Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Ewa_Plus »

Rysia95,
- ok. Poprosiłam zatem Departament Reklamacji o ponowną weryfikację Twojej sprawy w trybie pilnym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
derfe
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2013, o 08:13

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: derfe »

No ja właśnie w tej sprawie, dziś przyleciałem go Grecji, roaming, plus, wiadomości, wszystko ok.. Aż tu nagle leżąc na plaży w jednym miejscu, dostałem 2* SMS że jestem w Albanii! Że koszta są kur.. inne, 300kB zajumalo mi 12zł za odebranie tych 2 wiadomości, gdyż nic nie działałem i wszystko w tle zablokował już wcześniej żeby oszczędzać neta. na czas się skumałem, wyłączyłem automatyczne wybieranie sieci, zaznaczyłem tylko Vodafone Gre lte ale ilu jest dziadków co nie zajażyło dotąd bazy że szwinglujecie?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: habish »

A nie jesteś przypadkiem blisko granicy z Albanią?
derfe
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2013, o 08:13

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: derfe »

Na północy wyspy Corfu.. No ogólnie Grecja jest blisko Albanii- ale umówmy się, wylądowałem w kraju UE, ze mną cały samolot ludzi z roamingami, statystycznie cześć też w plusie, czyli im też "operator" przeskakuje to tu to tam.. A pieniądze gdzie trafiają za taką niestabilność? Bo mi i zakładam innym trafiają, i to 12zł za 300kb, choćby odebranej wiadomości, że jestem poza unią i czas bulić.. Pieniążki trafiają do niewinnego plusika

EDIT:
Ciekawe czy pakiet Atlantycki :-) im starczy, jak zaczną w "Albanii" oglądać na YouTube króla Albanii heh, i tańczyć przy nim całą noc w Greckim hotelu.. No ale mimo roamingu lepiej taki pakiet wykupić zawsze, na przykładzie choćby kolegi od rachunku za 200 zł.. Albo jak ja usztywnić partnera plusa na 1dnego konkretnego z Grecji, niż pozwolić automatycznie wybierać sieć fonowi - 12 zł przełknę jako naukę, 200 bym nie dał rady
Ostatnio zmieniony 19 lip 2018, o 09:46 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączyłam Twoje posty.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: habish »

Czyli wszystko się zgadza, takie są uroki stref przygranicznych.
Bez znaczenia czy to Grecja czy Polska.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: TomPL »

Północ Korfu to obszar przygraniczny, nic dziwnego że łapie Albanię. Co do stabilności - pretensje do Greków proszę zgłaszać, a nie do Plusa. Zresztą Orange czy inni mają tak samo, te same narzekania, reklamacje. Muszą się ludzie nauczyć, jak było np. z wirusami komputerowymi, że wolność zasięgu kosztuje!
A pieniążki pewnie w większości pójdą do Albańczyków...
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Ewa_Plus »

derfe,
- jak już wyjaśnili moi przedmówcy – na obszarze przygranicznym takie sytuacje mogą mieć miejsce, tym bardziej jeśli ktoś ma ustawione automatyczne wybieranie sieci. W takich przypadkach telefon loguje się automatycznie do sieci, której sygnał odbiera najsilniej. Krajowy operator nie ma na to wpływu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KenziForbes
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2018, o 14:45

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: KenziForbes »

Witam, również jak przedmówcy zostałam obdarowana ogromną kwotą za fakturę - 258,69 PLN. :-(
Wyjechałam do Lwowa, po przylocie wymieniłam na lotnisku kartę na lokalną, lecz chyba zbyt późno. Jakieś aplikacje musiały połączyć się siecią. Przyznam szczerze, że przy obecnej sytuacji życiowej nie stać mnie na jednorazowe wypłacenie takiej kwoty za rachunek, który zwykle oscylował w granicach 25-30 PLN, dlatego też złożyłam dzisiaj reklamacje. Jakie mam szansę, że sprawa zostanie pozytywnie rozpatrzona? Data płatności mija 20 grudnia...
Pozdrawiam


