Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
bodzium
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 maja 2023, o 13:37

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: bodzium »

Lolek9997 pisze: 30 sie 2023, o 15:05 Co z mi z tego formularzu jak i tak nic nie załatwię bo telefon był na moją św mamę a nie potrzebowałem do tej pory aktu dziedziczenia i niemam jak go zdobyć i w tym momencie zostałem z cegła za którą płaciłem 32miesiace bo macie takie powalone zasady żeby rodzina nie mogła normalnie korzystać z telefonu po spłacie rat to są jakieś żarty...
Plus z tymi blokadami raczej ma konkretny burdel i sam się o tym przekonałem dwukrotnie (i nie zamierzam z tą siecią mieć do czynienia nigdy więcej nawet nie jako klient) idąc do salonu i zdobycie informacji na temat telefonu który nie jest przypisany w cyrografie konkretnie do Ciebie i Twojego numeru PESEL jest NIEMOŻLIWE, na infolinii to samo. Wszystko jest tajne przez poufne gorzej jak za PRL mimo że nie pytałem tam nigdy o jakieś dane RODO tylko czy na pewno telefon jest nie spłacony bo mam przypuszczenia/dowód że powinien być wolny od rat (np. sprzedawca na Allegro przesyłający mi potwierdzenia spłaty), nawet nikt nie rzuci okiem na wydrukowane kwity. Telefon musiałem odsyłać do sprzedawcy aby on się udał osobiście do salonu z dowodem osobistym i tam poprawiali swój burdel i zdejmowali blokadę niesłusznie założoną na spłaconą kilka miesięcy wstecz de facto własność klienta. Telefon był później odsyłany ponownie do mnie, kupa stresu dla sprzedawcy i dla mnie z powodu błędu PLUS GSM i ich w mojej ocenie okropnego podejścia do klienta. Jeżeli masz pewność że telefon jest spłacony to pamiętaj tylko że telefon musi mieć jakikolwiek dostęp do Internetu bo ta blokada jest zdalnie zakładana/zdejmowana (jedyna informacja jaką udało mi się uzyskać w salonie), a tak to nie wiem czy cos wskórasz bo nikt z Tobą nie będzie chciał nawet gadać jak tylko usłyszy że telefon nie jest na Ciebie i mimo że telefon spłacony to żadnej informacji nikt Ci nie udzieli żeby chociaż rzucić okiem czy na pewno, mają to literalnie gdzieś.
Lolek9997
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2023, o 12:48

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Lolek9997 »

bodzium pisze: 31 sie 2023, o 05:55
Lolek9997 pisze: 30 sie 2023, o 15:05 Co z mi z tego formularzu jak i tak nic nie załatwię bo telefon był na moją św mamę a nie potrzebowałem do tej pory aktu dziedziczenia i niemam jak go zdobyć i w tym momencie zostałem z cegła za którą płaciłem 32miesiace bo macie takie powalone zasady żeby rodzina nie mogła normalnie korzystać z telefonu po spłacie rat to są jakieś żarty...
Plus z tymi blokadami raczej ma konkretny burdel i sam się o tym przekonałem dwukrotnie (i nie zamierzam z tą siecią mieć do czynienia nigdy więcej nawet nie jako klient) idąc do salonu i zdobycie informacji na temat telefonu który nie jest przypisany w cyrografie konkretnie do Ciebie i Twojego numeru PESEL jest NIEMOŻLIWE, na infolinii to samo. Wszystko jest tajne przez poufne gorzej jak za PRL mimo że nie pytałem tam nigdy o jakieś dane RODO tylko czy na pewno telefon jest nie spłacony bo mam przypuszczenia/dowód że powinien być wolny od rat (np. sprzedawca na Allegro przesyłający mi potwierdzenia spłaty), nawet nikt nie rzuci okiem na wydrukowane kwity. Telefon musiałem odsyłać do sprzedawcy aby on się udał osobiście do salonu z dowodem osobistym i tam poprawiali swój burdel i zdejmowali blokadę niesłusznie założoną na spłaconą kilka miesięcy wstecz de facto własność klienta. Telefon był później odsyłany ponownie do mnie, kupa stresu dla sprzedawcy i dla mnie z powodu błędu PLUS GSM i ich w mojej ocenie okropnego podejścia do klienta. Jeżeli masz pewność że telefon jest spłacony to pamiętaj tylko że telefon musi mieć jakikolwiek dostęp do Internetu bo ta blokada jest zdalnie zakładana/zdejmowana (jedyna informacja jaką udało mi się uzyskać w salonie), a tak to nie wiem czy cos wskórasz bo nikt z Tobą nie będzie chciał nawet gadać jak tylko usłyszy że telefon nie jest na Ciebie i mimo że telefon spłacony to żadnej informacji nikt Ci nie udzieli żeby chociaż rzucić okiem czy na pewno, mają to literalnie gdzieś.
Wiem już zauważyłem że nic się nie dowiem bez głupiego papierka i dziedziczeniu...nie rozumiem logiki plusa ktoś chce spłacić u nich zaległość a oni robią pod górkę tej osobie i nie chcą dać żadnej informacji i dalej może coś być do uregulowania ale co zrobić też właśnie musze się przenieść z tej śmiesznej sieci
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mariusz9a »

