Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mbonkowski
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 lis 2015, o 13:45

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: mbonkowski »

Mam problem z tą ofertą(dokładnie POWER LTE 2.0 40GB), w umowie mam zapisane, że LTE jest bez limitów GB i bez limitów prędkości, podpisałem umowę 09.11. Internet używam w swoim routerze Huawei B315, centrum warszawy, 100m od pałacu kultury, ciągle zasięg LTE, RRSI ciągle -51 więc zasięg nie powinien być tu problemem. Wszystko działało jak należy do 25.11(praktycznie za każdym razem speedtest wykazywał ponad 100Mbps), tego dnia koło godziny 21 zauważyłem znaczne spowolnienie internetu, speedtesty wykazywały już nie 100Mbps, a 1Mbps(widać ewidentnie, że jest lejek bo jest ciągłe 1Mbps, żadnych wahań) co powoduje, że internet ledwo działa. Zadzwoniłem na infolinię tego samego dnia żeby się dowiedzieć z jakiego powodu transfery są tak niskie, Pan powiedział, że nie mam żadnego lejka i że sieć może być obciążona, polecił mi restart routera 5-10 minut po zakończeniu rozmowy zapewniając, że będzie znacznie szybciej. Do dziś jest bez zmian, ciągle stałe 1Mbps. Czuję się oszukany bo internet bez limitu GB i prędkości chciałem używać w domu(potrzebny jest mi również do pracy), docelowo miał mi zastąpić kablowe UPC, a jednak chyba nie nadaje się do tego celu bo prędkości i jakość działania w tym momencie jest żenująca. Co najlepiej w takiej sytuacji zrobić?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: Krzysiek_Plus »

mbonkowski, proszę wykonaj test na www.speedtest.net i wklej link do wyniku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mbonkowski
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2015, o 13:45

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: mbonkowski »

HUAWEI B315 + Apple Airport Extreme: http://www.speedtest.net/my-result/i/1451751414
iPad Air 2 LTE: http://www.speedtest.net/my-result/i/1451287616
Dla porównania bez lejka HUAWEI B315 + Apple Airport Extreme: http://www.speedtest.net/my-result/i/1442780986
iPad Air 2 LTE bez lejka: http://www.speedtest.net/my-result/i/1440600975
Ostatnio zmieniony 27 lis 2015, o 14:58 przez mbonkowski, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: Krzysiek_Plus »

mbonkowski, a czy możesz wykonać aktualny test?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mbonkowski
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2015, o 13:45

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: mbonkowski »

Do aktualnych wyników nie mam dostępu w tym momencie. Za kilka godzin mogę wkleić i aktualny, ale sytuacja jest bez zmian, jak w pierwszych dwóch linkach.
Edit:
Znalazłem jeszcze testy z wczoraj:
http://www.speedtest.net/my-result/4863972137
Ostatnio zmieniony 27 lis 2015, o 15:16 przez mbonkowski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: Krzysiek_Plus »

mbonkowski, jeśli dziś dalej utrzymuje się na takim poziomie to najprawdopodobniej zgodnie z regulaminem umowy, zadziała zasada FUP.
11.W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-
Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości minimalnej 32 kb/s.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
qpiec100
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 13 sty 2015, o 23:18

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: qpiec100 »

piękny lejek :(
ile danych przesłałeś w bieżącym okresie rozliczeniowym?
mbonkowski
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2015, o 13:45

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: mbonkowski »

qpiec100 pisze:piękny lejek :(
ile danych przesłałeś w bieżącym okresie rozliczeniowym?
Możliwe, że dużo, ponieważ pobierałem gry przez xbox live, ale skoro miało być bez limitów prędkości i GB to za bardzo się tym nie przejmowałem.
Krzysiek_Plus pisze:mbonkowski, jeśli dziś dalej utrzymuje się na takim poziomie to najprawdopodobniej zgodnie z regulaminem umowy, zadziała zasada FUP.
11.W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-
Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości minimalnej 32 kb/s.
Czyli "Mistrzowskie" robienie w balona. BRAWO WY!
Początkowo byłem naprawę zadowolony z waszych usług, z uwagi na charakter pracy jaki wykonuję często jestem pytany o najlepszy dostęp do internetu, bardzo chwaliłem właśnie to rozwiązanie czyli LTE bez limitu danych i prędkości w plusie. Rozważałem nawet przeniesienie wszystkich swoich usług do waszej sieci. Ta sytuacja jest przykładem, że ta oferta chyba jednak nie jest godna polecenia zwłaszcza do zastosowań domowych i dołączę do szerokiego grona niezadowolonych klientów :) Na szczęście umowę mam tylko(albo aż) na 12 miesięcy, mam jednak wrażenie, że jeśli sytuacja nadal będzie bez zmian to szybciej skończę przygodę z waszą siecią bo taki nielimitowany limitowany dostęp zupełnie mnie nie interesuje.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2015, o 15:33 przez mbonkowski, łącznie zmieniany 1 raz.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: habish »

Każdy operator mobilny ma zostawioną taką furtkę w przypadku internetu LTE.
Internet mobilny to niestety nie kabel.
Jeśli nie wierzysz, odwiedź forum konkurencji.
Wracając do tematu to fajnie by było gdybyś podał po ilu GB ograniczyli Ci prędkość do 1 Mbps bo już bardzo dawno nie było takiego przypadku na forum.
mbonkowski
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2015, o 13:45

