Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
robbo2k
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 31 paź 2021, o 19:41

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: robbo2k »

Wczoraj z migrowałem z MVNO Netia do Plusa natywnego i weszło 5G ale VoLTE trzeba bylo SMSem aktywowowac na telefonie którego NIE MA NA LISCIE (Realme Narzo 30 5G) i działa.

Chyba ktos przeczytał post powyżej bo listy w FAQ i odpowiedni telefon są chyba takie same.
Ale na obu brak Narzo 30 a działa (to klon Realme 8 5G tylko o innej nazwie i z 4GB RAM)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

Chyba pomalutku cos zaczyna drgać na linii z Apple:
Pabloz pisze:Chyba coś się rusza w temacie VoLTE w Plusie na iPhone'ach - dostałem cynk od kogoś komu udało się uruchomić plusowe VoLTE na sprzęcie kupionym w Korei: https://drive.google.com/file/d/1oGjWnS ... et="_blank
Źródło: LINK
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
j@n
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 17 cze 2020, o 19:20

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: j@n »

mariusz9a pisze:Chyba pomalutku cos zaczyna drgać na linii z Apple:
Pabloz pisze:Chyba coś się rusza w temacie VoLTE w Plusie na iPhone'ach - dostałem cynk od kogoś komu udało się uruchomić plusowe VoLTE na sprzęcie kupionym w Korei
Trzeba sprawdzić wersję systemu tego iPhone'a z działającym plusowym VoLTE.

Otóż właśnie teraz wychodzi iOS 15.2. Wczoraj udostępniono wersję RC (Release Candidate), w ciągu kilku dni powinna być dostępna finalna wersja dla wszystkich.

Być może w iOS 15.2 został dodany konfig Plusa. Za kilka dni wszystko będzie jasne. A jeśli faktycznie został dodany, to będzie świetny prezent na Święta od Plusa dla użytkowników produktów Apple. :-D
T0m3k
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 kwie 2021, o 21:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: T0m3k »

VoLTE na iPhone już działa. Uruchomiłem na czterech numerach (8plus x2 i Xs max x2). Wystarczy wysłać sms na 2601 o treści WylaczVoLTE a po otrzymaniu odpowiedzi wysłać na ten sam numer WlaczVoWiFi. Następnie zresetować telefon i po ponownym uruchomieniu w ustawieniach sieci włączyć w telefonie VOLTE. :)

EDIT: Na wszystkich telefonach ios 15.1 oficjalny.
EDIT2: W Xs max'ach są esimy.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

T0m3k sprawdź jeśli masz możliwość czy działa VoWiFi:
dla abonamentów: SMS "WlaczVoWiFi" na 2601 - aktywuje się VoLTE i VoWiFi, ale trzeba najpierw wyłączyć samo VoLTE - "WylaczVoLTE" na 2601.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
T0m3k
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 kwie 2021, o 21:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: T0m3k »

mariusz9a pisze:T0m3k sprawdź jeśli masz możliwość czy działa VoWiFi:
dla abonamentów: SMS "WlaczVoWiFi" na 2601 - aktywuje się VoLTE i VoWiFi, ale trzeba najpierw wyłączyć samo VoLTE - "WylaczVoLTE" na 2601.
Niestety nie ma w menu tej opcji.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

Szkoda że nie działa jeszcze VoWiFi. Ale najważniejsze że z tym całym Apple coś się rusza do przodu :-) Daje to nadzieje że ta niby oficjalna certyfikacja po nowym roku to nie plotka :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Jan89
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2019, o 01:14

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Jan89 »

Potwierdzam działania VoLTE w iPhone Xr z softem 14.8.1. Oferta na kartę. VoLTE/VoWiFi (tylko VoLTE działa) aktywowane kodem *101*11*1327#
Obrazek
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

Potwierdzam VoLTE działa już na iPhone 11 Pro (iOS 15.2) w Plusie
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cedero »

Na zwykłej 11 (iOS 15.1) VoLTE również działa.
jpmcb
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2021, o 22:13

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: jpmcb »

Wspaniałe wieści! Na moim starym iPhone 6s (na wspomnianym już iOS-ie 15.2) niestety ponowna aktywacja VoLTE i VoWiFi nie spowodowała dostępu do usług VoLTE.

