Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

sedzia20,
sedzia20 pisze:Czy muszę raz jeszcze pisać to samo?
zgodnie z sugestią Marta_Plus proszę o złożenie reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: sedzia20 »

Basia_Plus pisze:sedzia20,
sedzia20 pisze:Czy muszę raz jeszcze pisać to samo?
zgodnie z sugestią Marta_Plus proszę o złożenie reklamacji.
Ok, zrobione - nr reklamacji CASE/220613/1904.

Pozdrawiam!
limfocyty
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2020, o 18:10

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: limfocyty »

Dzień dobry,

Ponad rok temu pisałem w tym temacie na temat blokady mojego telefonu z powodu niepłacenia rat przez osobę od której go kupiłem. Wygląda na to, że sytuacja z zaległościami się uregulowała, ponieważ kilka dni temu po włączeniu telefonu niebieski ekran z polem do wpisania kodu PIN znikł, przyszło powiadomienie o nadaniu uprawnień do odinstalowania aplikacji INFO i telefon odzyskał trochę funkcjonalności. Napisałem TROCHĘ ponieważ wciąż nie można włączać żadnych aplikacji włącznie z ustawieniami, w którym to mogę teoretycznie odinstalować aplikację INFO. Wygląda na to, że podjęta została nieudana próba zdjęcia blokady - aplikacja INFO przestała wyświetlać niebieski ekran, ale blokada Samsunga wciąż działa tak jak działała i nic się nie zmieniło, telefon jest zupełnie niefunkcjonalny i wciąż nie mogę uzyskać dostępu do swoich danych.
Proszę o informacje na temat działania jakie należy podjąć, aby blokada została należycie zdjęta w całości
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

sedzia20,
sedzia20 pisze: nr reklamacji CASE/220613/1904.
poprosiłam o udzielenie odpowiedzi na tę korespondencję.

Witaj limfocyty,

czy w menu urządzenia jest możliwość wybrania:
"Ustawienia" > "Aplikacje", z listy wybieramy "Info" >"Odinstaluj"?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
limfocyty
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2020, o 18:10

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: limfocyty »

Basia_Plus

Napisałem w swoim poście, że:
wciąż nie można włączać żadnych aplikacji włącznie z ustawieniami
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

limfocyty,

prześlij proszę krótki opis sprawy oraz numer IMEI tego urządzenia na: bok@plus.pl"target="_blank
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: sedzia20 »

Basia_Plus pisze:sedzia20,
sedzia20 pisze: nr reklamacji CASE/220613/1904.
poprosiłam o udzielenie odpowiedzi na tę korespondencję.

Dziękuję. Odpowiedź dotarła, taka sama jak miesiąc temu. Więc po co kazaliście pisać reklamację?
Odpisałem autorce, że "wszystko rozumiem, znam swoje prawa - niemniej pytałem na plusforum co mam zrobić z pozostałym urządzeniem. Sprzedać? Odesłać? Podarować komuś? Wyrzucić na elektrośmieci?
Kazano mi napisać reklamację, w celu uzyskania odpowiedzi - zatem proszę mi jej udzielić. Chcę się pozbyć tego sprzętu, jak wszystkiego co mi przypomina moją Ś.P. Mamę - Jej odejście nadal sprawia mi ból!
Jeżeli nie otrzymam od Pani odpowiedzi, uprzejmie donoszę, iż pozbędę się tego niechcianego urządzenia raz na zawsze. Zbyt długo się babracie z udzieleniem konkretnej odpowiedzi, jestem tym wysoce zmęczony!"

Zobaczę więc co odpisze - jeśli nic, to pozbywam się balastu i mam Was w nosie.
kiwirambo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2022, o 16:28

Re: Pomoc ze strony firmy Polkomtel

Post autor: kiwirambo »

Witam.A tak pytając na skróty.Zakupiłem tel u nieuczciwego sprzedawcy.Na tel wyświetliła się informacja o niespłacaniu rat.Moje pytanie czy mogę spłacić raty za pierwotnego właściciela który go nie spłacił?
Ostatnio zmieniony 21 paź 2022, o 17:01 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do właściwego działu
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3124
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Witaj kiwirambo,

wszelkie informacje dotyczące wysokości zadłużenia, raty, numeru konta do spłaty udzielane są wyłącznie właścicielowi telefonu (faktura ratalna wystawiona na nazwisko pierwotnego właściciela sprzętu) lub osobie upoważnionej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
keniak
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2022, o 11:38

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: keniak »

