Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Vivaldi
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:20

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Vivaldi »

Ktoś kupuje na raty bo widocznie mu to odpowiada i dla mnie nie ma w tym absolutnie żadnego problemu.
Problem jest z Plusem który wypożycza telefon nie informując o tym jasno i wyraźnie. Jeśli ktoś chce wypożyczyć to oczywiście jego prawo i nic nikomu do tego ale absolutnie nie można wtedy twierdzić że kupuje na raty.
W obu przypadkach kupujący/wypożyczający i sprzedający ma inne prawa i obowiązki.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: wlo »

Vivaldi pisze: 30 gru 2022, o 10:56 Ktoś kupuje na raty bo widocznie mu to odpowiada i dla mnie nie ma w tym absolutnie żadnego problemu.
Problem jest z Plusem który wypożycza telefon nie informując o tym jasno i wyraźnie. Jeśli ktoś chce wypożyczyć to oczywiście jego prawo i nic nikomu do tego ale absolutnie nie można wtedy twierdzić że kupuje na raty.
W obu przypadkach kupujący/wypożyczający i sprzedający ma inne prawa i obowiązki.
Załóż blog, stronę, nie wiem - cokolwiek... Firmę doradczą... I doradzaj, żeby ludzie nie kupowali w Plusie na raty tylko gdziekolwiek indziej, bo jak za 11 miesięcy nie będzie ich stać na chleb, każdy bank czy sklep im odpuści raty, jako dłużnikowi nic kompletnie nie zrobi - a na pewno nie uzna za złodzieja, komornika nie wyśle, do rejestru nie wpisze... I jeszcze da na chleb może ;-)
A na początek oczywiście złóż pozew przeciwko Plusowi. Bo jak rozummiem Ciebie dotknął problem, że tak się tematem zająłeś?
Vivaldi
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:20

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Vivaldi »

Ależ każdy może kupować gdzie tylko chce, nie napisałem też że nikt nikomu nic nie zrobi za nie spłacenie rat, napisałem że bank w momencie nie spłacenia rat nie zrobi z kogoś złodzieja tylko dłużnika a to jest ogromna różnica.
Czy według ciebie dłużnik = złodziej ? Bo dla mnie jednak jest różnica.


Zdajesz sobie sprawę że w momencie jeśli z jakiegoś powodu ktoś nie może spłacać rat może w większości przypadków może zgodnie z prawem sprzedać przedmiot zakupiony na raty i spłacić w ten sposób swoje zobowiązanie. To jedno z praw przy zakupach na raty.

Druga sprawa jeśli cokolwiek wypożyczasz możesz zgodnie z prawem to oddać i rozwiązać umowę.

Plus pozbawia klienta obu możliwości, zamiast tego blokuje telefon czyli traktuje go jako wypożyczony , z drugiej strony domaga się dalszej spłaty tak samo jak był by wzięty w systemie ratalnym.

Czy na prawdę nie widzisz problemu w tym że Plus korzysta jednocześnie z obu praw wynikających ze sprzedaży i wypożyczenia , jednocześnie także wymaga aby klient korzystał tylko z jego obowiązków wynikających i z umowy wypożyczenia i umowy ratalnej ale już bez żadnych praw wynikających z umowy ratalnej/wypożyczenia ?
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: wlo »

Vivaldi pisze: 30 gru 2022, o 14:49 Czy na prawdę nie widzisz problemu w tym że Plus korzysta jednocześnie z obu praw wynikających ze sprzedaży i wypożyczenia , jednocześnie także wymaga aby klient korzystał tylko z jego obowiązków wynikających i z umowy wypożyczenia i umowy ratalnej ale już bez żadnych praw wynikających z umowy ratalnej/wypożyczenia ?
Nie widzę.
Ale skoro Ty widzisz, raczej nie pytaj ludzi mających odpowiadać na pytania "techniczne" a nie mających prawa odnosić się do "zagadnień prawnych" poruszanych przez Ciebie - PISZ SKARGI!! ;-)
KoS
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2022, o 23:40

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: KoS »

Kupiłem na Allegro telefon zakupiony podobno przez Internet w sklepie Polkomtel.
Na potwierdzenie przedstawiono fakturę VAT na której podana była cena sprzedaży.
Podana była płatność za pobraniem.
Na dole było : potwierdzam odbiór towaru i faktury.
Po otrzymaniu telefonu sprawdziłem na stonie Check IMEI, że telefon jest własnością Polkomtel.
Na fakturze nie było nic o ratach- czy na tronie Check Imei moze być pomyłka?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

