Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Miracle Arranger
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 kwie 2023, o 20:02

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Miracle Arranger »

Basia_Plus pisze: 6 kwie 2023, o 17:05 Witaj Miracle Arranger,
Miracle Arranger pisze: 5 kwie 2023, o 20:29 (zweryfikowałem IMEI na stronie i nie ma informacji o wadzie prawnej, ale nie wiem, czy telefon kupiony dzisiaj tj. 5 kwietnia jest już w systemie).
Weryfikacji mogą podlegać urządzenia sprzedane w systemie ratalnym od 8.07.2016 roku. Aktualizacja danych następuje w okresach tygodniowych.
https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei

Faktury wystawione przez Autoryzowany Punkt Sprzedaży upoważniają do skorzystania z gwarancji.
Problem jest taki, że "agent" podany na fakturze nie jest oficjalnym salonem Plusa. Sprzedający twierdzi, że firma, która wystawiła fakturę nie jest salonem firmowym, co można przeczytać w cytacie w mojej pierwszej wiadomości. Skoro nie jest to Autoryzowany Punkt Sprzedaży, to nie wiem, jak mogę zweryfikować, czy telefon rzeczywiście pochodzi z dystrybucji Plusa i jest objęty gwarancją.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mariusz9a »

A jak się nazywa firma która jest właścicielem tego "salonu Plusa"?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
arkadyinf
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2018, o 10:12

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: arkadyinf »

Witam.
Jestem drugim właścicielem telefonu Samsung Galaxy A32 o numerze IMEI: 353427866518473
W salonie oraz na infolinii uzyskałem informację, iż telefon nie posiada blokad.
Po wpisaniu numeru IMEI w formularzu na Państwa stronie otrzymałem informację, że telefon jest własnością Polkomtel S.A.
Czyli mam rozumieć, że raty nie zostały spłacone?
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Witaj arkadyinf,
arkadyinf pisze: 4 maja 2023, o 03:11 Po wpisaniu numeru IMEI w formularzu na Państwa stronie otrzymałem informację, że telefon jest własnością Polkomtel S.A.
komunikat ten oznacza, że urządzenie zostało zakupione na raty i nie zostało jeszcze w całości spłacone, dlatego jego właścicielem jest Polkomtel.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
omicron
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2023, o 18:48

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: omicron »

mariusz9a pisze: 2 kwie 2023, o 11:35 Nie zgadzam się. Dlaczego ja sobie nie mogę kupić drogiego telefonu na raty, bo Ty się boisz że ktoś Cię oszuka? To nie wina sklepu że niektórzy ludzie to złodzieje.
Zdajesz sobie chamie sprawę, że są różne sytuacje w życiu które mogą ludzi doprowadzić do sytuacji, w której nie są w stanie spłacać zaciągniętych zobowiązań i że nie każdy jest oszustem i bierze telefon po to, tylko żeby go potem sprzedać, czy musisz mierzyć ludzi, którym powinęła się noga swoją złodziejską plusową miarą.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mariusz9a »

omicron pisze: 5 maja 2023, o 19:10 Zdajesz sobie chamie sprawę
Przepraszam bardzo, że kto? Nie zapomniałeś się trochę "kolego"?

A rozmowa jest o odsprzedaniu osobie trzeciej nieswojej własności i oszukanie takiej osoby w ten oto sposób. Jak kogoś nie stać na spłacanie rat z powodu "x" to trudno, zdarza się. Ale sprzedawanie osobie trzeciej nieswojej rzeczy, to po prostu oszustwo i złodziejstwo!
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: wlo »

omicron - Ty uważasz, że "takie sytuacje" usprawiedliwiają złodziejstwo? Uważasz, że "taka sytuacja" zwalnia z odpowiedzialności za zaciągnięte zobowiązania? No sorry - ale moralnie jesteś takim samym złodziejem jak ten, kto sprzedaje niespłacony telefon i nie płaci swoich zobowiązań.
adamk4
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2023, o 22:29

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: adamk4 »

Pierwsza rzecza jaką powinien zrobic cwaniakowaty Plus to skonczyc ze sprzedawaniem telefonów na raty.
kjpp
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2013, o 20:10

Blokada telefonu za nieopłacalne raty

Post autor: kjpp »

Dzień dobry.