Pytanie do osób, które już VoLTE posiadają – jaki wpis widzicie w polu w Ustawieniach -> Ogólne -> To urządzenie… -> Operator? Ja mam Carrier 49.0, a chyba, jeśli konfiguracja IMS Plusa działa poprawnie, powinien być tutaj jakiś konkretny wpis o Plusie. Może to już wina tego, że telefon jest stary i nie dostał nowej konfiguracji operatora, tzw. carrier bundle (mimo że ciągle dostaje nowe aktualizacje iOS).

Możecie też spróbować kliknąć na tym samym ekranie na polu “Sieć” — powinniście uzyskać jakąś informację o statusie usług IMS — u mnie nic się nie dzieje, a na karcie SIM konkurencji pokazuje się informacja o wsparciu rozmów i SMS w usługach IMS.
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

11 pro
Carrier 49.0
Głosowe SMS

jpmcb pisze:Wspaniałe wieści! Na moim starym iPhone 6s (na wspomnianym już iOS-ie 15.2) niestety ponowna aktywacja VoLTE i VoWiFi nie spowodowała dostępu do usług VoLTE.

Pytanie do osób, które już VoLTE posiadają – jaki wpis widzicie w polu w Ustawieniach -> Ogólne -> To urządzenie… -> Operator? Ja mam Carrier 49.0, a chyba, jeśli konfiguracja IMS Plusa działa poprawnie, powinien być tutaj jakiś konkretny wpis o Plusie. Może to już wina tego, że telefon jest stary i nie dostał nowej konfiguracji operatora, tzw. carrier bundle (mimo że ciągle dostaje nowe aktualizacje iOS).

Możecie też spróbować kliknąć na tym samym ekranie na polu “Sieć” — powinniście uzyskać jakąś informację o statusie usług IMS — u mnie nic się nie dzieje, a na karcie SIM konkurencji pokazuje się informacja o wsparciu rozmów i SMS w usługach IMS.
jpmcb
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2021, o 22:13

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: jpmcb »

Czyli chyba coś ruszyło na linii Apple-Plus, ale jeszcze to nie jest to, do czego dążymy, czyli pełna obsługa sieci przez iPhone'a, włącznie z VoWiFi, automatyczną konfiguracją MMS-ów i 5G, a tego tzw. carrier bundle nadal nie ma.

@cargo, dzięki! Czyli to po prostu na moim 6s nie działa. I tak w najbliższym czasie zmieniam telefon — już czas najwyższy — lecz tym razem na Samsunga, tam zarówno 5G od Plusa, jak i WiFi Calling działają bez problemów :-)
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cedero »

@jpmcb
Jesteś pewny, że masz poprawnie aktywowane i aktywne usługi VoLTE/VoWiFi na numerze?
Ja dzisiaj dzwoniłem do BOK bo aktywacja powyższych kończyła się komunikatem o błędzie i - uwaga - konsul przyznał że od kwietnia (kiedy faktycznie próbowałem uruchamiać te usługi ale odpuściłem z wiadomych względów) coś jest przyblokowane u nich w systemie. Włączył ręcznie obie usługi i po około godzinie już było ok.
6S jest nadal wspierany więc wydaje się że VoLTE powinno zadziałać.
fraczek123
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2018, o 23:50

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: fraczek123 »

U mnie na 13 Pro Max jako eSIM działa VoLTE w Plusie, ale próbny telefon w konfiguracji:
Plus iPhone 13 Pro Max VoLTE —> Play iPhone 13 Mini VoLTE
miał mega kiepską jakość… to brak EVS czy coś jeszcze? Bo HD Voice to na pewno nie było.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2021, o 10:04 przez fraczek123, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