A mnie to wcale nie dziwi. Skąd operator ma wiedzieć że akurat Ty odziedziczyłeś telefon a nie ktoś inny? Ktoś kiedyś spłacił w jakimś stopniu telefon, zmarł, ktoś go sobie wziął i dlaczego operator ma zakładać, że jest spadkobiercą skoro nie ma na to żadnych dowodów? A może ktoś inny go odziedziczył, a cwaniak chce mieć telefon za ułamek jego ceny? Też musicie patrzeć o tej drugiej strony prawa a nie tylko czubkiem swojego nosa. Są dokumenty to wszystko się załatwi. Nie ma dokumentów, nie jesteś w ogóle stroną w sprawie. Proste jak budowa cepa ;-) To nie dziki zachód a ponoć państwo prawa, więc nie oczekujcie zasad jak na dzikim zachodzie ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Lolek9997
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2023, o 12:48

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Lolek9997 »

Panie Adminie a na logikę wpisując Imei tego telefonu na waszej stronie w mailu zwrotnym dostaje wiadomość że telefon nie jest wasza własnością już więc powinien być odblokowany...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mariusz9a »

Nie "Wasza" tylko Plusa ;-) I tą sprawę trzeba sobie wyjaśnić z operatorem. Skorzystaj z formularza podanego przez Specjalistę Plusa i tyle ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
VOLVOXC60
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2023, o 20:44

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: VOLVOXC60 »

witam , posiadam w plusie kilka telefonów na raty , czy mogę opąłcać tylko jeden abonament i jedne raty za jeden telefon żeby nie zabokowali?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Ron »

@VOLVOXC60, należy płacić raty za wszystkie telefony.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Witaj VOLVOXC60,

zgodnie z tym co napisał Ron, opłacasz ratę za każde urządzenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marko80
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 18:22

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: marko80 »

a ja mam w sumie ciekawe pytanie. Skoro plus i inne sieci utrzymują, że są właścicielem telefonu do momentu spłaty ostatniej raty i jednocześnie tego telefonu nie można zwrócić operatorowi a operator sprzeda "dług" klienta firmie windykacyjnej, to kto wtedy staje się właścicielem telefonu? Firma windykacyjne kupuje dług od operatora, czyli rozumiem, że ten przestaje być właścicielem telefonu a staje się firma windykacyjna? Tak na chłopski rozum.
byczynho
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2023, o 16:31

Informujemy, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o.

Post autor: byczynho »

Dzień dobry.
Kupiłem z drugiej ręki telefon Motorola Edge 30 Neo.
Sprzedający zapewniał, że telefon nie jest kupiony w systemie ratalnym, dostałem nawet zrzut ekranu... potwierdzający, że telefon został w całości opłacony.
zrzut.jpg
Dzisiaj trafiłem na stronę https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei, która to po uzupełnieniu danych informuje mnie, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o.
imei.jpg
Dzwoniłem do BOK - niestety nie udzielą mi żadnej informacji ponieważ nie jestem właścicielem urządzenia....
Pracownik salonu sieci Plus poinformował mnie, że nie ma wglądu do takich informacji.
Czy ktoś jest mi w stanie udzielić rzetelnej informacji?
Pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2023, o 16:49 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do wątku z poruszanym tematem.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Witaj byczynho,
byczynho pisze: 20 wrz 2023, o 16:44 Dzisiaj trafiłem na stronę https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei, która to po uzupełnieniu danych informuje mnie, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o.
Weryfikacji mogą podlegać urządzenia sprzedane w systemie ratalnym od 8.07.2016 roku.
Informacje o ewentualnej ilości pozostałych rat udzielane są pierwotnemu właścicielowi urządzenia. Powinien on uregulować zaległe należności wobec Polkomtel Sp. z o.o., aby uniknąć blokady z tytułu windykacji rat za sprzęt. Jeśli taka blokada IMEI zostanie nałożona i pojawią się wątpliwości, prosimy o kontakt ze sprzedawcą telefonu. Również pozdrawiam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
byczynho
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2023, o 16:31

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: byczynho »

Nie chce być niegrzeczny ale takie gotowe formułki może sobie Pani darować... W czym ta informacja ma mi pomóc? Przeczytałem to już wielokrotnie dzisiaj przeglądając ten wątek. Potrzebuje rzetelnej, konkretnej informacji a nie bełkotu w stylu "niebo jest niebieskie, chmury są szare...".
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

byczynho,

:-/ zgadza się - poruszaliśmy już niejednokrotnie dany temat w tym właśnie wątku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
byczynho
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2023, o 16:31

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: byczynho »

Może mi Pani wskazać z kim mam się skontaktować albo gdzie mam się udać, żeby to ustalić?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

byczynho,

nie jesteśmy w stanie pomóc i tak jak pisałam:
Marta_Plus pisze: 20 wrz 2023, o 16:58 Jeśli taka blokada IMEI zostanie nałożona i pojawią się wątpliwości, prosimy o kontakt ze sprzedawcą telefonu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