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: mbonkowski »

Sprawdzę to jak tylko będę miał taką możliwość, rozumiem, że trzeba wysłać jakiś płatny kod SMS? Konkurencją to według mnie dla tej oferty jest też np. światłowód z orange, który też rozważałem(tam raczej prędkość nie byłaby ograniczona po pobraniu nawet 1TB danych), w końcu oferta plusa też jest reklamowana jako internet domowy w dodatku bez ŻADNYCH limitów. Szkoda, miało być tak pięknie...
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: habish »

Nie. Zaloguj się do panelu admina w routerze.
LTE nie jest konkurencją dla światłowodu...
mbonkowski
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2015, o 13:45

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: mbonkowski »

patryk7588 pisze:Nie. Zaloguj się do panelu admina w routerze.
LTE nie jest konkurencją dla światłowodu...
Używałem tej karty w różnych urządzeniach w celu sprawdzania prędkości na poszczególnych setupach, poza tym sam router resetowałem(nie restartowałem) po zauważeniu tego lejka, więc pełnego transferu tam nie będę miał. Każdy domowy internet(UPC, Neostrada czy wspomniany światłowód od orange) w moim mniemaniu jest konkurencją dla LTE domowego, cenowo te oferty nie odbiegają znacząco, osiąganymi prędkościami również(najtańszy światłowód od Orange jest nawet wolniejszy niż LTE cat 4), różnicą jest jedynie technologia przesyłu danych. LTE pod kątem technicznym zdecydowanie może służyć jako domowy internet bez żadnych limitów. Zwłaszcza, że korzystałem już z takiego rozwiązania w Play(abonament na telefon + LTE bez limitu), pobierałem równie dużo danych co teraz i nigdy lejków nie uświadczyłem(pomijając fakt, że sama maksymalna prędkość była niższa niż plusie). Rozumiem, że operator musi mieć narzędzia prawne dzięki którym można ograniczyć dostęp wyjątkowym pijawkom, ale bez przesady. Nie było tak, że wykorzystywane było pełne pasmo dostępnej przepustowości 24/7, a mam wrażenie, że jedynie w takich przypadkach powinny być stosowane lejki. Moim zdaniem to jest jedynie kwestia uczciwości operatora, a reklamowanie internetu bez limitu i nakładanie lejka bez poinformowania mnie o przyczynie nie jest w porządku (przypominam, że konsultant na infolinii twierdził uparcie, że lejka żadnego nie mam).
pisz_prawdę
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2015, o 20:57

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: pisz_prawdę »

mbonkowski pisze:Moim zdaniem to jest jedynie kwestia uczciwości operatora, a reklamowanie internetu bez limitu i nakładanie lejka bez poinformowania mnie o przyczynie nie jest w porządku (przypominam, że konsultant na infolinii twierdził uparcie, że lejka żadnego nie mam).
Taaaa, szkoda, że nie trafiłeś wcześniej na to forum. Mimo wielu wyciętych postów nadal można znaleźć informacje o "nielimitowanym" LTE z Plusa. Konsultant powiedział Ci to co chciałeś usłyszeć, a to że skłamał to już inna para kaloszy.
mbonkowski
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2015, o 13:45

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: mbonkowski »

pisz_prawdę pisze:
mbonkowski pisze:Moim zdaniem to jest jedynie kwestia uczciwości operatora, a reklamowanie internetu bez limitu i nakładanie lejka bez poinformowania mnie o przyczynie nie jest w porządku (przypominam, że konsultant na infolinii twierdził uparcie, że lejka żadnego nie mam).
Taaaa, szkoda, że nie trafiłeś wcześniej na to forum. Mimo wielu wyciętych postów nadal można znaleźć informacje o "nielimitowanym" LTE z Plusa. Konsultant powiedział Ci to co chciałeś usłyszeć, a to że skłamał to już inna para kaloszy.
Większość tych wypowiedzi dotyczyło starszej oferty(POWER LTE 1.0), która nie była reklamowana jako internet bez limitu prędkości, brałem to pod uwagę i wyraźnie pytałem o to sprzedawcę w punkcie, ale wtedy oczywiście było wszystko pięknie i bez żadnych limitów. Słyszałem o tych słynnych ukrytych lejkach plusa ale liczyłem, że w ofercie gdzie wyraźnie jest wszystko bez limitu faktycznie taki internet dostanę. Bardzo żałuję, że jednak nie zrezygnowałem w ciągu pierwszych 7 dni.
Aktualny wynik Mistrzowskiej oferty Plusa czyli Power LTE 2.0 bez limitu GB i bez limitu prędkości w pełnym zasięgu LTE(RRSI -51) w samym centrum stolicy: http://www.speedtest.net/my-result/4867513511
qpiec100
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 13 sty 2015, o 23:18

Re: Nowa oferta „JA+ POWER LTE 2.0"

Post autor: qpiec100 »

ilość pobranych danych możesz sprawdzić na plusonline... Eksportujesz csv i patrzysz na sumę w Excelu...
Ciekawi tu jesteśmy aktualnych wartości dla FUPa :-)
ODPOWIEDZ