spłata rat za urządzenie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: Ron »

@ Arletta9090… wszystko zależy jaka umowa. Musisz zrobić zgłoszenie, aby konsultant sprawdził taką możliwość.

Jaka taryfa/oferta?
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: zif »

Jak to jest, że na stronie widać dumne "raty 0%", a przy wyborze długości spłacania okazuje się, że im dłuższy okres spłacania się wybierze, tym większą kwotę się płaci? Jeszcze za mało kar dostajecie od UOKiK?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: mariusz9a »

zif pisze: 2 gru 2022, o 21:14 ak to jest, że na stronie widać dumne "raty 0%", a przy wyborze długości spłacania okazuje się, że im dłuższy okres spłacania się wybierze, tym większą kwotę się płaci?
Zaciekawiło mnie to co napisałeś. Nie sprawdzałem wszystkich telefonów, wziąłem pierwszy jaki promuje strona po wybraniu telefonów, czyli Oppo Reno7 Lite 5G 8/128GB. I sprawa wygląda tak (stan na dzień 5 grudzień 2022):
Cena "za gotówkę": 2450zł
Cena na 12 rat: 2238,88zł (12*169,99zł + 199zł)
Cena na 24 raty: 2329,08zł (24*86,67zł + 249zł)
Cena na 36 rat: 2448,60zł (36*61,10zł + 249zł)

Wniosek: kupując na raty jest taniej niż kupując za gotówkę. Także raty są w każdym przypadku nie tylko 0% a nawet i można żartobliwie powiedzieć, że o ujemnym procencie ;-) Także nie rozumiem kompletnie w czym problem?
No chyba że jest jakiś model gdzie wychodzi to inaczej? Jak pisałem mi się nie chce wszystkich przeliczać...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: zif »

"5 grudnia", "tak że" - żeby było nie tylko żartobliwie, ale i poprawnie językowo.

No, problem w tym, że to tak nie działa, a że z tą plusowską bandą dyletantów mam coraz bardziej na pieńku, z przyjemnością zawiadomię UOKiK.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: mariusz9a »

zif pisze: 5 gru 2022, o 20:16 No, problem w tym, że to tak nie działa
A jak działa? Zgłoś do UOKiK, ciekawe co oni na to (i czy tak na prawdę w ogóle ich jakieś różnice w zależności od ilości rat będą interesować). Bardziej bym się tu bulwersował że chcąc zapłacić za całość mam drożej i niby dlaczego? Jak już to na raty powinno być drożej:/
Na stanowisko Plusa tu na forum bym nie liczył. Konsultanci przecież tego nie ustalają i nie mają wiedzy dlaczego jest tak a nie inaczej. Zresztą nikt im takiej wiedzy też nie udostępni. Trzeba oficjalnie zapytać operatora i musiałby się rzecznik Plusa wypowiedzieć dlaczego tak a nie inaczej ktoś sobie ceny wymyślił :-D A może po prostu zwykły marketing żeby zachęcić ludzi do kupna telefonu - mało kogo stać wyłożyć "gotówkę" od ręki, więc zrobili raty, a żeby bardziej zachęcić do kupna, to nawet bardziej się te raty opłacają. I to jest pewnie cala tajemnica tej "afery cenowej"... I ja osobiście nie widzę w takim postępowaniu nic złego.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