ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marjano82 »

Wygląda na to że problem jest sprzętowy i bez naprawy gwarancyjnej / wymiany się nie obędzie.
Tak też myślał konsultant w salonie PLUS-a. W sobotę właśnie odebrałem ODU i IDU po miesięcznym okresie reklamacji- serwis stwierdził że oba urządzenia są w 100% sprawne.
Lejków nie masz, prędkości 7 Mb/s downloadu i 10 Mb/s uploadu to nie lejek a przeciążona stacja bazowa.
Miewam, :-) kiedy ODU-IDU było w reklamacji a ja używałem danego w zastępstwie mobilnego modemu LTE zdarzało się, że i 1MB/s nie mogłem uzyskać po przekroczeniu limitu.... wtedy wkładałem do urządzenia swoja drugą kartę LTE z Plusa (bez przekroczonego limitu) i od razu odczuwało się poprawę.
Twój brat, z drugiej strony BTSa łączy się z innym sektorem, widocznie na twoim sektorze stacji jest więcej klientów, więc i ruch jest większy a prędkości mniejsze, po stronie twojego brata sytuacja jest odwrotna.
Jest odwrotnie, Klicko to mała wioseczka przyległa ściśle do Myśliborza i ma ok 300 mieszkańców. BTS jest na maszcie "wieży telewizyjnej"dokładnie pomiędzy wspomnianym Klickiem (i kilkoma dalszymi wioskami oddalonymi o 2-3 kilometry) a 10 tysięcznym Myśliborzem- brat mieszka w Myśliborzu po moim zdaniem zdecydowanie bardziej obciążonej stronie BTS-u.
U mnie ODU było oddalone od anteny satelitarnej ok 10 metrów, wisiało na uchwycie przy dachu 2 piętrowego budynku, teraz jest niżej ale żadnych różnic nie stwierdzam. Urządzenie zawsze było i jest frontem skierowane w stronę BTS.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

I ten 1 Mb/s masz non stop, do końca okresu rozliczeniowego o każdej porze dnia?

Sam pisałeś że brat będąc u Ciebie ze swoim sprzętem miał znacznie gorsze prędkości niż u siebie.
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marjano82 »

No nieraz było -2-3 MB/s do końca okresu rozliczeniowego ale raczej nieczęsto. Sprawa lejków- czy są czy nie to kwestia III-rzędna, na dziś nie warto nimi się zajmować :-) mnie irytują najbardziej te restarty i tak dramatycznie słaby zasięg pomimo tak bliskiego BTS. Zarówno konsultanci Plusa na miejscu, pomoc techniczna telefonicznie ani ich serwis "oficjalnie" nie mają na dziś pomysłu co się dzieje(choć niemal pewnym jest, że tak jak piszesz stacja bazowa jest zbyt mocno obciążona) , jedno wiedzą- mam płacić.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

marjano82, na początku 3/2017 planujemy dodać do BTS'a, z którego obecnie korzystasz jeszcze LTE800, więc być może w tej częstotliwości będziesz uzyskiwał lepsze parametry.

Jeśli chodzi o zrywanie połączenia to czy z IDU łączysz się po kablu, czy poprzez Wi-FI? Czy diody na urządzeniu sygnalizują utratę połączenia z internetem? Jaki komunikat uzyskujesz wtedy na komputerze (zerwane połączenie, łączność ograniczona)?

Spróbuj również przestawić "Zdalną Aktualizację" na tryb ręczny (Ustawienia -> Ustawienia Podstawowe -> Zdalna Aktualizacja).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marjano82 »

Połączenie ODU-IDU jest oczywiście po kablu- a tam jest możliwość połączenia tych dwóch urządzeń poprzez WI-FI???

Z reguły restart objawia się tak że na routerze gasną lampki od LTE - wpierw ODU LTE potem power i status po czym migają na czerwono a urządzenie resetuje się i uruchamia się ponownie, jakbym odłączył na chwilę zasilanie. W komputerze komunikat "brak dostępu do internetu" jednak połączenie wi-fi laptop-router nie zrywa się bo trzy górne lampki niezmiennie świecą na niebiesko.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

marjano82 pisze:Połączenie ODU-IDU jest oczywiście po kablu- a tam jest możliwość połączenia tych dwóch urządzeń poprzez WI-FI???
Miałem na myśli połączenie pomiędzy Twoim komputerem/urządzeniami, a samym routerem (IDU) ;-).
marjano82 pisze:Z reguły restart objawia się tak że na routerze gasną lampki od LTE (power, status i LTE) po czym urządzenie resetuje się i uruchamia się ponownie, jakbym odłączył na chwilę zasilanie.
Rozumiem, ze nie korzystasz z żadnej z tych opcji:
• Nie należy montować zestawu w przypadku posiadania instalacji antenowej
z urządzeniami multi-switch.
• Nie należy montować wzmacniaczy pomiędzy urządzeniami ODU i IDU.
• Filtry, trójniki, gniazda antenowe z filtrami, zamontowane w ins
talacji
antenowej i „odcinające” sygnał o częstotliwości 2,4 GHz mogą powodować
nieprawidłowe działanie zestawu, lub całkowicie uniemożliwić jego działanie.
Sprawdzałeś parametry samego kabla:
Do wykonania instalacji zaleca się wybór kabla koncentrycznego dobrej
jakości tj. o tłumieniu co najwyżej ~25dB/100m (na 2 GHz) i rezystancji
poniżej 20 om/km.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marjano82 »

Nie mam instalacji multi-swich, żadnych wzmacniaczy, trójników itp, ODU z IDU łaczy zwykły, "goły" kabel, jego parametrów nie sprawdzałem, ale prosiłem w sklepie z artykułami elektrycznymi specjalnie o taki lepszy, pod instalację LTE. Pierwsze 2-3 -miesiące na tym kablu LTE śmigało aż miło. Na kablu są oznaczenia : YWDXPek 75-1, 05/4,8 12775.