KoS,
KoS pisze: 30 gru 2022, o 23:49 Po otrzymaniu telefonu sprawdziłem na stonie Check IMEI, że telefon jest własnością Polkomtel.
Na fakturze nie było nic o ratach- czy na tronie Check Imei moze być pomyłka?
Każdy sprzęt kupowany na raty w Plusie, pozostaje własnością operatora, aż do czasu całkowitej spłaty rat. Formularz pozwala na sprawdzenie, czy sprzedane na raty urządzenie stanowi nadal własność operatora (czy kupowane z drugiej ręki urządzenie jest wolne od obciążeń).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KoS
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2022, o 23:40

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: KoS »

Czy to jest faktura na raty czy zakup za gotówkę przez internet ?
Faktura 1.jpg
I dlaczego telefon widnieje w Check IMEI jako własność Polkomtel
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: wlo »

Hmmm... Ty od Polkomtela dostałeś tę fakturę? Pytam nie o sprzedawcę a o kupującego ;-)
Twój zakup na to nie wskazuje, że to faktura wystawiona na Ciebie. Ten dopisek na dole (zresztą wydruk bez żadnego podpisu) nie jest dowodem na to, że została ona opłacona.
Jeszcze jedno... Czy Polkomtel ma systemy księgowe niekorzystające z polskich liter? Mam faktury od Polkomtela, ale nie chce mi się ich szukać teraz, żeby sprawdzić, jednak nie wydaje mi się ;-)
Sprawdziłeś w ogóle, czy IMEI telefonu jest zgodny z tym co jest na fakturze?
Jeżeli do ten sam telefon i do dzisiaj widnieje w systemie jako własność Polkomtela, a jest w całości spłacony, sprawa jak najbardziej jest do załatwienia "od ręki" jak sądzę ;-)
KoS
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2022, o 23:40

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: KoS »

Odkupiłem telefon jako kupiony przez Internet za gotówkę.
Oczywiście właściciela zamazałem.
Sprawdziłem IMEI z faktury jest zgodny z tym w telefonie.
Informacja z Check Imei - telefon jest własnością Polkomtel.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

KoS,

faktura jest wystawiona za zakupiony sprzęt. Do faktury dołączona jest umowa ratalna wraz z harmonogramem rat, wynikających z kwoty faktury.
Marta_Plus pisze: 2 sty 2023, o 14:55 Każdy sprzęt kupowany na raty w Plusie, pozostaje własnością operatora, aż do czasu całkowitej spłaty rat.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KoS
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2022, o 23:40

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: KoS »

Czy z tej faktury nie wynika, że został kupiony za gotówkę i opłacony za pobraniem?
Przecież Polkomtel sprzedaje telefony za gotówkę.
Jeśli tak nie jest to taka faktura wprowadza w błąd.
Wydaje mnie się, że na fakturze zawsze powinna być umieszczona informacja, że zakup jest na raty.

Pozostaje ostrzec wszystkich przed takimi fakturami?

EDIT:
@Basia_Plus czy można zweryfikować taką fakturę, żeby mieć na 100% pewności, jaka jest forma zapłaty raty czy gotówka.
Odkupiłem telefon i obawiam się, że może zostać zablokowany.
Załączniki
Faktura 1.jpg
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

KoS,

przesłana faktura jest nie zgodna z oryginalnym obrazem faktury wystawionej przez Polkomtel.
Na przesłanym dokumencie usunięte zostały informacje dotyczące rat.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
adamk4
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2023, o 22:29

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: adamk4 »

Witam. Też stałem się posiadaczem telefonu który został zablokowany. Mam pare pytań;
1- czy jest możliwość spłaty rat za osobe która przestała je spłacać?
2- czy mozna taka osobe zgłosic do Plusa?
3- czy ten kto nie płaci rat nie podlega żadnej karze w Plusie?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Witaj adamk4,

wszelkie informacje dotyczące wysokości zadłużenia, raty, numeru konta do spłaty udzielane są wyłącznie właścicielowi telefonu lub osobie upoważnionej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
adamk4
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2023, o 22:29

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: adamk4 »

ja się pytam o co innego

2- czy mozna taka osobe zgłosic do Plusa któras nie płaci rat?
3- czy ten kto nie płaci rat nie podlega żadnej karze w Plusie?
ODPOWIEDZ