Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Unresolved1
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lut 2022, o 17:12

Telefon prawdopodobnie na raty brak informacji

Post autor: Unresolved1 »

Dzień dobry mam pytanie chciałem kupić telefon z aukcji, była informacja że s sieci Plus ale zadałem pytanie i okazało się że nie jest kupiony za gotówkę. Niestety wpisując imei na stronie plusa wynika że nie ma go w bazie jakby nie był na raty chociaż podobno nie jest za gotówkę. O co chodzi to jest inna opcja?
Ostatnio zmieniony 8 lut 2022, o 18:25 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Unresolved1,
Unresolved1 pisze:Niestety wpisując imei na stronie plusa wynika że nie ma go w bazie jakby nie był na raty chociaż podobno nie jest za gotówkę. O co chodzi to jest inna opcja?
Tę kwestię poruszaliśmy tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Disk1985
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2022, o 18:14

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Disk1985 »

Witam, może głupie pytanie, ale jak mógłbym zachęcić kogoś żeby kupił telefon wzięty na raty w plusie, żeby się nie bał że nie będę go spłacać i zablokują mu go? Przechodziłem na abonament i odrazu kupiłem telefon na raty bo jest niska z myślą, że go sobie sprzedam, mam fakturę itd i nie mam zamiaru nikogo oszukiwać czy nie płacić rat bo taki nie jestem i nie jest to duża rata żebym miał jej nie płacić . Z góry dzięki za pomoc.
dwademony
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:26

Splata urządzenia a aplikacja info

Post autor: dwademony »

Witam spłaciłem telefon wcześniej, jest już rozliczony.
Czy muszę zrobić coś jeszcze czy tylko odczekać żeby uszkach uprawnienia do usunięcia aplikacji info.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, o 11:07 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Witaj dwademony,

w ciągu kilku dni od spłaconej ostatniej raty, nadawane jest uprawnienie do odinstalowania aplikacji INFO.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marcinhp
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 17:41

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: marcinhp »

Dzień dobry,

Z powodu opóźnienia w płatności zablokowano nr IMEI mojego telefonu. Wczoraj około godziny 16 płatność została zrealizowana (BLIK). Kiedy można spodziewać się odblokowania telefonu?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Witaj marcinhp,
marcinhp pisze:Kiedy można spodziewać się odblokowania telefonu?
odblokowanie telefonu nastąpi po zaksięgowaniu środków na koncie, najpóźniej do końca następnego dnia roboczego po dokonaniu płatności.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomasi
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 19:06

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: tomasi »

Mam taką sprawę. Kupiłem S22 Ultra, miał być ze sklepu internetowego. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że wyskoczył monit, że to Polkomtel jest właścicielem urządzenia. Sprawdzam, faktycznie oprogramowanie jest PLS/EUX, czyli plusowe. Co najciekawsze na stronie do weryfikowania po podaniu numerów IMEI (1 oraz 2) zwracana wartość to taka, że ten numer IMEI nie może być zweryfikowany, czyli nie powinien być telefon ratalny.
Czy ten komunikat jest stały? Na chwilę obecną po zamknięciu powiadomienia się nie pokazuje. Jak mogę zobaczyć z poziomu telefonu, że jest zagrożenie blokadą? Czy gdzieś w ustawieniach to widać? Niestety w ustawieniach administratora nie ma żadnych informacji. Chyba, że knox tego nie potrzebuje?
No i jak zweryfikować czy telefon jest ratalny czy też nie? Skoro nie widnieje po numerze imei...

EDYCJA:
Już wiem, właścicielem jest Polkomtel. Dopiero dzisiaj pokazało się. Wcześniej przez kilka dni otrzymywałem wiadomość, że nie da się zweryfikować właściciela.
Tak ogólnie powinni Państwo poinformować na stronie, że możliwe jest opóźnienie. Zgłosiłbym na policję wcześniej.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6155
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mariusz9a »

tomasi pisze:Kupiłem S22 Ultra, miał być ze sklepu internetowego.
A tak z ciekawości to co to za sklep? Bo warto ostrzec innych że sprzedają niepełnowartościowy towar... :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
tomasi
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 19:06

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: tomasi »

mariusz9a pisze:
tomasi pisze:Kupiłem S22 Ultra, miał być ze sklepu internetowego.
A tak z ciekawości to co to za sklep? Bo warto ostrzec innych że sprzedają niepełnowartościowy towar... :-/
Nie, to nie tak. Została mi przedstawiona faktura od xkom. Xkom zachował się bardzo dobrze, po kontakcie poprosił o kopię dokumentu i stwierdził, że na takie dane faktury nie było wystawionej. Odpowiedź była natychmiastowa.
Sam telefon ma w oprogramowaniu elementy plus- ale są one lekkie i opcjonalnie. W dobie różnych umów marketingowym, nie wiedziałem, że telefon może być ratalny.
Oczywiście w momencie zakupu weryfikacja po imei przebiegła ok. Dopiero dzisiaj pojawiło się, że właścicielem jest Polkomtel- bardzo słabo ze strony Plus.
tomasi
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 19:06

