Plush Abonament

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Plush Abonament

Post autor: largo »

Przeniesienie masz wyznaczona datę a do tego czasu Plus nie uruchomił Tobie numeru tymczasowego???
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

Witaj dash4,
dash4 pisze:Niestety 19.09.19 dostałem "Zieloną fakturę" opiewającą na 30,64zł - trochę mnie to zdziwiło Bo przecież nie miało być kosztów przeniesienia, numer jest nie aktywny a ja nie korzystałem z nowej sieci.
Na fakturze okres rozliczeniowy podany jest od 17.08.19- do 16.09.19 (za co? za nie aktywny numer??)
przy przeniesieniu numeru z innej sieci do oferty Plush ABO, otrzymujesz numer tymczasowy.
Aktywacja numeru nastąpiła w trakcie okresu rozliczeniowego, zatem opłata abonamentowa jest naliczana proporcjonalnie od dnia aktywacji wspomnianego numeru do końca okresu rozliczeniowego oraz abonament za następny okres rozliczeniowy - abonament płatny z góry.
Numer tymczasowy obowiązuje do momentu, gdy poprzedni operator uwolni Twój numer. Jak to nastąpi, wówczas zmieni się on, na numer przenoszony.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dash4
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2019, o 14:26

Re: Plush Abonament

Post autor: dash4 »

largo pisze:Przeniesienie masz wyznaczona datę a do tego czasu Plus nie uruchomił Tobie numeru tymczasowego???
Może i uruchomił ale ja ich o to nie prosiłem... Zależalo mi na przeniesieniu numeru a nie na dodatkowym numerze!
Basia_Plus pisze:Witaj dash4,
dash4 pisze:Niestety 19.09.19 dostałem "Zieloną fakturę" opiewającą na 30,64zł - trochę mnie to zdziwiło Bo przecież nie miało być kosztów przeniesienia, numer jest nie aktywny a ja nie korzystałem z nowej sieci.
Na fakturze okres rozliczeniowy podany jest od 17.08.19- do 16.09.19 (za co? za nie aktywny numer??)
przy przeniesieniu numeru z innej sieci do oferty Plush ABO, otrzymujesz numer tymczasowy.
Aktywacja numeru nastąpiła w trakcie okresu rozliczeniowego, zatem opłata abonamentowa jest naliczana proporcjonalnie od dnia aktywacji wspomnianego numeru do końca okresu rozliczeniowego oraz abonament za następny okres rozliczeniowy - abonament płatny z góry.
Numer tymczasowy obowiązuje do momentu, gdy poprzedni operator uwolni Twój numer. Jak to nastąpi, wówczas zmieni się on, na numer przenoszony.
Tylko nadal pytam-po co mi numer tymczasowy jeśli przenoszę swój.. Dla mnie jest to po prostu nie logiczne... Stary operator działa do momentu aktywacji nowego, po aktywacji mienia sim i działa-a przynajmniej zawsze tak było u innych operatorów u których przenosil em numer. Teraz nadgorliwy plus w swej laskawosci dał mi "tymczasowy numer" z którego nie korzystam(bo zależy mi na moim numerze) a płacić muszę... W nosie mam taki biznes..
Ten tymczasowy numer to zawsze jest wydawany czy trzeba o to wnioskować?
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Plush Abonament

Post autor: largo »

przy zmianie operatora jest wymagana zmiana karty sim od nowego operatora.
zmiana operatora odbywa się w ciągu umownego okresu wypowiedzenia a jeżeli tobie okres się wydłużył to aktywacja nr tymczasowego się wydłużyła
dash4
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2019, o 14:26

Re: Plush Abonament

Post autor: dash4 »

largo pisze:przy zmianie operatora jest wymagana zmiana karty sim od nowego operatora.
zmiana operatora odbywa się w ciągu umownego okresu wypowiedzenia a jeżeli tobie okres się wydłużył to aktywacja nr tymczasowego się wydłużyła
Witam.

Zdaje sobie sprawę że dotychczasowy sim trzeba zmienić i wsadzić nowy od nowego operatora.
Nie pierwszy raz przenoszę numer. Zawsze nie było z tym problemów i tylko teraz się tak wkopałem.

