Awaria BTS'a ?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Piotr335
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 mar 2025, o 19:32

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Piotr335 »

Cześć,
Czy wiadomo coś o stanie BTSa w Toporowicach, slaskie? BT26143
Od wczoraj nie ma internetu, strony sie nie ładują. Jak wyjąłem kartę z routera i pojechałem w okolice innego btsa to wszytsko działa, więc coś nie tak z tym btsem chyba jest nie tak
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6431
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: mariusz9a »

Piotr335 pisze: 21 mar 2025, o 19:35 Cześć,
Czy wiadomo coś o stanie BTSa w Toporowicach, slaskie? BT26143
Od wczoraj nie ma internetu, strony sie nie ładują. Jak wyjąłem kartę z routera i pojechałem w okolice innego btsa to wszytsko działa, więc coś nie tak z tym btsem chyba jest nie tak
O tej porze Specjalistów Plusa już nie ma, do tego weekend. Szybciej będzie się skontaktować z BOK.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6267
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

Piotr335, czy sytuacja nadal ma miejsce?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
winone
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2017, o 19:31

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: winone »

Od około tygodnia zauważyłem problem z działaniem sieci 3G na stacji BT11319 w Hrebennem.

Objawy:
1.Odrzucanie połączeń przy próbie nawiązania rozmowy, gdy telefon (Samsung A52s 5G) korzysta z sieci 3G lub LTE (przy wyłączonym VoLTE).
2.Po wymuszeniu trybu 3G w ustawieniach telefonu ikona zasięgu co jakiś czas pokazuje 🚫, a usługi stają się niedostępne. Wymuszenie LTE w tym samym miejscu nie powoduje takich problemów.
3.Router Huawei B818-263 podczas ręcznego wyszukiwania sieci widzi wyłącznie 4G.

Tymczasowym rozwiązaniem jest wymuszenie LTE i włączenie VoLTE, jednak w niektórych rejonach poza miejscowością zasięg LTE jest bardzo słaby. Niestety, mój telefon nie obsługuje trybu 2G/4G, który mógłby rozwiązać ten problem.

Czy na wspomnianym BTS-ie prowadzone są jakieś prace konserwacyjne lub modernizacyjne?
Czy planowane jest wyłączenie sieci 3G w najbliższym czasie?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6267
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

winone, nie są prowadzane żadne prace. Na Q4 planowana jest nowa stacja - BT12896 HREBENNE PRZEJŚCIE GRANICZNE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
winone
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2017, o 19:31

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: winone »

Michał_Plus pisze: 8 kwie 2025, o 15:36 winone, nie są prowadzane żadne prace. Na Q4 planowana jest nowa stacja - BT12896 HREBENNE PRZEJŚCIE GRANICZNE.
Czy znane są parametry tej planowanej stacji?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6267
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

winone, G1800, L1800 i N2100.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jaszek7777
Starszy Plusmaniak
Posty: 167
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: jaszek7777 »

Witam,

czy na BT41553 (Miłomłyn) nie ma już żadnego zasilania awaryjnego? Wczoraj (04.05) nadajnik przestał pracować tuż po awarii prądu w okolicy, choć kiedyś w czasie takich awarii stacja pracowała nawet do 3 godzin, co pozwalało jeszcze załatwić to i owo, uprzedzić, czy zgłosić. Teraz nic. Co się zmieniło?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6267
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

jaszek7777, nie posiadamy takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jaszek7777
Starszy Plusmaniak
Posty: 167
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: jaszek7777 »

A do kogo należy stacja? Kto posiada takie informacje? Mógłby mi Pan pomóc i skierować mnie lub moje pytanie w odpowiednie miejsce?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6431
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: mariusz9a »

jaszek7777 pisze: 6 maja 2025, o 11:12 A do kogo należy stacja?
Nie chce mi się grzebać, ale jeśli nie jest to twór operatorów globalnych, to zapewne do Cellnex.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
jaszek7777
Starszy Plusmaniak
Posty: 167
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: jaszek7777 »

To było retoryczne pytanie. Właścicielem tej stacji był Plus (N! wisi tu gościnnie). Dzisiaj to Cellnex. Ale to właściwie niczego nie zmienia, bo usługi świadczy i dostarcza Plus. A jeśli tak, to wyjaśnienia "My (Plus) nie posiadamy takich informacji" nie przekonują. A pytanie jest przecież zasadne, bo pośrednio dotyczy bezpieczeństwa. Awaryjne zasilanie, chociaż krótkotrwałe, jest przecież kluczowe i do teraz wydawało mi się, że to standard. Tymczasem teraz go tu nie ma, wyjaśnień co się stało i dlaczego, też nie ma. Sądziłem, że żeby "mieć takie informacje", wystarczy gdzieś zapytać, lub po prostu sprawdzić stację, ale chyba się przeliczyłem :-|
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6431
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: mariusz9a »

jaszek7777 pisze: 6 maja 2025, o 17:19 To było retoryczne pytanie.
To zakładam że wcześniejsze też. Bo chyba nie zakładałeś że Specjalista Plusa będzie wiedział dlaczego i kiedy zlikwidowano zasilanie awaryjne :-]
Nikt takich informacji nie udzieli, zawłaszcza że obiekt nie jest własnością operatora. Myślę, że takich informacji nawet nie dałoby się uzyskać za czasów jak projektanci sieci pracowali pod Polkomtelem, a co dopiero teraz :-] Widać albo zasilanie awaryjne zawiodło, albo zostało zlikwidowane i tyle. Próbuj pytać u Cellnex, może oni udzielą takich informacji, tzn czy i kiedy je zlikwidowali.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
jaszek7777
Starszy Plusmaniak
Posty: 167
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: jaszek7777 »

To w takim razie z dobroci serca radzę Plusowi, żeby się jednak zainteresował co się dzieje z ich siecią. Bo żeby się nie okazało, że właściciel się zmienił, a sieć się sypie. Bo reklamacji nie będzie rozpatrywał Cellnex. Pozdrawiam

P.S. Nie oczekiwałem dat ani przyczyn, tylko tego, czy powinno być i - jeśli tak - dlaczego nie ma. Padało tu mnóstwo innych pytań o sieć, nie wiem czym odbiega te.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5695
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: habish »

Widocznie baterie mają już swoje lata i skróciła się ich żywotność.
Każda stacja ma podtrzymanie ale część radiowa wcale nie jest priorytetem, priorytetem jest część transmisyjna aby utrzymać nadzór nad siecią.
ODPOWIEDZ