Nikt tutaj nie zauważa jednej zasadniczej sprawy. Takie zastrzeżenie firmy Polkomtel powoduje że NIE MUSIMY SPŁACAĆ POZOSTAŁEJ CZĘŚCI KREDYTU ZA TELEFON. Czyli generalnie każdy kto podpisał umowę może się z niej wycofać w każdej chwili, rozwiązanie następuje z chwilą zaprzestania płacenia rat. Skoro tracimy przedmiot umowy (zostaje bezwartościowym kawałkiem plastiku) to od tego momentu nie ma już żadnej umowy, została zerwana przez POLKOMTEL. Co więcej, nie ma już przedmiotu umowy … bo telefon z punktu widzenia jego wartości jest nic nie warty i nie może być przedmiotem sprawy sądowej. Do tego dochodzi nie zgodne z prawem wystawienie faktury za sprzęt który dalej według Plusa jest ich własnością
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mariusz9a »

keniak masz bardzo specyficzny tok myślenia nie mający kompletnie nic wspólnego z obowiązującym prawem :-) Wiem że chciałbyś żeby to tak działało, ale tak nie jest :-) Możesz olać temat i uważać że nikt nie ma prawa Ci nic już zrobić, a wszystko co próbują Ci zrobić jest bezprawne, ale wtedy w najlepszym wypadku może ostatecznie odwiedzić Cię komornik ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
keniak
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2022, o 11:38

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: keniak »

Jasne te uśmieszki to do przełożonych możesz sobie puszczać możesz im robić też co innego ja tylko piszę to, o czym mówią prawnicy. A niedługo zapewne wypowie się też i UOKIK macie na telefonach klientów program szpiegujący, i to jest fakt i granda. A co do zobowiązań, ja swoje zobowiązania spłacam, chociaż nie zaprzeczam, że zdarzyło mi się, że zablokowaliście mi urządzenia po pięciu dniach zaległości, co jest jakąś kpiną i robieniem z klienta złodzieja już w chwili podpisania umowy.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mariusz9a »

keniak pisze: 29 lis 2022, o 13:54 Jasne te uśmieszki to do przełożonych możesz sobie puszczać możesz im robić też co innego ja tylko piszę to, o czym mówią prawnicy.
Do moich przełożonych? :roll: I co mam im niby robić? :shock: Ty w ogóle czytałeś regulamin forum? :roll: oczywiście że nie :lol: Więc masz taką samą wiedzę na temat tych telefonów jak i na temat tego forum. Pewnie umowy kredytowej też nie czytałeś, bo po co, nie?
keniak pisze: 29 lis 2022, o 13:54 macie na telefonach klientów program szpiegujący, i to jest fakt i granda.
Jaki program szpiegujący ma Plus na telefonach? Orange, T-Mobile i Play tez mają? Jakie to programy? Oni tez blokują telefony za niespłacanie ich :-)
keniak pisze: 29 lis 2022, o 13:54 o czym mówią prawnicy
Pozdrawiam serdecznie tych "prawników" :-D
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
keniak
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2022, o 11:38

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: keniak »

Śmiej się śmiej zobaczymy kto będzie śmiał się ostatni jak wam dopierdzielą kilkadziesiąt milionów kary nie po raz pierwszy zresztą inaczej będziecie beczeć
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mariusz9a »

keniak pisze: 29 lis 2022, o 19:28 Śmiej się śmiej zobaczymy kto będzie śmiał się ostatni jak wam dopierdzielą kilkadziesiąt milionów kary nie po raz pierwszy zresztą inaczej będziecie beczeć
Nam? Czyli że mi karę przywalą? :lol: Chłopie, dalej nawet nie chciało Ci się zajrzeć do regulaminu forum, a na tematy prawne się wypowiadasz - TRAGEDIA!

Nikt nikomu nic nie przywali bo wszystko jest zgodne z prawem. Właścicielem telefonu jest operator i dopiero jak spłacisz telefon przepisywane jest prawo własności na kredytobiorcę. Wyjątkiem jest Play, gdzie kredytu udziela bank a nie operator (chyba że się coś zmieniło). A bank tak samo jak i operator nie cacka się z takimi "Januszami" tylko wyśle ponaglenie do zapłaty, a jak nie to komornik i zlicutuje Ci cokolwiek (albo zabierze z pensji) co wartością (plus odesetki i koszty) pokryje telefon. I tyle w temacie. Jaka kara, o czym Ty bredzisz?! Złodziejstwo chcesz zalegalizować czy co?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