Przedłużyło - hmm...to dziwna sprawa.
Teraz dokładnie sprawdziłem daty o jakich mowa. Myliłem się pisząc że dokumenty zostały podpisane 16.08.19 Wtedy się nawet nie znaliśmy z Plushem. Wniosek wypełniłem dopiero 6.09.19 (mam dobrą pamięć ale krótką) jednak mam też wszystko czarne na białym.
Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego Plush policzył mi okres rozliczeniowy od 17.08.19 do 16.09.19 ??? Jak wtedy jeszcze nic mnie z nimi nie łaczyło..??(do 6.09.19)
Druga sprawa w mailach pisze że proces przeniesienia nie będzie dłuższy niż 14 dni. W takim razie dlaczego numer zostanie aktywowany dopiero 31.10.19??
Rozumiem że skoro przeniosłem numer po kilku dniach września - okres wypowiedzenia u starego operatora liczony będzie dopiero od przyszłego miesiąca -to jeszcze bym przełknął. Czyli jest jakieś wytłumaczenie na ten 31.10 -Tylko po co pisać 14 dni.

Nie mogę jednak przeboleć że każą mi płacić za "tymczasowy numer" o który nie wnioskowałem...z którego nie korzystam bo nie widzę sensu mieć drugi numer skoro CHCĘ przenieść swój.
Na prawdę nigdy się tak nie naciąłem z tym przenoszeniem. Wszystko było czarno na białym w teraz taka wtopa.

Ten tymczasowy to zawsze wydają czy musi być specjalna prośba? Może ktoś tak "poprawiając dane" w Plusie na nasz wniosek telefoniczny zaznaczył to czego nie powinno być..czyli ten tymczasowy numer???
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Plush Abonament

Post autor: Marta_Plus »

Witaj dash4,
dash4 pisze:Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego Plush policzył mi okres rozliczeniowy od 17.08.19 do 16.09.19 ??? Jak wtedy jeszcze nic mnie z nimi nie łaczyło..??(do 6.09.19)
Zgodnie z tym, co pisała Basia_Plus:
Aktywacja numeru nastąpiła w trakcie okresu rozliczeniowego, zatem opłata abonamentowa jest naliczana proporcjonalnie od dnia aktywacji wspomnianego numeru do końca okresu rozliczeniowego oraz abonament za następny okres rozliczeniowy - abonament płatny z góry.
dash4 pisze:W takim razie dlaczego numer zostanie aktywowany dopiero 31.10.19??
Numer zostaje aktywowany jak poprzedni operator go uwolni. Obecnie w ofercie Plush ABO numer tymczasowy jest obowiązkowy przy przeniesieniu z innej sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dash4
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2019, o 14:26

Re: Plush Abonament

Post autor: dash4 »

Ja nadal nie łąpię skąd wzięli sobie 17.08.19 jak wtedy z nimi nie miałem nic podpisanego!!
Podpisałem dopiero 6.09.19 wtedy wystąpił błąd w formularzu i sprawę załatwiliśmy telefonicznie. I 17.09 miałem podpisane dokumenty.....Dlaczego mam płacić za 17.08.19??

I inna sprawa po co ten tymczasowy numer??
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

dash4,
dash4 pisze:Ja nadal nie łąpię skąd wzięli sobie 17.08.19 jak wtedy z nimi nie miałem nic podpisanego!!
jeśli aktywacja numeru tymczasowego nastąpiłaby w trakcie okresu rozliczeniowego tj. od 17.08.2019 - 16.09.2019, wówczas abonament zostałby policzony proporcjonalnie od dnia aktywacji karty SIM do końca okresu rozliczeniowego oraz abonament za miesiąc z góry.
Z pozycji forum nie mam wglądu do konta numeru, aby potwierdzić jak to wygląda w Twoim przypadku. Wyślij zapytanie poprzez formularz (poza nr telefonu, zawrzyj w nim dane umożliwiające identyfikację, czyli imię i nazwisko oraz nr PESEL). Pracownik BOK zweryfikuje sytuację na koncie numeru. Jeśli podasz mi potem numer zgłoszenia, to postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
dash4 pisze:I inna sprawa po co ten tymczasowy numer??
Zgodnie z tym regulaminem: https://www.plushbezlimitu.pl/documents ... 436191d490.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lte007
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2018, o 00:17

Re: Plush Abonament

Post autor: lte007 »

