wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
local
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 paź 2021, o 12:01

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: local »

Joanna_Plus pisze: 28 mar 2023, o 11:24 Mannix44,

po wyłączeniu VoLTE/VoWiFi w urządzeniu, jak wygląda sytuacja? Połączenia są wówczas dostępne?
Nie wiem jak u Mannix44 ale u mnie po wyłączeniu usługi kodem połączenia wracają do normy. Jak by był gdzieś problem z usługą dla numerów przeniesionych do Plusa. Konsultant zaproponował wymianę karty SIM ale wątpię, że to coś da. Może przy jednostkowym problemie by coś dało ale z tego coś widzę to problem jest szerszy.
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: bodek510 »

Niestety mam ten sam problem na numerze w plusie na kartę, przy włączonej usłudze wifi calling nie można nigdzie się dodzwonić, "abonent jest nie dostępny". Na numerze w abonamencie wszystko jest ok. Numer jest w plusie od 12 lat, chciałem tylko włączyć rozmowy przez wifi, bo fon wyjeżdża na saksy.
Mannix44
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2022, o 16:48

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Mannix44 »

Tak, wyłączenie usług IMS (VoLTE i VoWiFi) naprawia problem. Technicy powinni przyjrzeć się konfiguracji tych usług. Wychodzi na to, że problem dotyka wyłącznie tych numerów, na których dopiero się te usługi uruchamia. Nie jest ważne, czy numer jest nowy, przeniesiony czy już od dawna w sieci. Teraz włączasz VoLTE lub VoWifi i nie możesz dzwonić. Numery, które już od jakiegoś czasu maja te usługi włączone działają poprawnie.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: g-rs »

Mannix44 pisze: 28 mar 2023, o 23:30 Numery, które już od jakiegoś czasu maja te usługi włączone działają poprawnie.
Potwierdzam. Mam usługi włączone od ponad roku i na razie działają. Piszę "na razie", bo jak widać w tym i w innych wątkach Plus to dziś jedna wielka awaria.
Mannix44
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2022, o 16:48

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Mannix44 »

Ja wczoraj się ewakuowałem z Plus na Kartę. Dziś numery już działają u innego operatora. Wrócę do Plusa na pewno, ale jak się te awarie związane z VoLTE i VoWiFi skończą.
Awatar użytkownika
Spark
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 13 maja 2016, o 14:19

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Spark »

U mnie żadnych problemów z połączeniami czy to Volte czy WifiCalling. Plush na kartę.
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: bodek510 »

Na numerze na kartę, wifi calling już działa. Jednak te nasze uwagi na forum coś dają, technicy plusa muszą je czytać 😁
autolux007
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2022, o 21:38

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: autolux007 »

Witam, mam problem z WiFi calling na telefonie Huawei p30 lite. Jestem aktualnie w Turcji gdzie chciałem korzystać opcji wifi calling, niestety nie działa. Wlaczone mam w telefonie Volte, wifi calling, wysyłałem sms na 2601,resetowałem ustawienia wifi, w dalszym ciągu podczas połączenia telefon korzysta z roamingu (jest literka r przy połączeniu). Czy ktoś może mi pomóc? 🙏
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6158
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: mariusz9a »

A w Polsce Ci VoWiFi działało?
Włącz tryb samolotowy, a następnie włącz WiFi. Wtedy będziesz miał pewność że rozmowa leci przez WiFi.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
autolux007
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2022, o 21:38

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: autolux007 »

Włączając tryb samolotowy i probojac wykonać połączenie karze mi wyłączyć tryb samolotowy. W Polsce na tym telefonie w 2022r na pewno działało wifi calling na tym telefonie ale byłem wtedy w sieci Orange. Po przenosinach do plusa niestety nie sprawdzalem(podobno dziala)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6158
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: mariusz9a »

Ale po włączeniu trybu samolotowego musisz włączyć WiFi.
Szkoda że nie sprawdziłeś w Polsce. Teraz to cieżko stwierdzić co i jak. Tylko kontakt z BOK o weryfikację i ewentualną aktywację. Możesz napisać przez formularz na stronie Plusa i podać tutaj numer zgłoszenia. Jak pojawią się Specjaliści Plusa to pomogą. Ale musi być numer zgłoszenia.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
autolux007
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2022, o 21:38

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: autolux007 »

Mam włączone wifi w trybie samolotowym i niestety nie działa
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj autolux007,
mariusz9a pisze: 18 cze 2023, o 17:03 Tylko kontakt z BOK o weryfikację i ewentualną aktywację. Możesz napisać przez formularz na stronie Plusa i podać tutaj numer zgłoszenia. Jak pojawią się Specjaliści Plusa to pomogą. Ale musi być numer zgłoszenia.
Prześlij proszę krótki opis sprawy wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) przez ten formularz. Następnie podaj tutaj numer zagadnienia, a poproszę wówczas o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
autolux007
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2022, o 21:38

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: autolux007 »

CASE/230619/1796 Roaming i połączenia międzynarodowe
Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Joanna_Plus »

autolux007,
autolux007 pisze: 19 cze 2023, o 21:15 CASE/230619/1796
Przekazałam prośbę o weryfikację i odpowiedź na tę wiadomość.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