Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, pakiet jednorazowy jest przyznany na cały okres umowy. Nie odnawia się wraz z nowym okresem rozliczeniowym jak podstawowy. Informacje z wiadomości potwierdzają całkowite wykorzystanie pakietu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Michał_Plus pisze: 17 sie 2022, o 16:09 misiek6104, pakiet jednorazowy jest przyznany na cały okres umowy. Nie odnawia się wraz z nowym okresem rozliczeniowym jak podstawowy. Informacje z wiadomości potwierdzają całkowite wykorzystanie pakietu.
To mam rozumiec ze ten pakiet jednorazowy juz został wykorzystany?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, tak. Wiadomość zwrotna podaje jednostki już wykorzystane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Traciass
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 paź 2022, o 20:15

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Traciass »

Witam mam problem, otóż posiadam w domu internet LTE od plusa już parę ładnych lat, w tym czasie zdążyłem wymienić router i modem na odu i idu 300 czyli teoretycznie najnowsza technologia oferowana przez tego dostawcę. Od jakichś 2 tygodni doskwiera mi uporczywy problem utraty pakietów, ping jest jak na standardy do których przywykłem okej czyli 30-40ms. Niestety utraty pakietów zaczynają się koło godziny 18 co uniemożliwia mi rozgrywkę w jakąkolwiek grę online. Czy mógłby ktoś stąd pomoc mi z tym problemem ? Tak prezentują się statystyki mojego sygnału Status LTE
Status połączenia Połączony
Stan USIM Gotowy
RSRP -105 dBm
RSRQ -15 dB
RSSI -70 dBm
SINR 5 dB
PCI 38
Cell ID 3210529
Pasmo 7 (2600 MHz)
Antena zewnętrzna Wyłączona
Dane w roamingu Wyłączone

Chciałbym też nadmienić że wcześniej zdarzały się takie problemy ale była to całkowita rzadkość, teraz są codziennie. Moja Lokalizacja to Balbinów koło miasta Opatowa w województwie Świętokrzyskim.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: mariusz9a »

Traciass pisze: 4 paź 2022, o 20:32 Status połączenia Połączony
Stan USIM Gotowy
RSRP -105 dBm
RSRQ -15 dB
RSSI -70 dBm
SINR 5 dB
PCI 38
Cell ID 3210529
Pasmo 7 (2600 MHz)
Antena zewnętrzna Wyłączona
Dane w roamingu Wyłączone
To są parametry w chwili gdy występuje utrata pakietów? Z routerem łączysz się przez WiFi czy po kablu? Gdy pakiety są gubione próbowałeś z poziomu wiersza poleceń w Windows sprawdzić ping do jakiejś strony (np polecenie ping www.wp.pl) oraz trasę pakietów (np polecenie tracert www.wp.pl) żeby sprawdzić czy inne "serwery" odpowiadają i ewentualnie w którym miejscu nie ma odpowiedzi?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Traciass
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 paź 2022, o 20:15

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Traciass »

Tam to są parametry w chwili posiadania lossu, z routerem łączę się po kablu który oczywiście najpierw wymieniłem żeby wyeliminować problem po jego stronie, nic to nie dało. Niestety nie mam możliwości spingowania serwerów z poziomu cmd bo korzystam tylko i wyłącznie z xboxa
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1241
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Traciass pisze: 5 paź 2022, o 12:46 Niestety nie mam możliwości spingowania serwerów z poziomu cmd bo korzystam tylko i wyłącznie z xboxa
Upewni się ze problem nie jest po stronie karty LAN na XBOX, czyli przetestuj na wifi.
Jeśli bez zmian to sprawdź na innych serwerach DNS, możesz też spróbować zmianę portów w ustawieniach xbox i zweryfikuj ponownie.
Traciass
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 paź 2022, o 20:15

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Traciass »

Zmieniałem porty próbowałem na innych dnsach, a co do karty lan to raczej wykluczam taką możliwość bo ten problem pojawia się zawsze od około 18 do 22 a poza tymi godzinami internet dziala naprawdę super
Traciass
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 paź 2022, o 20:15

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Traciass »

Swoją drogą może ktoś polecić jakieś dnsy ?
bart.pp.PL
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2022, o 18:52
Lokalizacja: 78-445

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: bart.pp.PL »

Witam na tym jakże pięknym portalu pochwał co mi LTE dasz.

Dokładam cos co jawnie PLUS sobie prowadzi na klietnacjh i rżnie z trasnferów tłuimaczac ze nadajnik mógł być chwilo obciążony - taki piece of shit w tym prawdy ile że Putin jest obrońcą Ukrainy a armia czerwona nie mordowała naszych w represjach sowieckich do lat 80-tych. to tak zasięg i obciążenie nie ma tu żadnej roli wykładniczej na prędkości null zero nic więcej jak tłumaczenie się aspektem które przy masztach i planowania ich czasu użytkowania przewiduje ile lat i na jakim obciążeniu ma zapewnić działanie wg określonych i homologowanych parametrów szerokopasmowego łącza w PL.