:-(
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Marta_Plus »

Witaj KenziForbes,
KenziForbes pisze:Przyznam szczerze, że przy obecnej sytuacji życiowej nie stać mnie na jednorazowe wypłacenie takiej kwoty za rachunek, który zwykle oscylował w granicach 25-30 PLN, dlatego też złożyłam dzisiaj reklamacje.
Prześlij mi proszę numer zgłoszonej reklamacji. Postaram się przyśpieszyć rozwiązanie sprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KenziForbes
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2018, o 14:45

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: KenziForbes »

Reklamacja ma numer [#425579]. Z góry dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Basia_Plus »

KenziForbes,
KenziForbes pisze:Reklamacja ma numer [#425579].
poprosiłam już o przyśpieszenie rozpatrzenia reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Agata_W
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2019, o 15:29

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Agata_W »

Witam,
Ja również pozwolę sobię skorzystać z tego wątku, gdyż mam bardzo podobny problem do poprzedników.
W listopadzie przedłużyłam umowę w Plus na kolejne 3 lata. W momencie uzgadniania warunków umowy z konsultantem telefonicznym, upewniałam sie parokrotnie czy warunki umowy zawierają wszystko co poprzedni pakiet. Nie zostalam poinformowana, że limit roamingowy w ramach taryfy będzie nieaktywny z powodu własnie przedłużenia umowy.
W połowie grudnia spędziłam 3 dni na Malcie. W pewnym momencie musiałam skorzystać z internetu, ale nia miałam z tego powodu obaw, gdyż robiłam to już w przeszłosci wielokrotnie na terenie UE.
Niestety, otrzymałam rachunek na kwotę około 600zl za sam roaming. Przybliżona kalkulacja zużycia danych przez mój telefon wskazuje, że zużyłam ok 900MB w dniach 15-16 grudnia, koszt za MB to 0.12gr. Nie bardzo rozumiem skąd się wzięło tak wysokie zużycie danych na rachunku… Kwota jest rażąco wysoka w stosunku do zaoferowanego abonamentu oraz nawet przepisów unijnych.
Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakakolwiek szansa na korektę faktury biorąc pod uwagę długoletnią współpracę oraz moją niewiedzę o nieaktywnym limicie roamingowym?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Agata_W,
- sam fakt przedłużenia umowy nie ma wpływu na limit roamingowy. O ile taryfa zawiera pakiet internetowy w kraju, to będzie on też dział w UE. Zmianie ulec może co najwyżej wielkość pakietu data w UE, gdyż zależy ona od wysokości abonamentu. Dodatkowym zabezpieczeniem jest Limiter Data, który nie powinien pozwolić na nabicie kosztów powyżej 250 zł, chyba że zlecałaś zdjęcie tej blokady.

Z poziomu Forum nie mam wglądu na Twoje konto, więc nie jestem w stanie sprawdzić, co tu się mogło zadziać, ale jeśli napiszesz reklamację, to zostanie to dokładnie zweryfikowane. Maila z reklamacją możesz wysłać na adres: bok@plus.pl. W wiadomości powinny znaleźć się takie dane jak:
- Imię i nazwisko (lub nazwa firmy);
- Adres;
- Numer telefonu, którego dotyczy reklamacja;
- W przypadku reklamacji naliczania opłat, podaj reklamowany okres (od - do);
- W przypadku reklamacji dot. rozliczenia usługi, podaj kwestionowaną kwotę i wymień pozycje na rachunku telefonicznym, które dotyczą tej usługi;
- Uzasadnienie reklamacji.

Po wysłaniu maila, otrzymasz numer referencyjny (będzie on w formacie #12345). Jeśli nam go tu podasz, przyśpieszymy realizację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Agata_W
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2019, o 15:29

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Agata_W »

Dziękuję za informacje. Numer reklamacji to #469058. Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Basia_Plus »

Agata_W,
Agata_W pisze:Numer reklamacji to #469058.
dziękuję za numer zgłoszenia. Wysłałam prośbę o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