Awaria BTS'a ?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

jaszek7777, stacja jest w trakcie analizy pod kątem statystyk dla pasma GSM i zakłóceń zewnętrznych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: habish »

jaszek7777, Twoja stacja (BT41553) jest połączona ze stacją (BT44455) w Morlinach za pomocą radiolinii typu E-Band.
E-Band działa na częstotliwości 70-80GHz.
Radiolinia ta, potrafi przenosić bardzo duże prędkości, lecz jej największą wadą jest podatność na warunki atmosferyczne.
W twoim przypadku na niekorzyść działa również bardzo duża odległość w linii prostej między wieżami - ok 10km.
Obawiam się że naprawa tego problemu nie będzie łatwa, a już na pewno nie nastąpi szybko.
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: jaszek7777 »

Gdyby chodziło o intensywne opady, to bym nawet nie pomyślał zgłaszać. Zjawisko występuje już przy opadach deszczu/śniegu o natężeniu umiarkowanym. Żadnych burz, gradu, ulew, wiatrów. A na północnym-wschodzie Polski w zasadzie niemal każdy opad jest "umiarkowany".

W grudniu ub. r. było grzebane przy stacji, od mniej więcej wtedy obserwuję problem. Wcześniej stacja była "przenoszona" kilkadziesiąt metrów w bok (w zasadzie postawiona nowa, a stara rozebrana). Ale wtedy było chyba ok. Z zasięgu Plusa i tylko Plusa korzystam nieprzerwanie od 2013 roku. Sieć słynęła z niezawodności. Nawet podczas gwałtownych burz działały usługi, podczas gdy konkurencja wysiadała. Wtedy też musiała być radiolinia (raczej nikt nie zastąpiłby dzisiaj radiolinią światłowodu).

Tak na marginesie, na stacji są też systemy T-Mobile i Orange. Nie wiem jednak, czy ich również to dotyka, nie korzystam z usług tychże sieci.

Pierwszy raz problem dotknął mnie na pewno w pierwszych dniach stycznia, przy padającym dość obfitym, ale nie intensywnym, śniegu.
lidek
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 23:33

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: lidek »

Michał_Plus pisze:lidek, stacja wydaje się mocno przeciążona w paśmie LTE. :-( Dlatego połączenia realizowane są w 3G. W połowie maja na BT20173 pojawi się LTE2600, powinno to zniwelować obecne niedogodności i odciążyć pozostałe pasma.
Do tej pory nic się nie zmieniło. Czy mamy jakieś informacje, kiedy LTE zacznie działać u nas ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

lidek, niestety, prace zostały przesunięte na połowę lipca. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sth_dev
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 17 lis 2018, o 20:51

Awaria sieci Plus?

Post autor: sth_dev »

Witam, od dnia wczorajszego występują jakieś problemy z połączeniem. Wczoraj zauważyłem jak kilka razy mnie rozłącza i łączy ponownie, zmienia się wtedy moc sygnału, niestety z samym internetem bywało raz lepiej, raz (dużo) gorzej. Dzisiaj, tuż przed tym jak to piszę, wynik testu wykazał ledwie 24kbps i 1,5 sek ms opóźnienia, a chwilę później coś znowu przełączyło i mam już 4,3 Mbps i 40 ms (czyli taka lokalna norma u mnie). Co jest tego przyczyną, bo na downtector.com widzę, że problemy ma ostatnio dużo więcej ludzi? CELL ID jakie pokazuje mi router to 8745223. Trochę dziwny, nie potrafię go w żaden sposób powiązać z nadajnikiem, który widzę z okna, gdzie on jest umiejscowiony?.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, o 10:25 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Awaria sieci Plus?

Post autor: zbych_in_flames »

BT34161 masz tak w pobliżu bo na to wskazuje Cellid. Cellid się nie zmienia?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

sth_dev, stacja z jakiej korzystasz, wg CELL ID, to tak jak pisze zbych_in_flames BT34161. Podaj parametry sygnału.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sth_dev
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 17 lis 2018, o 20:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: sth_dev »

No to co do BTS wszystko się zgadza, to ten najbliższy nadajnik. Jakie parametry podać w przypadku ponownych problemów (na razie działa OK)?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

sth_dev, RSRP, RSRQ i SINR.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grzefik
PlusManiak
Posty: 145
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:18

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: grzefik »

Michał_Plus pisze:grzefik, Twoje zgłoszenie jest w trakcie realizacji, nasi technicy badają sytuacje.
Dostałem SMS że zgłoszenie zakończone. Odpowiedz przyjdzie listownie czy ktoś się skontaktuje odnośnie odpowiedzi?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Ewa_Plus »

grzefik,
- ja mogę to sprawdzić. W podanym przez Ciebie zgłoszeniu pojawiła się informacja, że był to przejściowy problem w sieci. Obecnie stacja pracuje już prawidłowo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grzefik
PlusManiak
Posty: 145
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:18

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: grzefik »

Ewa_Plus pisze:grzefik,
- ja mogę to sprawdzić. W podanym przez Ciebie zgłoszeniu pojawiła się informacja, że był to przejściowy problem w sieci. Obecnie stacja pracuje już prawidłowo.
Dziękuję pozdrawiam
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: jaszek7777 »

Michał_Plus pisze:jaszek7777, stacja jest w trakcie analizy pod kątem statystyk dla pasma GSM i zakłóceń zewnętrznych.
Ja niestety tylko dodam, że problem występuje nadal. Mamy deszczową wiosnę, więc jest to dokuczliwe. I o ile o dzieci się nie martwię, to o mamę, z którą muszę mieć stały kontakt z racji jej wieku, już tak. Ona używa telefonu dla seniora, a tam tylko 2G.

Czy mam kupić jej urządzenie z 3G? Dla mnie to żaden problem, ale takie są z reguły trudniejsze w obsłudze.

Michał, jak podasz e-mail, wyślę filmik jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

jaszek7777, specjalista_plus@plus.pl. W temacie wiadomości dodaj słowo: FORUM oraz zawrzyj też swoją nazwę użytkownika.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