Witam,
próbuje przez www przedłużyć umowę Plush abo 24m na czas Plush abo na czas nieokreślony, ale system mi na to nie pozwala, tylko przedłużenie na kolejne 24m.
Czy będę musiał najpierw wypowiedzieć umowę i przejść na kartę a potem z powrotem do plush abo na czas nieokreślony
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Plush Abonament

Post autor: Ron »

lte007 pisze:Witam,
próbuje przez www przedłużyć umowę Plush abo 24m na czas Plush abo na czas nieokreślony, ale system mi na to nie pozwala, tylko przedłużenie na kolejne 24m.
Czy będę musiał najpierw wypowiedzieć umowę i przejść na kartę a potem z powrotem do plush abo na czas nieokreślony
pozdrawiam.
Nie rób nic, umowa przejdzie sama na czas nieokreślony, po czasie oznaczonym :-> ;-)
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Plush Abonament

Post autor: Marta_Plus »

Witaj lte007,

jeśli podpisałeś umowę na czas oznaczony w ofercie Plush ABO, to nie ma możliwości przedłużenia kontraktu, wybierając wariant Plush ABO na czas nieoznaczony.
lte007 pisze:Czy będę musiał najpierw wypowiedzieć umowę i przejść na kartę a potem z powrotem do plush abo na czas nieokreślony
pozdrawiam.
Tak. Po zakończonym kontrakcie, jak wspomniał powyżej Ron, umowa zostanie automatycznie przedłużona na czas nieoznaczony, o ile nie złożysz przeciwnego oświadczenia na piśmie, czyli do momentu rezygnacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lte007
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2018, o 00:17

Re: Plush Abonament

Post autor: lte007 »

Marta_Plus pisze:Witaj lte007,

jeśli podpisałeś umowę na czas oznaczony w ofercie Plush ABO, to nie ma możliwości przedłużenia kontraktu, wybierając wariant Plush ABO na czas nieoznaczony.
lte007 pisze:Czy będę musiał najpierw wypowiedzieć umowę i przejść na kartę a potem z powrotem do plush abo na czas nieokreślony
pozdrawiam.
Tak. Po zakończonym kontrakcie, jak wspomniał powyżej Ron, umowa zostanie automatycznie przedłużona na czas nieoznaczony, o ile nie złożysz przeciwnego oświadczenia na piśmie, czyli do momentu rezygnacji.
Dziękuje bardzo za info :-)
qra69
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2018, o 23:18

Z Play mix do Plush Abo

Post autor: qra69 »

chcę przenieść dwa numery z Play mix do Plush Abo. Umowy są już na czas nieokreślony (ukończyłem wszystkie 30 doładowań). Czy muszę przechodzić w Play z mix na kartę Play i później do Plush? czy wystarczy od razu z Mix'a Play do Plush?
Czy żeby mieć zniżkę za 2 numery muszę je zarejestrować na tą samą osobę? mam obecnie minuty wykupione do 25.10, kiedy najlepiej złożyć dyspozycję przeniesienia numerów?
Ostatnio zmieniony 7 paź 2019, o 14:28 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłam wątki - podobny temat.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Z Play mix do Plush Abo

Post autor: Ron »

qra69 pisze:chcę przenieść dwa numery z Play mix do Plush Abo. Umowy są już na czas nieokreślony (ukończyłem wszystkie 30 doładowań). Czy muszę przechodzić w Play z mix na kartę Play i później do Plush? czy wystarczy od razu z Mix'a Play do Plush?
Możesz przenieść numery bezpośrednio z Play MIX do Plush ABO. Ważne, aby zaznaczyć odpowiednią opcję na wniosku.
qra69 pisze:...Czy żeby mieć zniżkę za 2 numery muszę je zarejestrować na tą samą osobę?
Tak, dane w umowie muszą być na tą samą osobę. Musi zgadzać się Imię i Nazwisko, numer PESEL. Także dane u obecnego operatora muszą się zgadzać.
qra69 pisze:...mam obecnie minuty wykupione do 25.10, kiedy najlepiej złożyć dyspozycję przeniesienia numerów?
Jeśli ma to dla Ciebie znaczenie, to poczekaj bliżej 25.10...
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Plush Abonament

Post autor: largo »

mam pytanie do użytkowników PLUSha czy na górej belce jako operator pisze Wam PLUS czy PLUSH :idea: :?: :?: :?:
ODPOWIEDZ