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: tomasi »

mariusz9a pisze:
tomasi pisze:Kupiłem S22 Ultra, miał być ze sklepu internetowego.
A tak z ciekawości to co to za sklep? Bo warto ostrzec innych że sprzedają niepełnowartościowy towar... :-/
Nie, to nie tak. Została mi przedstawiona faktura od xkom. Xkom zachował się bardzo dobrze, po kontakcie poprosił o kopię dokumentu i stwierdził, że na takie dane faktury nie było wystawionej. Odpowiedź była natychmiastowa.
Sam telefon ma w oprogramowaniu elementy plus- ale są one lekkie i opcjonalnie. W dobie różnych umów marketingowym, nie wiedziałem, że telefon może być ratalny.
Oczywiście w momencie zakupu weryfikacja po imei przebiegła ok. Dopiero dzisiaj pojawiło się, że właścicielem jest Polkomtel- bardzo słabo ze strony Plus.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6155
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mariusz9a »

Czyli kupiłeś telefon od osoby prywatnej która sfałszowała fakturę ze sklepu x-kom? Masakra...
tomasi pisze:Oczywiście w momencie zakupu weryfikacja po imei przebiegła ok. Dopiero dzisiaj pojawiło się, że właścicielem jest Polkomtel- bardzo słabo ze strony Plus.
Albo system nie działał, albo jest tu jakiś grubszy przekręt i w momencie sprawdzania telefon nie widniał w bazie Plusa, albo po prostu ktoś opchnął go tak szybko, że jeszcze nie był on zaktualizowany w bazie (nie mam pojęcia ile czasu mija od sprzedaży na raty do czasu aż dany IMEI wskoczy na listę) :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Ron »

Sprzęt najlepiej zakupić w sprawdzonych sklepach, a nie przez pośredników.
pszprega
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 8 mar 2013, o 13:38

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: pszprega »

Ron pisze:Sprzęt najlepiej zakupić w sprawdzonych sklepach, a nie przez pośredników.
Dokładnie. Ale jak widać wszędzie oszustwo jest i trzeba wszędzie uważać. Aż strach cokolwiek kupować przez internet,a zapewne z upływem czasu będzie coraz gorzej niestety... :-(
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

tomasi,
tomasi pisze:Mam taką sprawę. Kupiłem S22 Ultra, miał być ze sklepu internetowego. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że wyskoczył monit, że to Polkomtel jest właścicielem urządzenia. Sprawdzam, faktycznie oprogramowanie jest PLS/EUX, czyli plusowe. Co najciekawsze na stronie do weryfikowania po podaniu numerów IMEI (1 oraz 2) zwracana wartość to taka, że ten numer IMEI nie może być zweryfikowany, czyli nie powinien być telefon ratalny.
Czy ten komunikat jest stały?
Nie. Baza formularza zawiera tylko IMEI 1.
Na chwilę obecną po zamknięciu powiadomienia się nie pokazuje. Jak mogę zobaczyć z poziomu telefonu, że jest zagrożenie blokadą? Czy gdzieś w ustawieniach to widać? Niestety w ustawieniach administratora nie ma żadnych informacji. Chyba, że knox tego nie potrzebuje?
Knox Guard jest standardową częścią oprogramowania Samsung w telefonie. Komunikaty dotyczące rat, np. informujące o upływającym terminie spłaty, wyświetlają się na ekranie blokady telefonu. Jeśli urządzenie będzie w całości spłacone, zostaje nadane uprawnienie do odinstalowania aplikacji.
EDYCJA:
Już wiem, właścicielem jest Polkomtel. Dopiero dzisiaj pokazało się. Wcześniej przez kilka dni otrzymywałem wiadomość, że nie da się zweryfikować właściciela.
Tak ogólnie powinni Państwo poinformować na stronie, że możliwe jest opóźnienie.
Formularz pozwala na sprawdzenie, czy sprzedane na raty urządzenie stanowi nadal własność operatora (czy kupowane z drugiej ręki urządzenie jest wolne od obciążeń). Weryfikacji mogą podlegać urządzenia sprzedane w systemie ratalnym od 8.07.2016 roku, a aktualizacja danych następuje w okresach tygodniowych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