pisze, że aktywny jest pakiet 1500 GB i do wykorzystania pozostało 200GB z 200GB.
Jeżeli to są jednostki przyznane w ramach promocji Nawet 1500GB, to w przypadku zmiany taryfy nie powinny one zostać dezaktywowane. Warunkiem jest oczywiście posiadanie promocji uprawniającej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pytanieplus
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 7 gru 2022, o 18:36

Re: Rok ważności konta

Post autor: pytanieplus »

Czy usługa Plush ważny rok ma zdrożeć do 10 zł? Jeśli tak to od kiedy?
ODPOWIEDZ