Obecnie ODU jest nieopodal anteny satelitarnej, jednakże było też na drugiej ścianie i ok 10metrów od anteny i nie było żadnej różnicy.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5516
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

marjano82
Miewam, :-) kiedy ODU-IDU było w reklamacji a ja używałem danego w zastępstwie mobilnego modemu LTE zdarzało się, że i 1MB/s nie mogłem uzyskać po przekroczeniu limitu.... wtedy wkładałem do urządzenia swoja drugą kartę LTE z Plusa (bez przekroczonego limitu) i od razu odczuwało się poprawę.
Czy na urządzeniu zastępczym którego używałeś również zrywało połączenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marjano82 »

Niestety tak, ale znacznie mniej, raz na kilka dni a nie 50 x na dzień.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5516
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

marjano82 sugerujemy ponowne sprawdzenie sprzętu w serwisie. Należy dołączyć dokładny opis występującego problemu ze szczególnym zwróceniem uwagi na częste rozłączanie.

Z uwagi na całkowite wyłączanie się sprzętu dla pewności proponowałbym sprawdzić połączenia elektryczna. Luźne gniazdo, lub uszkodzona listwa zasilająca.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kaziela1239
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2017, o 17:19

Problem z odu idu.

Post autor: kaziela1239 »

Witam mam problem z zestawem odu idu 200 mianowicie idu dziala dobrze a ODU tak jakby jest niewidocznie dla idu. Dodam ze karta dziala bo spr ja w telefonie. Gdy loguje sie na strone 192.168.0.1 pokazuje mi wiejscu gdzie powonno byc Plus obok zasieg i mala karta sim na zielono napis UNKNOW z napisem lte obok i czerwona karta sim. Bede wdzieczny za pomoc
Ostatnio zmieniony 3 lut 2017, o 18:25 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmiana działu na oficjalny / połączenie wątków.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

kaziela1239, próbowałeś zresetować ODU: Ustawienia -> Ustawienia ODU -> Ustawienia fabryczne + Restart Systemu.

Wcześniej działało prawidłowo?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marjano82 »

Michał_Plus pisze:marjano82 sugerujemy ponowne sprawdzenie sprzętu w serwisie. Należy dołączyć dokładny opis występującego problemu ze szczególnym zwróceniem uwagi na częste rozłączanie.

Z uwagi na całkowite wyłączanie się sprzętu dla pewności proponowałbym sprawdzić połączenia elektryczna. Luźne gniazdo, lub uszkodzona listwa zasilająca.
Mój konsultant w salonie, gdzie kupowałem usługę raczej umywa ręce i uznaje, że reklamować urządzeń ponownie nie ma sensu, boi serwis jasno stwierdził, że są sprawne- więc dla niego też są sprawne.
IDU się nie rozłącza cały czas świeci, natomiast ODU i owszem. Obawiam się, że została mi sprzedana usługa, której PLUS nie jest w stanie świadczyć prawidłowo. Rozważam też reklamację w celu uzyskania korekty faktur, gdyż mój internet oraz samo korzystanie z niego odbiega dalece od tego, za co płacę i co było w umowie...
Jutro sprawdzę cały zestaw IDU-ODU w brata domu oraz kawałek dalej u rodziców. Jeśli tam prędkości będą OK a nie będzie restartów to co innego będzie przyczyną jeśli nie sprawa sygnału LTE PLUSa?
Asmeroth
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2017, o 21:48

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Asmeroth »

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem Idu Odu 200 i mam problem z jakoscia internetu. Pingi strasznie skacza jak i predkosci. Bez roznicy jaka godzina. Dzwonilem na infolinie powiedzieli ze to moga byc przeciazone nadajniki ale zeby caly czas? Testuje pasma 800 i 1800 ale to na nic. W speed test mam ping 40-60 Download 2-8 i upload 6-18. Lokalizacja Pruszkow ul Rumiankowa. Zgloszenie moje zostalo odzrzucone poniewaz podobno nadajniki nie sa zepsute dodam ze nie opodal mnie kolega ma ten sam problem. Czy planowane sa jakies nowe nadajniki albo wytlumaczenie mi gdzie jest problem? Na pasmie 800 mam 5 kresek na 1800 3 a na 2600 tylko 1.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

@marjano82, jeśli restarty będą także u brata i rodziców to reklamuj ponownie urządzenie.

@Asmeroth, w jakim kierunku ustawiłeś antenę ODU?
Podaj wartości zasięgu dla poszczególnych pasm. Jakie prędkości na 2600?
ODPOWIEDZ