Mam takie nietypowe pytanie, czy przed zablokowaniem telefonu za nieopłacalne raty przychodzi jakieś ostrzeżenie?

Pytanie bierze się stąd, że kupiłem telefon w lombardzie i dopiero teraz zweryfikowałem numer imei i okazało się że właścicielem telefonu jest Polkomtel. Nie mam pewności, czy pierwotny nabywca będzie spłacał raty i stąd pytanie.

Pozdrawiam
Krzysztof
Ostatnio zmieniony 29 maja 2023, o 09:45 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - podobny temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Witaj kjpp,
kjpp pisze: 27 maja 2023, o 08:19 czy przed zablokowaniem telefonu za nieopłacalne raty przychodzi jakieś ostrzeżenie?
komunikat powinien być wysłany przed ewentualną blokadą urządzenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodzium
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2023, o 13:37

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: bodzium »

Witam, czy jest szansa że numer IMEI telefonu już spłaconego nie został usunięty z bazy Polkomtel? Nie dostaję na telefon absolutnie żadnych komunikatów o tym że telefon jest na raty jak to ma miejsce przy nie spłaconych telefonach, żadnych powiadomień zapłaty ani nic z tych rzeczy, ogólnie zero komunikatów a telefon działa jak należy i jest brandowany siecią Plus. Sprzedawca zapewnia że już dawno telefon został spłacony i to musi być błąd, jak sprawdzam numer na stronie Plusa to dostaję informację zwrotną że telefon należy do Polkomtel i to jedyne co mnie martwi, mam także możliwość bezproblemowego zwrotu telefonu. Byłem w salonie plusa ale bez danych abonenta nic nie mogą sprawdzić czy to zwyczajna pomyłka w systemie czy też sprzedawca mija się z prawdą, gdzie poza stroną internetową pytać czy dzwonić aby móc potwierdzić na 100% że telefon jest wolny od spłat ratalnych na podstawie numeru IMEI ?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Witaj bodzium,
bodzium pisze: 29 maja 2023, o 13:44 jak sprawdzam numer na stronie Plusa to dostaję informację zwrotną że telefon należy do Polkomtel
komunikat ten oznacza, że urządzenie zostało zakupione na raty i nie zostało jeszcze w całości spłacone, dlatego jego właścicielem jest Polkomtel.
Aktualizacja danych następuje w okresach tygodniowych: https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodzium
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2023, o 13:37

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: bodzium »

Basia_Plus pisze: 29 maja 2023, o 14:33 Witaj bodzium,
bodzium pisze: 29 maja 2023, o 13:44 jak sprawdzam numer na stronie Plusa to dostaję informację zwrotną że telefon należy do Polkomtel
komunikat ten oznacza, że urządzenie zostało zakupione na raty i nie zostało jeszcze w całości spłacone, dlatego jego właścicielem jest Polkomtel.
Aktualizacja danych następuje w okresach tygodniowych: https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei.
Czyli nie ma najmniejszej szansy że to pomyłka i numer nie został usunięty z systemu ?
bodzium
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2023, o 13:37

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: bodzium »

Trzeba przyznać że nie będąc abonentem Plus GSM i kupując zadłużony telefon można w łatwy sposób sprawdzić na jak marnym poziomie jest obsługa klienta tej sieci (niezła "zachęta" na podpisanie umowy), dowiedzieć się można w sumie nic w salonie Plusa a telefonicznie obsługa jest dodatkowo nieprzyjemna żeby nie powiedzieć chamska, na całe szczęście jestem zwolennikiem telefonów na kartę a abonentom tej sieci zwyczajnie współczuję jak coś nie działa. Telefon odesłany tak czy inaczej mimo że prawdopodobnie było to zaniedbanie sieci poprzez nie usunięcie numeru IMEI z systemu jako spłacony po kilku miesiącach od księgowania ostatniej raty.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: wlo »

bodzium pisze: 29 maja 2023, o 23:08 Telefon odesłany tak czy inaczej mimo że prawdopodobnie było to zaniedbanie sieci poprzez nie usunięcie numeru IMEI z systemu jako spłacony po kilku miesiącach od księgowania ostatniej raty.
Hmmm... To co najmniej 2-letni (plus kilka miesięcy) telefon kupiłeś?
ODPOWIEDZ