Tak tu macie moje screeny z tego czym jest dobowe przestawienie przepustowości i zalogowanych w tym obszarze odbiorców. systematycznie około godz 23:50-24:00 transfery lecą 4x-6x w górę bez żadnego modyfikowana nawet jednego parametru mojego hardware'u i konfiguracji tylko czas zegara więc Sie pytam k...a jak jak kuźwa przy takim zysku dBi sygnalu z anteny jaki mam 69-72 to ja rwał z LTE w deszczu do 70Mb/s.

A teraz kierunkowa dwuzakresowa Yagi i i nawet 2,5 to jests sukces - to jest jawna kradzież z mojego abonamentu zdeklarowanych mi możliwości i jeszcze mi mówią przeciążenie a ja powiem kłamstwo chyba trzeba z prawnikiem poprosić o info logowanych ilości i numerów szczątkowych imei urządzeń w celu analizy tego przeciążenia czasu z mojego obciążenia nadajnika w tym momencie same logi nic więcej to wystarczy aby określić procent zasobów użytkowanych do pozostałych.

Ale jak sprzedali/wydzierżawili pasma ze swojego nadajnika wyzszych czestotliwosci innym bo mało używane były zostawiając 900-1800 to się nie ma codziwec ze byle rozmowa wali po każdym pakiecie transmisji i przepustowosci choćby log do siec tu rwie z tego zakresu mi wywalać pakiet i sumę kontrolną powaliło i ponowna negocjacje paczek odbioru i efekt jaki jest widać. pliki screenów tylko z pomiaru w odstępie czasu nic więcej nie zrobione dobrze ze rezonans tego nagłego obciążenia stacji nie upalił infrastruktury sieci Gsm taki indukowany ładunek mógłby usmażyć parsiuka w ubojni na odległość a wyemitować musi bo każdy elektronik wie o czym sie tu spina i co toczy na język
No tragedia biedny operator nie planowal takego uzytkoania w latach jego LCC ktop tam pracuje kto śz MS czy tel. wrózka dała zielone światło budujda jse te maszty fengshui rok świni bedzie pan zadowlony

A może wcale nie było takowego obciążenia. testy mogę codziennie o tej samej porze w taki sam sposób robic wiec jak codziennie taki sam efekt mamy zaj...ste społeczeństwo co jak bóg przykazał co do minuty w spiochy szaj phony w bunkier off i na wóz do spania kto w to uwierzy FB posty inne ścierwo tej ery do 2:00 meczy kowalskiego nie jednego kto przeciwny ten jest imigrant z planety eape albo inny kosmita.

Ściema Ściema nawijane pseudo wymówki Wsio to lipa jak wegetariańskie z orlenu parówki co k...a jest

Tektura z kartonu po paczkomacie z olejem na półki a karton na ruszta.

Rok czasu obserwowałem testowałem mój hardware za nie male dziengi co stoi i zachowanie sie parametrów szerokopasmowego pasma i pasm mojego usługodawcy i to co jest wynikiem i jasnym typem takiego zachowania to jest kradzież co mój partner biznesowy czyli on mnie doi ja krowa się daje i nie mam prawa głosu bo to infrastruktura nie wydaje g..o jak placek na łące za milką w Alpach.

Pomarańcza co stoi maszt ze 300m od mojego plus/- na zwykłej karcie z kiosku za 5zl wali transfer bez anteny na zew. budynku wew routera jak stoi j...ny w kąt sim to sie topi od gęstości tego przesyłu OR górą / a ja w abonamencie w pakietowym łączy mam za...ste 2,5Mb/s a UL co śmieszniejsze jak u streamera 3-5x większy jak DL YT albo reddita by sie uśmiał co za kabaret co ja nie widzę co sie od...la w tej kwestii
halo 20Mb/s jest wiecej niz 2,5Mb/s czy nie czy z matmy noga z maturą na 6 i zero ustych jednak było pomyłką
karwa szwa podnosi mnie weźcie to ustawcie jak należy bo ja wam dołożę tak jak prawo mi na to pozwoli z kalibru dowodowego certyfikowanego do sprawy cywilnej może zbiorowy pozew a prawny wymóg właściciela raportu ku temu krokowi zapewniony nawet sami go sugerujecie BRAVO +++plus pare dodatkowych ekspertyz jako odniesienie współczynnika pomiaru dla odchyłki moz;liwego błędu matematycznego. I w tej sprawie polityki uprawia wianej poleci ze stołka pan decyzja rąbać wsio co nie VIP-s. Z tego placę za 450GB na m-c karwa szwa bwez limitu porzekroczeniu i spadku prędkości pakietu pobierania i wydawania więc jak mam to nawet do połowy z tym transferem wyrwać a może zostałem oszukany przez pracownika Plus-a w punkcie przy umowie nie dopełniono doinformowania że technicznie nie da się tyle uzyskać na łączu i takie pakiety są wyłudzeniem nie usługą bo nadajniki zatwardzenie mają i laksigen nie działa
z e-apkteki porada jak nawali, wiec nie powinno mi byc w takim trybe oferyty proponowane bo to niuczciwa konkurencja i jest na to artykuł prawny też.

Jak wy dostaliście Homologację to nie jest kwestia że sire przeciążają to jest w liczone w raport planu rozbudowy sieci na ładnych kilka lat do przodu i tylko dronem odchyłki są w takich kwestiach w dzisiejszych narzędziach analityki biznes planu i kosztów inwestycji nikt tak banki-pięcu nie wykłada na utrzymanie tego złomu zasilanie serwisowanie itp to jest obciążenie dla właściciela inwestycji i chce przed miec info ile to kosztuje nie w trakcie.

Kosztorys i potem poprawki co chwile szybciej koszta serwisowe/modernizacji niż przewidywano to podziękować i na zasiłek z całym zespołem ekspertów od rozwoju i rozbudowy a z jakiej bajki te smerfy czy to muminky Pythona a może tu.bi.sie tam.sie co sie to sie.

JAk nic pod stołem aprobata sygnatura zgodności odbioru inwestycji kosztowała wiela viefiel szwagier zarzucił zanęty
na AMG by stykło, czy laFerri a może Lambo SV dla bezdomnych od ojca z plebanii.

screenshot z jednym mną użytkownikiem po LAN RJ45 w kat.6e zero wifi on time
wt-in-da-hell
wt-in-da-hell

ktoś racjonalne poda argumenty że to jest nie tak jest em socjopatyczne ciekawy i z reguły odrabiam lekcje zanim zacznę walić po Copro stołkach taki zawód nie ma domysłów tylko dowody zero nieprzewidzianych możliwości tylko nie sprecyzowanie drobne jest w marginesie akceptowalnego błędu codziennego managementu procesu produkcji Railway Industry całej europy ,wiec wiem o czym tu piszę.
bart.pp.PL
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2022, o 18:52
Lokalizacja: 78-445

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: bart.pp.PL »

damm zaklepakl dubel re-topic post. calego nie moglem od tak del.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Ewa_Plus »

bart.pp.PL,
- z przesłanych screenów wynika, że w godzinach szczytu stacja jest obciążona stąd niższe prędkości.
Spróbuj może skierować antenę na inną okoliczną stację i sprawdzić jak wówczas będzie działało.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bart.pp.PL
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2022, o 18:52
Lokalizacja: 78-445

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: bart.pp.PL »

Ewa_Plus pisze: 6 paź 2022, o 18:08 bart.pp.PL,
- z przesłanych screenów wynika, że w godzinach szczytu stacja jest obciążona stąd niższe prędkości.
Spróbuj może skierować antenę na inną okoliczną stację i sprawdzić jak wówczas będzie działało.
Naprawdę godz szczytu 0d 7:00-24:00 , czy ja przesłałem strefę czasową z USA czy Central Europe
GMT +2h:00 min wg precyzji przeciez widac jak na dłoni o której są robione pomiary i jaki szczyt a kierownika u sekretarki bo o jak naprawde prosze o poprawe przedrostka stanowiska służbowego na junior albo student bo nie ładnie wygląda i burzy to co ten poziom budowali latami inni poprawnymi decyzjami i efektywnym analizowaniem źródła problemu ale przeceiz to wiemy ... czy ?

doprecyzuję i naświetlę nietypowy stan tego topic na priv kontakt to nie na takie fora jest case takk z piety .
@needed
min okrzesania kultury mam i takich treści nie podawać na pierwszym tańcu.
B
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1241
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Traciass pisze: 5 paź 2022, o 21:11 Swoją drogą może ktoś polecić jakieś dnsy ?
Google DNS sprawdzałeś 8.8.8.8 i 8.8.4.4 ?
Traciass pisze: 5 paź 2022, o 19:34 bo ten problem pojawia się zawsze od około 18 do 22 a poza tymi godzinami internet dziala naprawdę super
Jesteś jednym użytkownikiem wtedy? Czy ktoś jednocześnie korzysta? Jeśli tak, to może warto ustawić w routerze priorytet na ten port z którego korzystasz w Xboxa, wtedy pakiety będą miały pierwszeństwo i nie powinno być problemu.

Jeśli nie, to to może zapycha się łącze w godzinach szczytu wtedy warto było by zrobić test w momencie występowania problemu by zobaczyć czy nie ma np.: problemy z UL. Na Twoim screenie widać cell ID i na jego podstawie wiemy, że łączysz się z BTS w miejscowości Kleczanów, a to bardzo daleko - więc może spróbuj zmień kierunek anteny na Włostów albo Opatów.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Ewa_Plus »

bart.pp.PL,
- jeśli chodzi o korzystanie z Internetu to godziny wieczorne (jak 21:27 z Twojego screena) to godziny szczytu.
Zgłaszałeś może gdzieś tę sytuację?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